Skocz do zawartości
AsiaFox

Mała kobieta na "małym" GSie :)

Recommended Posts

Hej, w zeszłym tygodniu kupiłam GS-a 2006r. W sobotę zabieram się za serwis. Więc kilka pytań na początek...

1. Aktualny przebieg 23 000. Co należy wymienić prócz oleju, filtrów (paliwa, powietrza, oleju), świec? Jakieś regulacje?

2. Ten "mały" nie jest wcale taki mały :D Jak wyregulować zawieszenie pod wzrost 163 i 47 kg wagi?

3. Moto jest ze Szkocji, wiec też pewnie szkockie światła. Można wymienić samą żarówkę, czy trzeba cały reflektor? A może nie przejmować się tym wcale?

4. Brak ABSu, warto inwestować kase, czas i energię?

5. Zmiana szyby, co polecacie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cześć, oddaj na serwis do kogoś kto się zna i zweryfikuje co trzeba wykonać, montaż ABSu pewnie będzie dużym kosztem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmm, ale ja nie potrzebuje serwisu tylko rady! Zrobię to wszystko sama, w końcu to nie mój pierwszy motocykl :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten GS występował z fabrycznie niskim zawieszeniem. Radzę śledzić Forum, Allegro i szukać kogos kto ma niskie a wolalby standardowe zawieszenie.

my SM-G920T using Tapatalk
 

Edytowane przez looksgoodinblack

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

filtr paliwa to dość duży wydatek, więc może nie ma potrzeby wymieniać. Przy tym przebiegu można sprawdzić luzy zaworowe, ale to nie jest bardzo proste. To co trzeba wykonać zależy od stanu technicznego tego konkretnego GSa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, 

Pisz Jarka. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w okolicach Bydgoszczy działa Docent, człowiek, który ma bardzo dużą wiedzę i praktykę, do niego warto oddać motocykl na serwis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, lampę zmień, okolo 300 zł kupisz na aledrogo. Ja zmieniłem i mam święty spokój, nie świeci mi po samochodach na przeciwko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
17 minut temu, Pszemo napisał:

Cześć, 

Pisz Jarka. 

Bez Przywitalni? :default_icon_eek: Przecież wiadomo co odpiszę ... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Być może, być może ... , ale ja jakoś nie widzę - znaczy mój problem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Jarek napisał:

Bez Przywitalni? :default_icon_eek: Przecież wiadomo co odpiszę ... ;)

Jarku , Asia ma ładne oczy i waży ledwo 47 kg. Zrób wyjątek na mą prośbę :)

Kaes , weź się za przygotowania do zlotu i nie przeszkadzaj sobie :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj w naszych skromnych progach AsiaFox ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, ben napisał:

Witaj w naszych skromnych progach AsiaFox ;)

Aaaa.... to właśnie w Przywitalni jesteśmy ... To co innego.

Witaj AsiaFox!

Za karę ( nałożoną na siebie ) nie wygonię Asi z Przywitalni do stosownego wątku w dziale technicznym. Będzie dobrze Benie? :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fantastycznie Jarku . :)

Pytaj Asiu o co chcesz ? :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej Asia, fajnie, że jest kolejny gs w kuj. pom. Nati z Torunia miała ten sam problem z wysokością co Ty, powinnaś zobaczyć jej gsa żeby podpatrzeć różne patenty, może będzie to okazja do wspólnego polatania :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej jutro za Suwałki :)

Na zlocie poradzimy jak dobierać lampę i obniżyć zawieszenie :)

No i bym zapomniał - Witaj!

Tymczasowo z Bydgoszczy.

Edytowane przez Jezier
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no siemanko :) nie mam wielu pytań, moto ogarnę sama. A z tymi co odsyłają mnie do serwisu nie gadam :) Liczę na Wasze doświadczenie w temacie GSa, bo w przebudowie XSy już jakieś mam. Z wycieczką do Suwałk się nie uda, bo beemka nadal czeka na podpowiedzi odnośnie serwisu :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach


No i bym zapomniał - Witaj!
Tymczasowo z Bydgoszczy.

Ty Tyfusie z Wyżyn paskudny!


Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Vengosh10 napisał:


Ty Tyfusie z Wyżyn paskudny! emoji1.png


Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
 

Mów do mnie brzydko :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, AsiaFox napisał:

Hej, w zeszłym tygodniu kupiłam GS-a 2006r. W sobotę zabieram się za serwis. Więc kilka pytań na początek...

