Skocz do zawartości
Pawel

F850GS - idzie nowe?

Recommended Posts

Teraz, ben napisał:

W zabudowanym patrzę , co by nie  mieć roszczeń jak Mario . 

Pomyśl co to bajura .

Nie znałem - https://www.miejski.pl/slowo-Bajura

Tak jak na zlocie @mariusze30 mówi do mnie, że nie ma wachy... czego się pytam. Benzyny odpowiada @agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, ben napisał:

W zabudowanym patrzę , co by nie  mieć roszczeń jak Mario . 

 

Już nie mam roszczeń , Temida całkiem oślepła i zgłupiała :D , co sprowadziło moje pojęcie o sprawiedliwości do parteru . 

"Postępu" nie unikniemy , za 10 lat nikt nie będzie pamiętał o tym że były analogowe zegary i inne "tradycyjnie pojmowane" części motocykli :D tak jak młodzież nie wie co to nokia 6310i .  szkoda że BMW pomieszało ćwierć chłopa z ćwiercią robotnika - to pół litra nad którym myśleli 10 lat nie powala nas na kolana , każdy spodziewał się czegoś innego , lżejszego , mocniejszego itp itd . wyszło jak wyszło , trzeba z tym żyć następne 10 lat i nic na to nie poradzimy. czas przywyknąć :default_icon_beer: 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy ktoś się orientuje, które roczniki F800GS miały ride-by-wire?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, mario2007 napisał:

Już nie mam roszczeń , Temida całkiem oślepła i zgłupiała :D

:D Jakbym widział tę scenę :D

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, ARG napisał:

A czy ktoś się orientuje, które roczniki F800GS miały ride-by-wire?

z tego co pamiętam tylko 2016 i 2017 . w zasadzie 2016 od wakacji czyli model 2017 . tak samo f700gs . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli gdybym chciał normalny przełącznik kierunkowskazów i linkę gazu to zostają roczniki 2014-2015 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minuty temu, mario2007 napisał:

yes. i 2016 do czerwca . 

do 31 lipca :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zależy kiedy w 2016 BMW Werk Berlin zamknęło podwoje i poszło na urlop . Albo nie poszło i produkowało :D , nie wiem czy robią przerwę wakacyjną i przezbrajają linię na nowy model . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czyli gdybym chciał normalny przełącznik kierunkowskazów i linkę gazu to zostają roczniki 2014-2015 ?
Mam taką jaka Ciebie interesuje, z 2015, ładną, za odpowiednią ilość banknotów NBP mógłbym się zastanowić nad sprzedażą
Zamienilbym w sumie na jakieś nieprzelatane adv z 2016 z dbv

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę przemyśleć czy to ride-by-wire jest aż takim złem jak mi się obecnie wydaje :default_angry:. Ewentualny zakup planuję nie wcześniej niż na wiosnę. Jeśli do tego czasu nie zmieni właściciela, będę cie łapał na PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Muszę przemyśleć czy to ride-by-wire jest aż takim złem jak mi się obecnie wydaje :default_angry:. Ewentualny zakup planuję nie wcześniej niż na wiosnę. Jeśli do tego czasu nie zmieni właściciela, będę cie łapał na PW.
Mam od dwoch lat. Nie widze nic zlego

z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam od dwoch lat. Nie widze nic zlego

z Tapatalka

Pomagałem wyciągać F700 z tym systemem z błota. Poleciała na prawa stronę i niestety gaz się zablokował. Po przedmuchaniu można było jechać dalej

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obawiam się co będzie gdy np. zaśniedzieją styki etc. i problemów przy wymianie manetek etc. Element jest sprzedawany jako całość i do tanich nie należy. Muszę rozeznać się jak to jest w ogóle zbudowane :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, ARG napisał:

Obawiam się co będzie gdy np. zaśniedzieją styki etc. i problemów przy wymianie manetek etc. Element jest sprzedawany jako całość i do tanich nie należy. Muszę rozeznać się jak to jest w ogóle zbudowane :).

Osobiście lepiej jeździ mi się na tradycyjnej lince, bo gaz jest lepiej dozowalny, szczególnie lepsze wyczucie jest ważne przy ruszaniu.

Do elektroniki idzie się jednak przyzwyczaić, na pewno ma dużo krótszy skok, co teoretycznie mniej obciąża nadgarstek ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, ARG napisał:

Muszę przemyśleć czy to ride-by-wire jest aż takim złem jak mi się obecnie wydaje :default_angry:. Ewentualny zakup planuję nie wcześniej niż na wiosnę. Jeśli do tego czasu nie zmieni właściciela, będę cie łapał na PW.

Złem? Nie sądzę, procedury diagnostyczne sie tylko komplikują.

W samochodach pozbyli się linki 15 lat temu i w czym to przeszkadza?

To wymogi unijne i wcześniej czy później muszą być i tu :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W samochodzie to "sterowanie" nie jest tak narażone na działanie warunków atmosferycznych jak w moto. Oczywiście mogę nie mieć racji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a przełączniki na kierownicy nie są narażone na wilgoć i upadki ? są i jakoś wszyscy jeździmy do dzisiaj . ja bym nie dramatyzował , to działa jak wszystko inne . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, mario2007 napisał:

a przełączniki na kierownicy nie są narażone na wilgoć i upadki ? są i jakoś wszyscy jeździmy do dzisiaj . ja bym nie dramatyzował , to działa jak wszystko inne . 

Przelaczniki się psują, wypalają ale te nowe od 2013 to i tak mega badziew. 

800 po lifcie można podzielić na takie z wymienionymi przełącznikami 1x i na takie wymienione 3x na gwarancji jeszcze :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I już mamy 850 :D

 

23376460_10208558718200235_3878779457772

  • Like 13

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam dla Was złą wiadomość. BMW nie jest pierwszym motocyklem z TFT. Goni trendy wyznaczone przez Ducati 4 lata temu, za którym podążają wszyscy. KTM, YAMAHA, AJP...46d2aa60c9ca6c8c7b880276c3ee1ff1.jpg3be2005c1cc6b3d1bae0ac395fbcef12.jpgf7cf5ea9dce2955dfc30da6415b37930.jpg4c9bcacef9fc876b2beff6d536bc1e36.jpg897fee478e25f69543c767039171aee9.jpg058119928f9a91810d643b6c9298691d.jpg19bd56392e44ffa2deaea7e5045ac90c.jpg

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem pisać, że BMW mogłoby jeszcze jakoś uratować ten design, mocując ekran w jakiejś solidnej, rasowej obudowie.  Powyższe zdjęcia pokazują, że to by chyba nic nie dało - jak byś nie kombinował, jest po prostu brzydko. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki... Wybierając samochód trzy lata temu dla żony moim faworytem była Mazda 3 lub CX 3. A kobieta, że nie. Bo niby ładne, ale z tym tabletem wystającym z deski rozdzielczej jeździć nie będzie. "Wybraliśmy" Subaru Crosstrek, bo taki bardziej męski i pomarańczowy jak KTM.

Dzisiaj przyznaje, że może tableta nie ma, ale straszne gówno to Subaru.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×