Skocz do zawartości
markret

Znalazłem motocykl, prośba o rzut okiem.

Recommended Posts

Dzień dobry,

znalazlem motocykl, mało tego, ja go zarezerwowałem. Możecie rzucić okiem? Może ktoś zna, pytał, był i badał, lub po prostu wie coś więcej niż można usłyszeć od sprzedającego. 

https://www.olx.pl/i2/oferta/bmw-f650gs-twin-f800gs-salon-pl-v-strom-transalp-CID5-IDmfEjy.html#gallery#gallery

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak wszystko jest prawdą - a nie przewiduję że nie jest - to zabieraj do domu :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdążył już kupić? U mnie widnieje, że ogłoszenie jest nieaktualne.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, KaeS napisał:

Zdążył już kupić? U mnie widnieje, że ogłoszenie jest nieaktualne.

Nieaktualne bo wpłaciłem niewielką zaliczkę. Natomiast zaliczka jak to zaliczka, podlega zwrotowi. 

Edytowane przez markret

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o ile pamiętam w ubiegłym roku wisiał na sprzedaż .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, ben napisał:

o ile pamiętam w ubiegłym roku wisiał na sprzedaż .

Sprzedający twierdzi, ze kupił go od kogoś z forum. Z tym, że nie dopytalem ani o forum, ani o poprzedniego właściciela.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapytaj z jakiego .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena bardzo wysoka, ale jeśli stan i opis zgodny z prawdą, to Twój wybór. Przepłacasz, ale masz spokój i jeździsz bez stresu. Ładny motek, wyposażony za spore pieniądze. Tak powinno być w normalnym świecie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, JacekJ napisał:

Cena bardzo wysoka, ale jeśli stan i opis zgodny z prawdą, to Twój wybór. Przepłacasz, ale masz spokój i jeździsz bez stresu. Ładny motek, wyposażony za spore pieniądze. Tak powinno być w normalnym świecie.

Zapewne przepłacam, ale wiem też, że nikt normalny nie sprzedaje dobrych rzeczy za okazyjną cenę. Czasami są wyjątki, ale żeby trafić taki wyjątek, to trzeba mieć sporo szczęścia. 

Akurat ten motocykl spełnia moje wszystkie oczekiwania. Jest zakupiony w polskim salonie i serwisowany do samego końca. Ma wyposażenie niezbędne do dalekich podróży, a przy tym wszystkim nie wygląda na zajechany. 

Tylko muszę go jakoś sprawdzić, a na to nie mam ani pomysłu, ani kompetencji...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, markret napisał:

Zapewne przepłacam, ale wiem też, że nikt normalny nie sprzedaje dobrych rzeczy za okazyjną cenę. Czasami są wyjątki, ale żeby trafić taki wyjątek, to trzeba mieć sporo szczęścia. 

Akurat ten motocykl spełnia moje wszystkie oczekiwania. Jest zakupiony w polskim salonie i serwisowany do samego końca. Ma wyposażenie niezbędne do dalekich podróży, a przy tym wszystkim nie wygląda na zajechany. 

Tylko muszę go jakoś sprawdzić, a na to nie mam ani pomysłu, ani kompetencji...

ustal ze sprzedającym i np. umów się w jakimś autoryzowanym serwisie BMW, sprawdzą wszystko, ale na Twój koszt

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to pisz prosto, kto z Warszawiaków zechce pomóc w oględzinach. Ktoś się znajdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, JacekJ napisał:

No to pisz prosto, kto z Warszawiaków zechce pomóc w oględzinach. Ktoś się znajdzie.

Wiesz, wydaje się to takie proste, ale ja zwyczajnie mam problemy z proszeniem o pomoc. Bo kimże ja dla Was jestem? Gościem, który pare dni temu zarejestrował się na forum i nawet nie wiadomo czy po zakupie jeszcze tu zajrzy...

