Skocz do zawartości
Vengosh10

drobny wyciek oleju - pytanie motocyklowego laika :-)

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie, po zdjęciu owiewki w celu zdemontowania akumulatora, spostrzegłem wyciek oleju z jakiegoś przewodu (załączniki). Czy jest się czym martwić?

z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

P.S. W okolicach Bydgoszczy czuć już wiosnę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co się orientuję to nic groźnego :)

W twoim przypadku mogła uszkodzić się guma która jest wciskana w plastikową puszkę i teraz przepuszcza olej na zewnątrz wężyka zamiast jego środkiem (guma po długotrwałym kontakcie z olejem traci wytrzymałość). Wężyk w tym miejscu jest zastosowany właśnie po to aby nie pryskać po silniku i osprzęcie ale spływać na dół.

P.S.

Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić. Osobiście rozbierałem motocykl prawie do "naga" :) ale wszystko co piszę wynika z moich obserwacji.

P.S 2

Kolego ja też jestem z okolic Bydgoszczy i jeżeli jesteś zainteresowany jakimś spotkaniem na dwóch kółkach w nowo rozpoczynającym się sezonie to jestem również chętny :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedź, na spotkanie na dwóch kółkach oczywiście jestem chętny ale przyznam szczerze, że jestem jeszcze d..a nie motocyklista bo pod koniec zeszłego roku robiłem prawko :-). Na co dzień mieszkam co prawda w Toruniu ale to nie problem. Będziemy w kontakcie jak się zrobią czarne drogi :-).

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolego , co prawda motoru nie rozbierałem ale wydaje mi się (patrząc ze zdjęcia) że jest na tym przewodzie opaska zaciskowa i to ją trzeba wymienić. Jeżeli to byłoby przyczyną to koszt niewielki i robota prosta.

Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisał sledziuj jest to drobnostka,bo wezyk ktory pokazales to nic innego jak odprowadzenie nadmiaru oleju ktory Ci "wywali" do Airboxa - np jak po wymianie oleju za duzo go sobie wlejesz :).

Jak bym to owinal jakąś tasma izolacyjna albo wymieniał na podobny i bedzie po klopocie.

pzdr

Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×