Skocz do zawartości
honda-hybryda

PRZEBUDOWA GS'A CZYLI OD LEJDIS DO RALLY :)

Recommended Posts

WItam ponownie

Pytanie do was  Panowie i Panie

Kiwak nr  7650037

kości  nr 7650036

Chciałbym go na razie podnieść na kościach ( jaki numer kości  szukać żeby go podnieść)  dopóki nie znajdę amorka od dakara  jak na razie to jak szukanie igły w stogu siana :D

Co do przedniego zawieszenia nowa sztyca oraz adapter na zacisk ham. są już w trakcie realizacji . Jak odbiorę to wszystko tutaj ładnie opiszę jakby ktoś chciał iść w moje ślady :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po tyg nieobecności w domu zastała mnie niespodzianka przyszło koło 21 cali :D  tak o to sie prezentuje

19807310_439317599787hkpcv.jpg

19807874_439317473120a4rnj.jpg

czekam na odbiór sztycy :)  Jak się ogarnę to opiszę z grubsza co i jak :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładna tarcza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cos nie tak z nia?? Czy ogólnie napisales??;)

No co Ty, na żartach się nie znasz, filmów nie oglądasz?

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, Pszemo napisał:


No co Ty, na żartach się nie znasz, filmów nie oglądasz?

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli chodzi o żarty to się znam i potrafię nawet z siebie żartować :)  wiesz pytam z ciekawości bo cenie uwagi innych ;)  Przecież człowiek nie musi sie na wszystkim znać i czasem pomoc kolegów potrzebna :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, tarcza jest nieoryginalna. 

Ale to może mieć dwie strony ..... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Pszemo napisał:

Spoko, tarcza jest nieoryginalna. 

Ale to może mieć dwie strony ..... 

Jak każda tarcza ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spokojnie jak nie zda egzaminu to wymienimy na inna :)   Do finalnego efektu jeszcze daleka droga :) Ten rok raczej mam z głowy jeśli chodzi o jazdę :) więc muszę się przemęczyć :D

Edytowane przez honda-hybryda

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam po dłuższej nieobecności .Na razie kompletuję cały osprzęt.Pytanie do was jest możliwość wstawienia zbiorniczka oleju od X-a do Gsa? Po zmianie zbiornika paliwa będę miał miejsce .Tylko pytanie czy można  go użyć czy będzie problem?

Edytowane przez honda-hybryda

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

20503974_450741848645cokuh.jpg

20613995_450742791978ifkxu.jpg

Wrzucam coś żeby nie było że tu tak cichutko :)

Z góry przepraszam za jakość niedawno robiłem foto :) natrafiłem na okazję w necie ciężko dostać w dobrej cenie a ja trafiłem za grosze :)

Co do postępów moto rozebrane do ostatniej śrubki

rama wraz z lagami poszły do piaskowania i malowania :)   rama w kolorze czarnym zaś lagi w kolorze złotym :)

w drodze idzie kiera 28.6 fat bara oczywiście w kolorze złotym :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam po dłuższej nieobecności .Na razie kompletuję cały osprzęt.Pytanie do was jest możliwość wstawienia zbiorniczka oleju od X-a do Gsa? Po zmianie zbiornika paliwa będę miał miejsce .Tylko pytanie czy można  go użyć czy będzie problem?
Mogę się przyjrzeć w domu mam GS i X ale tak na pale powiem, że ramy różnią się na tyle znacznie, że chyba nie podejda

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 10.08.2017 o 23:07, looksgoodinblack napisał:

Mogę się przyjrzeć w domu mam GS i X ale tak na pale powiem, że ramy różnią się na tyle znacznie, że chyba nie podejda

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 

Byłbym wdzięczny jakbyś sprawdził ;)  ogólnie chodzi mi czy zbiornik podpasuje bo po zdjęciach widzę że wężyki które idą do zbiorniczka od oleju są grubsze a w X cieńsze

Ogólnie myślę że trochę zrobi mi się miejsca jak przyjdzie nowy zbiornik i dorobione uchwyty na nowy zbiornik :)

Dodam jeszcze że będę też "przebudowywał" obudowę filtra powietrza :)

Edytowane przez honda-hybryda

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Byłbym wdzięczny jakbyś sprawdził   ogólnie chodzi mi czy zbiornik podpasuje bo po zdjęciach widzę że wężyki które idą do zbiorniczka od oleju są grubsze a w X cieńsze
Ogólnie myślę że trochę zrobi mi się miejsca jak przyjdzie nowy zbiornik i dorobione uchwyty na nowy zbiornik
Dodam jeszcze że będę też "przebudowywał" obudowę filtra powietrza
Zrobię parę fotek

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, looksgoodinblack napisał:

Zrobię parę fotek

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 

Bo jak silnikowo to wygląda jakieś duże różnice są??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎8‎/‎13‎/‎2017 o 06:56, honda-hybryda napisał:

Bo jak silnikowo to wygląda jakieś duże różnice są??

