Skocz do zawartości
JacekJ

Zmywarka do naczyń, prośba o poradę.

Recommended Posts

Kolejny raz zwracam się z głupim pytaniem do forumowego grona eksperckiego. Rozsypała mi się w końcu po wielu latach zmywarka i muszę kupić nową. Najlepiej w cenie 1000-1300 zł, szerokość 60 cm, do zabudowy. Nie chodzi mi nawet o konkretny model, ale raczej o firmę, jeśli którąś warto polecić, albo szczególnie unikać. Koleżanka kupiła np. pralkę Boscha i ma z nią ciągłe problemy. Zawsze preferowałem polskie produkty, ale od dawna jest to raczej niestety nieaktualne.

Proszę o sugestie, spam w każdej ilości dopuszczalny. Dla forumowych "macho" zaznaczam, że nie chodzi mi o Żonę, tylko mechaniczne urządzenie zasilane prądem elektrycznym.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam Bosch. W mieszkaniu mam 15 lat i nadal działa. W domu kupiłem i też działa :-)

Ride, eat, sleep, repeat!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siemens pracuje u mnie od 7 lat cichutko i bezawaryjnie

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Jezier napisał:

Polecam Bosch. W mieszkaniu mam 15 lat i nadal działa. W domu kupiłem i też działa :-)

Ride, eat, sleep, repeat!
 

Mam malakser Boscha, który intensywnie użytkowany działa od 20 lat. Lodówka, pralka i zmywarka też tyle wytrzymały. Jednak czasy się zmieniły, jakość i właściciele producentów też.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam od kilku ładnych lat Boscha Silent i nie było z nią nigdy żadnych problemów. Myślę, że jeszcze electrolux jest naprawdę godna uwagi.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam Amice i jestem b zadowolony


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

problemem jest to, że sprzęt dzisiejszy niekoniecznie jest taki sam jak sprzet 10 letni.

Miałem przez 14 lat pralkę Whirlpoola i nic się nie działo. Kupiłem następną i rozsypała się po 4 latach,  z padniętą elektryką poradziłem sobie, ale dodatkowo cala obudowa rdzewieje, urwaly się spręzyki trzymające drzwiczki i tego typu duperele. I tak to mniej więcej wygląda.

Powyższe dotyka zresztą nie tylko AGD, ale np. samochody, czy również ... motocykle (gdzieś w necie obiły mi się płacze nt jakości najnowszych R1200GS?)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@BrunoJ miałem przez dziesięć lat pralkę Whirlpoola, zadrzewiała po kilku latach doszczętnie ale cały czas prała. Dwa lata temu wymieniliśmy też na Whirlpoola, na nieco lepszy model. Niech rdzewieje aby tylko prała :default_icon_beer1:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak BrunoJ napisał. Wszyscy piszą o swoich sprzętach sprzed iluś lat, co nie znaczy że obecnie w sklepie kupisz sprzęt tej samej marki nawet w podobnej jakości.

Ze względu na znany światowy trend w pogarszaniu jakości, ja osobiście polecałbym kupować sprzęt, który oferuje najdłuższą gwarancję pod warunkiem, że ta gwarancja ma sens (sprawdzić drobny druk) i nie trzeba za nią ekstra płacić. Kiedyś np. Beko oferowało 5 letnią gwarancję na swój sprzęt.

W przypadku sprżetu AGD w większości urządzeń wszystko jest zabudowane i producentowi trudniej odwoływać się, jeżeli się składa reklamację. Co innego w przypadku aut lub motocykli. Tam jest spore pole do popisu. Np. gwarancja dotycząca korozji w rzeczywistości nic nie znaczy i bardzo ciężko jest ją wyegzekwować.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja też cały czas pierze, teraz będę po raz kolejny wymieniał sprężyny przy drzwiczkach do bębna. Kupilem "oryginalne", wcześniej nanizałem samodzielnie, ale druciarstwo się nie sprawdziło. Z dużych awarii to pad układu zasilającego (pralka zgasła w trakcie prania i koniec współpracy). Ale polutowałem samodzielnie (w serwisie wymiana całego sterownika za 600PLN). Klapę wymieniłem na jakąś pomalowaną z odzysku z allegro, oryginalna zaczęła się rozsypywać w rękach. Wcześniejszy Whirlpool z okolic '98 nie rdzewiał, przez 12 lat poszły sprężyny (ułamał się plastik trzymający sprężynę i trzeba było drutować konstrukcję) oraz przepaliła się grzałka. Pralka służy do dziś jako zapas do prania rzeczy ogrodowych.