1. Aktualny przebieg 23 000. Co należy wymienić prócz oleju, filtrów (paliwa, powietrza, oleju), świec? Jakieś regulacje?

2. Ten "mały" nie jest wcale taki mały :D Jak wyregulować zawieszenie pod wzrost 163 i 47 kg wagi?

3. Moto jest ze Szkocji, wiec też pewnie szkockie światła. Można wymienić samą żarówkę, czy trzeba cały reflektor? A może nie przejmować się tym wcale?

4. Brak ABSu, warto inwestować kase, czas i energię?

5. Zmiana szyby, co polecacie?

ad1 Powinno się sprawdzić luzy zaworowe i jeśli trzeba to je ustawić odpowiednio. Po za tym sprawdzić napęd i łożyska kół i główki ramy. Sprawdź czy nie cieknie z pompy wody, kapie wtedy z otworu na dole pompy, jeśli tak to trzeba wymienić wałek pompy z uszczelniaczami. Jeśli przebieg jest prawdziwy to nic się więcej nie powinno dziać ale w sumie 11 lat i 23tys km? a może raczej mil?

ad2 Zawieszenie w tym GSie w zasadzie się nie reguluje, aby go obniżyć - jeśli o to CI chodziło - to z tyłu najlepiej wymienić kości w tzw kiwaczce :) a z przodu możesz wpuścić lagi bardziej w półki - jakieś 2cm bez problemu.

ad3 Inny jest odbłyśnik więc do zmiany jest reflektor, żarówka nie ma nic do rzeczy :) a to wpływ na oświetlenie drogi przed Twoim motkiem więc chyba lepiej zmienić ale szczerze mówiąc nie wiem jak bardzo świeci w prawo i na ile to przeszkadza bo nie widziałem takiego przypadku na oczy :)

ad4 Moim zdaniem nie ma sensu, lepiej kupić inny egzemplarz z ABS.

ad5 Szyba taka jak w wersji Dakar jest OK.

 

pozdro :default_icon_beer:

 

 

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej,

ja bym odpuscil zawieszenie tylko kanape zmienil  na niska/ladies'owa  jak niektorzy nieslusznie ja nazywaja ;)

jestem takiego samego wzrostu co Ty tylko waze 2dyszki wiecej . i spoko daje rade, nie pelnymi stopami, ale 1 wystarczy ;)

Wpadaj do Suwalek,  poprobujesz przysiasc inne GSy,  ja mam taki plan.  

Ahoj!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Peterka napisał:

ad1 Powinno się sprawdzić luzy zaworowe i jeśli trzeba to je ustawić odpowiednio. Po za tym sprawdzić napęd i łożyska kół i główki ramy. Sprawdź czy nie cieknie z pompy wody, kapie wtedy z otworu na dole pompy, jeśli tak to trzeba wymienić wałek pompy z uszczelniaczami. Jeśli przebieg jest prawdziwy to nic się więcej nie powinno dziać ale w sumie 11 lat i 23tys km? a może raczej mil?

ad2 Zawieszenie w tym GSie w zasadzie się nie reguluje, aby go obniżyć - jeśli o to CI chodziło - to z tyłu najlepiej wymienić kości w tzw kiwaczce :) a z przodu możesz wpuścić lagi bardziej w półki - jakieś 2cm bez problemu.

ad3 Inny jest odbłyśnik więc do zmiany jest reflektor, żarówka nie ma nic do rzeczy :) a to wpływ na oświetlenie drogi przed Twoim motkiem więc chyba lepiej zmienić ale szczerze mówiąc nie wiem jak bardzo świeci w prawo i na ile to przeszkadza bo nie widziałem takiego przypadku na oczy :)

ad4 Moim zdaniem nie ma sensu, lepiej kupić inny egzemplarz z ABS.

ad5 Szyba taka jak w wersji Dakar jest OK.

 

pozdro :default_icon_beer:

 

 

 

w końcu jakiś konkret! dzięki :) przebieg 14 tys mil, o ile jest prawdziwy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do obniżenia zawieszenia, to tak, jak napisał @żeglarz - powinna wystarczyć niższa kanapa. Mam trochę ponad 1,7 m wzrostu i w zeszłym tygodniu zamieniłem się z przypadkowo spotkanym gościem, który miał jakieś 10 cm mniej ode mnie, na wyższą kanapę - jemu było dobrze z moją, a mnie z jego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×