Mam dobra i zla wiadomosc. Dobra to taka, ze przyjzalem sie obu i silnikow nie widze wiekszych roznic. Zla, to ta, zeby przyjrzec sie samym zbiornikom musze scigac plastiki. W srode wylatujemy do Polski na wakacje i nie uda mi sie do tego zabrac przed wyjazdem. jedno co potwierdzilem, to ze przewod olejowy bbuegnacy od zbiornika po prawej strone jest taki sam.

Same zbironiki patrzac na fiche roznia sie znacznie

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, looksgoodinblack napisał:

Mam dobra i zla wiadomosc. Dobra to taka, ze przyjzalem sie obu i silnikow nie widze wiekszych roznic. Zla, to ta, zeby przyjrzec sie samym zbiornikom musze scigac plastiki. W srode wylatujemy do Polski na wakacje i nie uda mi sie do tego zabrac przed wyjazdem. jedno co potwierdzilem, to ze przewod olejowy bbuegnacy od zbiornika po prawej strone jest taki sam.

Same zbironiki patrzac na fiche roznia sie znacznie

 

 

Spokojnie mi się aż tak nie spieszy:) jak wrócisz to wtedy dasz mi znać co i jak :)  ja w tym czasie zajmę się czymś innym. Dziękuję Ci za poświęcony czas że masz chwilę by mi pomóc :)

Edytowane przez honda-hybryda

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak chcesz to mogę coś tam pofotografować/pomierzyć w swoim wieśniaku. Rama, silnik i inne pierdoły takie same jak w Xch

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Dziadek napisał:

Jak chcesz to mogę coś tam pofotografować/pomierzyć w swoim wieśniaku. Rama, silnik i inne pierdoły takie same jak w Xch

Odezwę się na pewno jeśli będę czegoś potrzebował jeszcze raz wielkie dzięki :)  :)  na razie zbiornik jest w drodze :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie a więc cały tył  tj  zbiornik  siedzenie chcę zaadoptować z ktma smc 690 . Co za tym idzie muszę wykonać nowy stelaż pod ten zbiornik tak aby wszystko dobrze pasowało.

Taka przeróbka wiąże się z przerobieniem filtra powietrza oraz przeniesieniem akumulatora na tył motocykla ( akurat miejsce będzie w nowym zbiorniku od ktma ) 

Poj zbiornika zmniejszy się o jakies 2 albo 4 litry

20938142_458260487893fgodq.jpg

Edytowane przez honda-hybryda
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

21733189_467998110252lqs4z.jpg

21767667_4679981035867islo.jpg

Wstępnie zdecydowałem się na taki projekt zobaczymy co z tego wyjdzie :) teraz czeka mnie liczenie wymiarowanie żeby to wszystko miało ręce i nogi :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2017-12-07_21.08.09f6ufq.jpg

2017-12-07_21.06.23dmuvt.jpg

schowek-10172uen.jpg

 

schowek-121d6usk.jpg

 

Witam po bardzo długiej przerwie. Chciałbym ściągnąć  małą pajęczynę z tematu :) .

Na razie nie chwalę się postępami z prac gdyż jestem zawalony robotą od rana do wieczora jestem zalatany :(

Dziś przyszedł filtr powietrza taki jaki jest montowany w ktm-ach wersja 450-660 rally  . Znajomy stworzył mi szablon  "uszczelki" pod filtr .

Do tego będzie projektowany nowy air box pod mojego gsa  :) .Muszę wymierzyć wszystko na dniach  .Postaram się jakoś wrzucać zdjęcia z moich poczynań i wypocin :D

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardo ciekawy wątek :)zastanawiałem się kiedyś czy dało by się wsadzić silnik od f650gs do ktma lc 640 adv, to mógłby być bardzo fajny motocykl adenczerowy :)

pompa paliwa będzie od ktma? kanapa ktma jest znacznie dłuższa, ciekawe jak ją zamocujesz :)

Nie myślałeś żeby zrobić "wierze nawigacyjną" z carbonu?

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×