Dlatego odpowiadając pytającemu - bez większego znaczenia. Bosch i Siement to to samo, podobnie jak polar/whirlpool czy Indesit. Wybierz taką jaka będzie pasować pod kątem funkcji i obsługi. I ewentualnie miej poprawkę że to niekoniecznie jest sprzęt na 15 lat....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Moja też cały czas pierze, teraz będę po raz kolejny wymieniał sprężyny przy drzwiczkach do bębna. Kupilem "oryginalne", wcześniej nanizałem samodzielnie, ale druciarstwo się nie sprawdziło. Z dużych awarii to pad układu zasilającego (pralka zgasła w trakcie prania i koniec współpracy). Ale polutowałem samodzielnie (w serwisie wymiana całego sterownika za 600PLN). Klapę wymieniłem na jakąś pomalowaną z odzysku z allegro, oryginalna zaczęła się rozsypywać w rękach. Wcześniejszy Whirlpool z okolic '98 nie rdzewiał, przez 12 lat poszły sprężyny (ułamał się plastik trzymający sprężynę i trzeba było drutować konstrukcję) oraz przepaliła się grzałka. Pralka służy do dziś jako zapas do prania rzeczy ogrodowych.
Dlatego odpowiadając pytającemu - bez większego znaczenia. Bosch i Siement to to samo, podobnie jak polar/whirlpool czy Indesit. Wybierz taką jaka będzie pasować pod kątem funkcji i obsługi. I ewentualnie miej poprawkę że to niekoniecznie jest sprzęt na 15 lat....

Zmywasz naczynia w pralce ? Pewnie dlatego rdzewieje :)



Wysłane z garażu
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe :) To była tzw dygresja odnośnie jakości współczesnego sprzętu. Ale końcowa rada nie zmienia się.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, FALCON napisał:

Mam Amice i jestem b zadowolony


Wysłane z garażu

Kieliszek, raz na rok bo ciągle jest w użyciu. :D

 

@JacekJZdecydowanie Bosch, użytkuję dwa różne modele. Siemens to jest to samo tylko za większe pieniądze. Amica to komedia. Aaa, i radzę nie brać modelu który odbiera TV satelitarną i włącza mycie tylko podczas zorzy polarnej w lata przestępne bo i tak nie będziesz tego używał.

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam jestes komedia Morze wiatr od morza nie służy :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A my kupiliśmy sharpa w styczniu i jesteśmy mega zadowoleni

Z boschem trzeba uważać bo niektóre mają plastikowe dno, np robione na rynki Europy centralnej

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Marcin N napisał:

A my kupiliśmy sharpa w styczniu i jesteśmy mega zadowoleni


 

jak od stycznia się jeszcze nie zepsuł, to zadowolenie rozumiem
 

Edytowane przez przemekdab
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja muszę iść sprawdzić ale od dwóch lat się nie zepsuła to chyba dobra i do zabudowy!. Ma takie światełko wyświetlające się na podłodze, które informuje czy jest w trakcie mycia czy nie i wszyscy znajomi co mnie odwiedzajo sie tym jarajo, a i ja lubie sobie czasem włączyć i popatrzeć.

 

EDIT Łirpól 6th sense - teraz już wiem skąd to światełko - to duch!

Edytowane przez Vengosh10
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako mieszkaniec Wronek - aktualnie siedziba Amica i Samsung - i posiadacz byłego już szwagra będącego szefem serwisu Amica, napiszę Wam tak - kiedyś to były sprzęty. Dziś to pizofszity. Niestety.

Mamy całe ADG z Amica, 8-letnie, i zero problemów.

Aktualnie to loteria.

P.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, JacekJ napisał:

Szkoda szwagra. Trafił do Wronek?

Były, bo po rozwodzie. We Wronkach nadal na wspomnianym stanowisku. Wie co mówi.

P.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×