Skocz do zawartości
trolik

Przeróbka małej Hondy CRF 250L

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu myślę o lżejszym motorku, który zawiózłby mnie w rumuńskie góry i do Mongolii..

Na AJP chyba mnie nie stać, a DRZ-ty w dobrym roczniku trudno znależć. Dtatego patrzę w kierunku 250-tek: WR250R i wspomniana Honda.

Jestem świadomy jej braków w porównaniu do Yamahy, ale jest zdecydowanie tańsza. Wygląda też, że mogę mieć dostęp do zakupów w USA - cały kit kosztowałby ok 6000 PLN. Do tego amor Ohlinsa i mogłaby to być naprawdę fajna maszynka...

Sam motorek kosztuje w salonie ok 20KPLN. Po modyfikacjach byłoby ok 30KPLN. Po tych samych modyfikacjach Yamaha kosztowałaby ok 40 KPLN i tu już zbliżałbym się do AJP PR7....

Miał ktoś może podobny dylemat...? Z góry dzięki za podzielenie się doświadczeniem

pozdrawiam trolik

Edytowane przez trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak. A teraz doświadczenia i eksperymenty:

1. Remont DRZ nie powinien zruinować finansowo, w swoim motku wymieniałem tłok z cylindrem a teraz będę wymieniał chłodnice. A moto generalnie jest fajne.

2. Wymiana amortyzatorów - wymieniałem w GS i chyba szkoda sensu. W DRZ nie wymieniam zawias i tak przerasta moje umiejętności ;) zamiast tego lepiej poprawić technikę jazdy.

CRF250L waży 144 kg to imo sporo. Nie wiem jak się to sprawdzi przy dłuższych wyjazdach, w np. DRZ czasem brakuje mi 6 biegu. Przy kwocie bliskiej 40 tys zastanowiłbym się nad AJP albo CCM. No i jeśli kupno nie jest pilne to może wyjdzie jakiś ktm390 adv.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Od jakiegoś czasu myślę o lżejszym motorku, który zawiózłby mnie w rumuńskie góry i do Mongolii..
Na AJP chyba mnie nie stać, a DRZ-ty w dobrym roczniku trudno znależć. Dtatego patrzę w kierunku 250-tek: WR250R i wspomniana Honda.
Jestem świadomy jej braków w porównaniu do Yamahy, ale jest zdecydowanie tańsza. Wygląda też, że mogę mieć dostęp do zakupów w USA - cały kit kosztowałby ok 6000 PLN. Do tego amor Ohlinsa i mogłaby to być naprawdę fajna maszynka...
Sam motorek kosztuje w salonie ok 20KPLN. Po modyfikacjach byłoby ok 30KPLN. Po tych samych modyfikacjach Yamaha kosztowałaby ok 40 KPLN i tu już zbliżałbym się do AJP PR7....
Miał ktoś może podobny dylemat...? Z góry dzięki za podzielenie się doświadczeniem
pozdrawiam trolik

No dobra sprzedam Ci mojego X-a za 13 koła, za 7 zrobisz z nim co chcesz i za dwie duchy masz super pewną wytrzymałą oszczędną i z mega interwalami serwisowymi wyprawówkę ;-)

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i

2 minuty temu, dakarowy napisał:


No dobra sprzedam Ci mojego X-a za 13 koła, za 7 zrobisz z nim co chcesz i za dwie duchy masz super pewną wytrzymałą oszczędną i z mega interwalami serwisowymi wyprawówkę ;-)

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka
 

i to jest jakas opcja:-)

pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem podobne myśli, by nabyć CRF-a. Wybrałem opcję Dakarowego (no, może prawie :) ).

CRF 144 kg

X Country 164 kg, ale w zamian koników ciut więcej...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, maxiu napisał:

Jest jeszcze CCM ;)

w podobnej cenie jest AJP...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
w podobnej cenie jest AJP...

Ostatnio widziano prawie nówkę za 36, podobno można się targować, ogłoszenia już nie widzę na olx, ale można zlokalizować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 minut temu, maxiu napisał:


Ostatnio widziano prawie nówkę za 36, podobno można się targować, ogłoszenia już nie widzę na olx, ale można zlokalizować

Tez widzialem to ogloszenie. Bylo i sie zmylo...

pozdrawiam trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×