Skocz do zawartości
trolik

Ze Szczecina do Gdańska ofem. I z powrotem też,,, :-)

Recommended Posts

Początkowo plan był taki, żeby z Rozanem poszwędać się w rejonie Bieszczad i Beskidu Niskiego. Niestety okazało się, że muszę być z powrotem jeden dzień wcześniej ze względu na pracę. Wyjazd  na południe tracił więc sens, bo poświęciłbym dwa dni na dojazd po to, żeby poszwędać się dwa dni. Postanowiłem więc odwiedzić rodzinkę w Pruszczu Gd.  jadąc do nich ofem. Plan był taki, żeby jechać półtora dnia w jedną stronę wraz z noclegiem w terenie.

Pierwszy dzień zaczął się od kiepskiej pogody

6piiDKMJ8Bz8FOAEey7qeahEiRghEWxuXPp_AlEf

Wciąż uciekałem przed jakąś chmurą lub goniłem ją. W związku z tym było mokro i błotno, ale dało się jechać.Chwilami niebo rozjaśniało się i było całkiem ładnie

j2_D7cgGw0P9KEcw3JXnqEjWVVJuR-QWQoA77aFx

Po drodze zaliczyłem kilka gleb i uszkodzenie tuby narzędziowej. Na szczęście udało mi się znależć narzędzia porozrzucane na drodze :-)

NL2Fna1ioEYGQZyntIB12V7190ey9rkg9YBvYjel

Od czasu do czasu robiłem sobie przystanki nad różnymi jeziorkami.

XWoOGXByZN80otRCtuaIgfCCOWbJBkavKeBtjc-I

Po drodze odwiedziłem były poligon w Okonku. Chmury powodowały, że widok nie był najfajniejszy. Postanowiłem więc przenocować tam w drodze powrotnej.

kWRqYzbwwTkKvWjhyaRRXJPuRsJglTE3cKDKEH-l

Często mijałem spiętrzenia wody z tamą. 

Io5n9cHEftJvvNL_WZe0qjMpjBe8Iw1FAGiN2Emd

Nocleg wypadł mi w Małych Swornych Gaciach. Na dojeździe zaczęło padać, więc zalogowałem się na zamkniętym jeszcze polu namiotowym. Poranek za to był słoneczny, a cały namiot był biały od szronu - słabo to widać niestety na zdjęciu

5U9CGiTxbUYhcKlJ_HZR2iaGgZilBQkiXyE5n-o7

Miałem problem z ładowaniem telefonu, więc nie robiłem więcej zdjęć tego dnia bo potrzebowałem prądu do nawigacji. Z tego też powodu ostatnie 80 km musiałem jechać asfaltem.

Jestem w domku :-)

XjZwoYw7EdTTXNz9TPgqWyLIFj7HEJpd_RrvNe36

Następnego dnia po południu ruszyłem w drogę powrotną i of zaczął się już dwie ulice dalej. Kaszuby to szutrowy raj :-). Następne 3-4 godz. nie robiłem zdjęć, bo było po prostu zbyt zajebiście żeby zejść z motocykla. Cykli - dziękuję za sugestie trasy od Pruszcza do Kornego i okolicy :-)! Tyle szutrów w życiu nie widziałem. Tam są normalnie całe autostrady szutrowe, do tego piekne jeziora, pagórki i w ogóle zajebiście! Przez te wszystkie godziny przejechałem może 20 km asfaltem  w  celu dojazdu do kolejnej sekcji szutrowej

Wieczorem zajechałem do Okonka w sam raz na zachód słońca

J7WHXVpb4T9M4KD39bjIkeNO9uP_wEZt24eEMY_U

YXx710UCfeN8LiGFyfkGBK9UCR2ZRWIxozkN4pwI

MV5yQHqSq6tEkpT_6QY1hWtZ8sEDXrnbcWokTXOs

FZU-kOG1xFhRiE3zZIMsjKdnQdAq7pbhwPgHWJM0

Na nocleg wybrałem wiatę pod trybuną, z której komunistyczni siepacze z wypiekami na twarzy obserwowali pędzące zagony komunistycznych czołgów.

