Skocz do zawartości
Zaq

Kilka trudnych pytań.

Recommended Posts

Witam! (jeszcze raz :D) 

F650gs 2002 jak by co.

Proste pytanie na początek:

1. Po odpaleniu przez pierwsza sekunde słychać stukanie jakby zawory. Normalne ?

2. Któryś z poprzednich wlascicieli wywalił ta zaslepke z lewego tłumika (DB killer?) gdzie to kupić i jak to założyć? (sąsiedzi sie skarżą;p)

3. Mój gs wyszedł z fabryki z obniżonym zawieszeniem (tak wnioskuje po nr. Vin) czy jest możliwość przywrócenia mu normalnej wysokości nie wydając przy tym 3 tys. Zł. Zawadzam dołem o krawężnik.

4. Ostatnie pytanko. Czy spotkał sie ktoś z dodatkowymi zbiornikami paliwa touratech'a ? Poprzedni właściciel mówił o zasięgu na pełnych zbiornikach 1000+km. Nie mogę żadnych informacji na ten temat znaleźć. Jakiś schemacik bym prosił w miarę możliwości bo wiszą tam dwa wolne wężyki i cos mi sie wydaje ze nie powinny wisieć. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Raczej tak

2. Jaka zaślepkę? Tam nic nie ma takiego

3. Tak

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, raby napisał:

1. Raczej tak

2. Jaka zaślepkę? Tam nic nie ma takiego

3. Tak

 

Zwięźle i na temat hahaha :D:default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lewy tłumik to katalizator, czasami robi się w nim dziurkę i tyle. 

Z zawieszeniem to poszukaj w dziale "zamienię" - czasami ktoś chce obniżyć i można temat załatwić bezkosztowo.  

Z tym 1000+ to gruba przesada jest. Pieprz to i nie szukaj cudów. A wężyki.... ciekawe czy to nie odpowietrzanie aku.

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Na pewno zawory? Może napinacz szwankuje. W tym przypadku trzeba działać - szkoda łańcuszka rozrządu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

napinacz ? a części skąd alledrogo? w lewym tłumiku jest chyba oryginalnie takie zwężenie czy coś :D tego mi brak zamontuje to ? a te zbiorniki są wielkie i nie było to odpowietrzenie aku raczej odpowietrzenie i przelew.

 

845559477_5_1080x720_f650-slaskie.jpg

845559477_1_1080x720_f650-zawiercie.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mastodont kurde :D , jak się napełni zbiorniki i kufry + pasażerka to pchać :D - żartowałem rzecz jasna . ktoś parę drobnych zainwestował w moto , nie służyło do stania w garażu jak moje . swoją drogą niski zawias + tłusta gruba kanapa touratecha to w sumie robi normalną wysokość siedzenia . nie kumam o co kaman pomysłodawcy . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co kojarzę to szefcunio ma takie zbiorniki w swojej heldze. Pytaj jego

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak stoi koło normalnego gs650 to 10-15 cm różnicy. To jest moto od jakiegos szwajcara oni sa nienormalni ;p a przedni zawias bedzie sie caly roznil czy tylko np.sprezyna?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Inne kości wystarczą. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pokaż ten tłumik.

Oryginalnie ma otwory w obu puszkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zdjęcie wydechu. a te kości i sprężyny do lag gdzie dostane ?

19496499_1600714996667157_1991590250_o.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musiał byś dorobić jakaś zaślepkę do tego i ja wbić, ktoś tu kombinował.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko po co? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mógłby ktoś wstawić porównawcze zdjęcie jak to powinno wyglądać? Bo w necie jak sie przegląda oferty sprzedawanych gs'ów to raptem w jednym czy dwóch widziałem czarne coś, a większość ma końcówkę pustą., właśnie tak jak na zdjęciu wyżej. Chyba że nie mówimy o tym samym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

olej temat , komuś zależało żeby było symetrycznie i jest . po co usprawniać usprawnione ? 

chyba że jesteś proekologiczny , wtedy to inna sprawa . tam zapewne nie ma już katalizatora...

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy z nas to miał, i wg mnie, tematu dziury w katalizatorze nie ma co drążyć. 

Chyba, że chcesz, żeby pompowali z Ciebie kierowcy, stojący za Tobą na skrzyżowaniu, w letni poranek. ;) upajając się widokiem, jak to z jednej dziury dym leci. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak zobaczysz dziury Jerrego to sam sie poddasz :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemka pytanie z innej beki. Mam taka szybę jak na zdjęciu  wyżej gdzieś i przy tym 189cm wzrostu. Teraz pytanie. Uwaga! Akcesoryjna szyba czy deflektor?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Deflektor darkojada duży


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

189 cm i kupiłeś obniżone Moto ? Brawo Ty :)


Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym polewaniem przez kierowców auto to nie byłbym pewien, popatrzcie sobie na wcześniejsie wydania Hondy Civic z pięknymi trójkątnymi wydechami. Nie dość ze same trójkąty to atrapy, to jeden z nich jest po prostu ozdobnikiem, dla zachowania symetrii.

Natomiast - jako newbe - pytałem zupełnie serio, ponieważ sprzęt do którego się przymierzam ma również "dwa" wydechy", więc zastanawiałem się czy faktycznie to powinno być zaślepione jakoś czy jest tak ok. A osobnym pytaniem jest kwestia - jak ściszyć trochę wydech fabryczny, czy faktycznie zaślepienie tej rury cokolwiek daje? Czy są jakies db killery które można domontować? Chodzi o rozwiązanie bez wymiany wydechu w całości.

Nie wiem na ile nie podkradam wątku, w razie czego zapytam osobno w swoim, które za niedługo otworzę z listą pytań o swój sprzęt.

PS. głupio zabrzmi ale... po czym poznać że motor jest obniżony? Kanapa to wiem, a zawieszenie? po prostu wg wymiarów? Bo może kupuje obniżony i nawet nie wiem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×