Ale jeżeli znajdzie się ktoś, kto mógłby obejrzeć tego cudaka, to ma u mnie dobra flaszkę. O ile taka forma forma wdzięczności jest dopuszczalna :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Serwisy świadczą taką usługę? Bo w zasadzie to kto jak nie oni zrobią to najrzetelniej?

Orientuje się ktoś w cenie i zakresie takiego sprawdzenia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu takie oględziny w "moim" ASO robili za 350  ( nie pamiętam czy brutto czy netto) - ale w innych punktach może być inaczej. Przemek ma dobrą myśl z tym BMW, a co do kosztów ... zadzwoń i zwyczajnie zapytaj w konkretnym serwisie ... Myślę, że w przypadku droższych sprzętów warto ... Przy okazji powinni sprawdzić w systemie akcje serwisowe i udzielić informacji, jakie z nich już były wykonane, a jakie jeszcze nie. Pewnym kłopotem może być umówienie się na konkretny dzień i godzinę, żeby zajęli się motkiem od ręki, ale wszystko jest do zrobienia przy okazaniu dobrej woli ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

350 zł i okolice tej kwoty jest niewielką ceną za spokój i radość zakupu. Tak zrobię. Jeżeli motór jest naprawdę dobry, to sprzedawca nie powinien robić problemów, a jeżeli będzie się wymigiwał, to od razu trzeba odpuścić :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym proszeniem o pomoc, to nie trzeba dłuższych gier wstępnych przeprowadzać. Albo ktoś się znajdzie, albo nie. Na pewno nikt się nie obrazi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i wszystko stało się prostsze. Sprawdzenie motocykla w Liberty Motors w Warszawie kosztuje 350 zł. Sprawdzają historie serwisu i ewentualnych napraw, ogólny stan motocykla, błędy w kompie, zużycie elementów eksploatacyjnych. 

Myślę, że po takiej akcji będę spokojniejszy. Sprzedający zgodził się bez najmniejszego oporu.

Jako ciekawostkę mogę podać, że w Inchape Motor taka usługa kosztuje 700-750 zł. Nie mam pojęcia skąd taka rozbieżność w cenie usługi. 

 

Dziękuję Wam za cenną podpowiedź i nie omieszkam pochwalić się nowym nabytkiem. Ale to dopiero po 12 czerwca bo obecny właściciel dopiero wtedy mi go sprzeda :( No cóż, sam się zgodziłem...

Edytowane przez markret

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem motocykl. Ten z podanego linku w pierwszym poście. Motocykl sprawdziłem w serwisie, tak jak mi doradziliście i poza dwoma drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, moto jest bez wad. Na te wady sprzedający miał logiczne i trzymające się kupy wytłumaczenie, a samo usunięcie to niewysoka kwota do zainwestowania.

Motocykl został odkupiony jesienią ubiegłego roku od któregoś z Was, przez użytkownika zarejestrowanego na naszym forum. Finalnie trafił do mnie, więc w sumie zostaje "forumowym". 

Zdjęcie z zakupu :)

 

 

IMG_3901.JPG

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No piękny sprzęt, gratki !

I czerwony :) +20 do szybkości...

Wysłano na Berdyczów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj wróciłem nim z Warszawy do domu (230 km) i dupsko mało mi nie pękło. Nie wiem czy to kwestia tego, że nie jestem przyzwyczajony, czy może to wina kanapy. 

W każdym razie szukam kogoś, kto zajmie się tuningiem kanapy i nie spartoli jej przy okazji. Możecie kogoś polecić?

Edytowane przez markret

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dupa nieprzyzwyczajona, pieniedze jakie chcesz wydać na tuning kanapy - wydaj na wache, dupa przywyknie, a dusza będzie radosna

Wysłane z bagna

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak ból dupy nie przejdzie, to szukaj na fejsie:
Krzysztof Chris Wadecki - jest szpecem od tapicerki kanap...


Wysłano na Berdyczów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może tuning dupy? Przyda się na inne okazje :)

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×