15-JyeV_jMSS-kPMMODly0UVA-z_nLmzDn5t0-mk

Noc była trochę kiepska, bo głodny lis buszował w śmietniku i robił mnóstwo hałasu. Przegoniłem go kilka razy, ale przestał dopiero ok 3ciej.

Po śniadanku ruszyłem dalej. Czasami trafiałem na takie drogi

tA7-u1C9L6SwFYEqc2WBC2vTZiOCbX08z1ltM4Iw

Trafiłem również na fajne miejsce - to taki mały ośrodek edukacyjny: środek powiatu drawskiego.

OslDsNskYGRH15URlT-BU1KqTpFqPS6-1XGMvT5D

oprócz wieży widokowej były tam tablice edukacyjne oraz przykłady znaków geodezyjnych. wszystko bardzo fajnie pokazane

hrJ0LTlCrMtXwvm6bJdTJTOLhpwrFR1tuzemI36L

btVyPVRTmsiJ9po5V8Q8sELAXvBHAx-IxI61eH2D

pS89-WYd1_dbhgRECG0X0kC6FygzItR9bPufpkxv

Podsumowując przejechałem ok 900 km, z czego jakieś 70-80% ofu. Motorek pięknie się sprawił, ale zauważyłem, że padły kierunkowskazy pod koniec trasy. W weekend będę się tym zajmował razem z nową tubą narzędziową.

Byłem w różnych fajnych miejscach - zapomnianych przez Boga wioskach z dala od asfaltu, nad pięknymi jeziorami, na pięknych szutrach i zielonych polach i pagórkach. Po raz kolejny przekonałem się, że nie trzeba daleko jechać, żeby znaleźć się w w fajnych i ciekawych miejscach-wystarczy motorek z funkcją ofu :-)

pozdrawiam trolik

 

  • Like 14

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i klasa! Może teraz wreszcie ludy uwierzą że u nas jest ładnie

Wysłane z bagna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak widać i można wyczytać, musiałeś jechać przez moje rejony, pewnie udało się trafić na fajne dróżki - o to nie trudno - ale było dać znać, miałbyś zapewne jeszcze lepsze wspomnienia, oczywiście jak udałoby się zgrać terminy. :default_wink:

Dla przykładu, chłopaki z dalekiej północy, jadący na zlot adv pod Drawsko, mimo że osobiście uważam trasę z tego zlotu za na prawdę super świetną, podsumowali że dla nich dojazd i powrót przez moje winkle były dla nich jednymi z najlepszych tras jakimi mieli okazję zapierdalać :default_icon_e_biggrin:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, dakarowy napisał:

Jak widać i można wyczytać, musiałeś jechać przez moje rejony, pewnie udało się trafić na fajne dróżki - o to nie trudno - ale było dać znać, miałbyś zapewne jeszcze lepsze wspomnienia, oczywiście jak udałoby się zgrać terminy. :default_wink:

Dla przykładu, chłopaki z dalekiej północy, jadący na zlot adv pod Drawsko, mimo że osobiście uważam trasę z tego zlotu za na prawdę super świetną, podsumowali że dla nich dojazd i powrót przez moje winkle były dla nich jednymi z najlepszych tras jakimi mieli okazję zapierdalać :default_icon_e_biggrin:

Ten wyjazd to taki trochę spontan był, bo planowanie było zupełnie w innym kierunku :-)

A jeśli chodzi o Twoje winkle to zgadzam się - rejon Drawska i bliższe/dalsze okolice to raj dla ofrołdu :-). Baj de łej - chętnie obadałbym rejony na północ od Połczyna i okolice-muszę wykończyć Mitasa C-02 bo cholernik nadal nieźle się trzyma po 7-miu tysiącach. Dam znać  i może zd 2-3 łikendy coś byśmy wykombinowali. No i X-sa bym obejrzał :-)

pozdrawiam trolik

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 2.05.2017 o 20:30, trolik napisał:

pS89-WYd1_dbhgRECG0X0kC6FygzItR9bPufpkxv

Piękne zdjęcie :) ... tak się składa że po moim fachu :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 2.05.2017 o 20:30, trolik napisał:

 

pS89-WYd1_dbhgRECG0X0kC6FygzItR9bPufpkxv

 

 

A podcentry sprawdzałeś?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×