Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hello,

Wiem, że temat już był, ale szukam tych (najchętniej z Mazowsza) którzy już jeżdżą z dużymi akcesoryjnymi szybami do F650Gs Dakar (2004-07) i mogą polecić konkretny model. 

Po zrobieniu kilku tras wiem, że muszę poszukać skutecznej, wyciszającej szyby bo obecna zabija przyjemność jazdy powyżej 70 km/h. Obecnie mam czarną turystyczną szybę, która u mnie się nie sprawdza bo całe powietrze kierowane jest centralnie w kask. Mam ok.170cm i dobry kask. Wystarczy w trakcie jazdy stanąć na wyprostowanych nogach i wchodzi się w strefę ciszy.  Jeździłem również bez szyby, ale to też nie załatwia sprawy.

Znalazłem kilka szyb, które wyglądają obiecująco, ale kosztują nie mało. Jeśli mam wydać kilkaset złotych chciałbym mieć pewność, że to faktycznie się sprawdzi. 

 http://www.ebay.de/itm/BMW-F-650-GS-2000-2007-E650G-ZTECHNIK-Windshield-VStream-/302359760427?epid=1755164487&hash=item46660bce2b:g:NoYAAOSw8d5ZTV4q

http://www.ebay.de/itm/Windschild-fur-BMW-F-650-GS-Dakar-Bj-2004-2007-transparent-/253052850991?hash=item3aeb20132f:g:bdwAAOSwpIxZbxcg

http://sklep.motomoto.pl/F650GS-STANDARD-05-07/2770-Szyba-ZTechnik-VStream-Z2413-National-Cycle.html

https://boxer-parts.eu/szczegolyProduktu.php?kat=62&item=1522

DAKAR szyba.jpg

szyba  s-l1600 (1).jpg

szyba 1383834845.48.jpg

Szyba-ZTechnik-VStream-Z2413-National-Cycle.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A zastanawiałeś się nad jakimś deflektorem. Ja używam i jest trochę lepiej. Choć nie ma ochrony jak dajmy na to w Goldwingu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, myślałem nad deflektorem. Tyle, że moja szyba- ta czarna na pierwszym zdjęciu, jest tak dziwnie wyprofilowana u góry, że chyba deflektor tu się nie sprawdzi nie mówiąc już o montażu. Poza tym po moich testach w trakcie jazdy wydaje mi się, że i tak ona jest chyba trochę za wąska. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śledzę z uwagą, bo rownież sie rozglądam. Jedno co mnie zastanawia to ewentualne haczenie kierownicy/handbarów przy tych szerszych. Mam na licznikach przytarcia wyraźnie pasujące do elementów kierownicy z jednej strony praktycznie dotykam w max skręcie.

Ja mam u siebie zwykła krótką szybę od gs i jestem dość wysoki. Jest tak, że jak się trochę pochylę to hałas większy, czyli główny strumień biorę "na klatę".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Została mi dakarowa poliftowa szyba z niewielkimi rysami (rysy do spolerowania), mogę odpsrzedać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ARG , kolega ma oryginalną szybę ale mu za mała i szuka akcesoryjnej większej. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest szansa ze odpowiedz ARG była do mnie, dla pytającego faktycznie taka sama.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Deflektor się sprawdza nawet przy oryginalnej szybie
I to zajebiście się sprawdza

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Marcin N napisał:

Deflektor się sprawdza nawet przy oryginalnej szybie
I to zajebiście się sprawdza

taptarapta
 

a co masz na myśli pisząc o oryginalnej szybie? Ja mam tą czarną - która jest na pierwszym zdjęciu. Myślisz, że w przypadku tej szyby deflektor faktycznie się sprawdzi? Domyślam się, że będzie trochę lepiej. A szukam czegoś więcej niż tylko małej poprawy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie myślę tylko wiem bo miałem porównanie
W moim poprzednim singlu miałem właśnie taką szybę
Dołożenie deflektora batdzo pomogło
Teraz w Drakarze mam jakąś akcesoryjną i też używam deflektora

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ech ech, miliard tematów, w tym może napiszę, bo i tematycznie pasuje.

Ktoś miał styczność/poleca/nie poleca?

http://allegro.pl/loster-szyba-turystyczna-bmw-f-650-gs-01-03-i6732936558.html

Ostatnio na wyjeździe, w offie, odkryłem, że czarna szyba w dakarze ma jedną wadę: NIC KURNA PRZEZ NIĄ NIE WIDAĆ, co w połączeniu z niską kanapą i moim nikczemnym wzrostem zmuszało mnie do jazdy na stojąco przez cały czas, bo inaczej nic nie widziałem przed sobą. Szukam więc szyby przezroczystej, bądź lekko dymionej, jesli będzie ciut wyższa od oryginalnej, to też może to wyjść na plus, bo przy ori szybie wali mi powietrzem centralnie po kasku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szyba lostera jest do dakara sprzed liftu na 3 śruby. Trochę było na ich temat.

Powiedzmy sobie szczerze. Szyba to nie żadna highendowa technologia więc zasadniczo nie ma co się szczypać tylko upewnić czy będzie pasować do konkretnego rocznika

taptarapta



Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja mam przedliftowego :) Niby było, słusznie prawisz. Wychodzi, że jest wyższa o 10 cm od oryginalnej, natomiast nic nie znalazłem na temat giętkości/telepania stricte tej szyby. Zobaczymy, może na zlocie ktoś będzie miał jakieś rozwiązania...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś chyba Bartek vvagarowicz (rampus) miał z tymi szybami doczynienia

taptarapta


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 14.08.2017 o 13:04, xel napisał:

Ech ech, miliard tematów, w tym może napiszę, bo i tematycznie pasuje.

Ktoś miał styczność/poleca/nie poleca?

http://allegro.pl/loster-szyba-turystyczna-bmw-f-650-gs-01-03-i6732936558.html

Ostatnio na wyjeździe, w offie, odkryłem, że czarna szyba w dakarze ma jedną wadę: NIC KURNA PRZEZ NIĄ NIE WIDAĆ, co w połączeniu z niską kanapą i moim nikczemnym wzrostem zmuszało mnie do jazdy na stojąco przez cały czas, bo inaczej nic nie widziałem przed sobą. Szukam więc szyby przezroczystej, bądź lekko dymionej, jesli będzie ciut wyższa od oryginalnej, to też może to wyjść na plus, bo przy ori szybie wali mi powietrzem centralnie po kasku.

 

Voila:

http://allegro.pl/szyba-motocyklowa-bmw-f-650-gs-01-03-dakar-i7289682501.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

Odkopię temat i dopiszę swoje 3 gr., może się komuś przyda.

Zanabyłem ostatnio owiewkę wysoką Wunderlicha, taką jak w drugim linku w pierwszym poście w tym temacie. Wniosek: nie wiem jak mogłem jeździć bez niej. Zmiana totalna. Dakar poliftowy, mam 183 cm wzrostu, z tym małym oryginalnym badziewiem pęd powietrza walił centralnie w klatę, aż odechciewało się jazdy. O turbulencjach na kasku z daszkiem nie wspomnę, bo łeb urywały. Obecnie jest pełen komfort, zero naporu powietrza na tułów i prawie zero na kask z daszkiem. Także polecam. Szyba jest droga (ok. 680 zł z przesyłką na Boxer Parts), ale warto. Jedna z najlepszych inwestycji, jeśli chodzi o upgrade'y do staruszka Dakara.

Pozdrawiam

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To interesujące. Podobne opinie znajdowałem wcześniej dlatego popełniłem również ten zakup. I niestety mam odczucia dokładnie odmienne. Pisałem już przy okazji wątku o szybie do 700/800.

 

To znaczy - zgadza się, że napór wiatru jest mniejszy. Można kręcić głową podczas gdy przy niższej było to problematyczne. Natomiast dramatycznie zwiększyły się hałasy na kasku. Do tego stopnia ze musiałem zacząć używać stoperów. Wcześniej nigdy nie używałem. To nie, że było cicho, ale nie było to męczące. Teraz po paru minutach bez stoperów mam dość. Huk pod czaszką, wyraźnie od wiatru. Tak od 60km/h w górę. Próbowałem się wspierać deflektorem, ale bez rezultatu. Jeden z wniosków jest taki, że ta szyba jest po prostu za wąska i zbyt zaokrąglona na bokach. Na innych sprzętach gdzie szyba jest szersza i podobnej wysokości, komfort pod względem hałasu jest dużo większy. Jak wstanę na podnóżki - cisza. Jak testowałem Tigera 1200 to podobny hałas był gdy obniżyłem szybę w dolne położenie, dla mnie to wyraźnie wskazuje , że przepływ powietrza za szybą nie jest poprawny, przynajmniej względem mojej osoby.

Mam 184cm wiec teoretycznie identyczne warunki.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy , to mniej więcej w tym samym czasie założyłem interkom do kasku. W szczególności pianki przy uszach w kasku leżą teraz inaczej, bo doszły wkładki głośników. Nie znalazłem zbytnio narzekań w tym kierunku, ale chodzi mi po głowie, że może pogorszyło się coś z samym kaskiem.

 

W każdym razie szału nie robi. Do tego mam niemile wrażenie, że szyba porysowała się od samego patrzenia. A najprędzej od założonego pokrowca p.deszczowego i - być może - kilkukrotnego przetarcia z brudu. Mam ją może dwa miesiące.

 

Przy tej cenie efekt całość wypadła poniżej oczekiwań.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×