Skocz do zawartości
JacekJ

Zmywarka do naczyń, prośba o poradę.

Recommended Posts

A ja z innej beczki: @JacekJ, nie da się tej zepsutej naprawić? Polecam sklep north.pl, reanimowalem już 2 razy zmywarkę (raz pierdoly typu linki trzymające sprężyny drzwi, raz pompa), raz kuchenkę (padł bezpiecznik termiczny, pierdola za 10 zł a serwisant pewnie kazalby wymienić sprzęt na nowy), dokupowalem też jakieś połamane plastiki do lodówki.. Da się dostać prawie każdą część, kwestia kalkulacji i ciśnienia - lub jego braku - na zmianę sprzętu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam zmywarkę siemensa, ale trudno mi ocenić bo jeszcze jej ani razu nie użyłem :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A, jak ADG to inna sprawa.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O , widzę temat dla facetów :)

JackuJ , pozwolę sobie wtrącić swoich  kilka słów odnośnie zmywarki. Nikt nie wspomniał o produkcie firmy AEG . U mnie myje i myje i myje ...byle nie zapeszyć .  Działa bez zarzutu...Żona zadowolona ;)

Jeszcze jedno kozaczki forumowe , przyznać się...  Kto wyciąga ze zmywarki umyte ?:D

5 godzin temu, Moto Troter napisał:

 

@JacekJZdecydowanie Bosch, użytkuję dwa różne modele. Siemens to jest to samo tylko za większe pieniądze. Amica to komedia.

Sądziłem MT , że masz zmywarkę apple . Zawiodłeś :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta co padła, to właśnie AEG. Kilka razy ją naprawiałem, drobiazgi, wady fabryczne. Jest już zużyta, kratki pordzewiałe i cieknie z kilku miejsc. Nie ma sensu łatać. Swoje zrobiła, teraz na śmietnik. Traktujemy ją po ludzku po prostu.

Tak w ogóle, to sam wszystko naprawiam, bo serwisy, mechanicy itp. specjaliści doprowadzają mnie do szału ignorancją, głupotą i lenistwem umysłowym. W dobie internetu nie jest to skomplikowane, a mi dodatkowo sprawia frajdę.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponad 10 lat, nie pamiętam dokładnie. Ale parę rzeczy musiałem poprawiać po fabryce. Ogólnie średnia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, ben napisał:

.....

Jeszcze jedno kozaczki forumowe , przyznać się...  Kto wyciąga ze zmywarki umyte ?:D

Ja ;-)

8 godzin temu, JacekJ napisał:

Ta co padła, to właśnie AEG. Kilka razy ją naprawiałem, drobiazgi, wady fabryczne. Jest już zużyta, kratki pordzewiałe i cieknie z kilku miejsc. Nie ma sensu łatać. Swoje zrobiła, teraz na śmietnik. Traktujemy ją po ludzku po prostu.

Tak w ogóle, to sam wszystko naprawiam, bo serwisy, mechanicy itp. specjaliści doprowadzają mnie do szału ignorancją, głupotą i lenistwem umysłowym. W dobie internetu nie jest to skomplikowane, a mi dodatkowo sprawia frajdę.

My też mieliśmy ciekawą przygodę z pralką. Pralka wtedy czteroletnia Elektrolux (dla zainteresowanych) pokazała bląd nie chciała prać. Zawołaliśmy serwis, przyszedł fachowiec posiedział przy niej około godziny, powiedział że padł programator, nowy około 700 PLN więc nie ma sensu kupować lepiej nową pralkę. Skasował oczywiście za tą zdawałoby się trafną diagnozę. Prawie kupiliśmy nową pralkę nawet oglądaliśmy już w sklepie, ale żadna nam się nie spodobała. Ale MT stwierdził, że jeszcze on do tej pralki sam osobiście zajrzy. Po 15 min stwierdził, że programator jest ok, padła tylko grzałka a, że technika już balszaja w niej to pokazywała błąd. Skruszony "fachowiec" przyjechał na drugi dzień i wymienił grzałkę a skasował tylko za samą część. Od tego czasu minęły kolejne 4 lata a pralka pierze ... 

Jest to bardzo bardzo przykre, bo nie każdy musi znać się na naprawie pralki, zwłaszcza, że coraz więcej w urządzeniach elektroniki. Strach oddać cokolwiek do naprawy. Nie każdemu samodzielne naprawy sprawiają frajdę. A poza tym nie można znać się na wszystkim a pieniądz musi krążyć. Ja płacę serwisantowi czy malarzowi za ich usługi a oni mają wtedy kasę żeby płacić nam np. za opracowanie projektu itd.  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O każdej marce słyszy się,że kiedyś to był sprzęt a teraz złom,ale na coś trzeba się zdecydować.

 

1340905324_by_katalika_inner.gif

Podobno ten model rzadko się psuje tylko serwis kosztowny.:D

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To do Kropki, a nie Mirka.

Niestety tak to już nie działa. Oszustwa zaczynają się na etapie projektowania, a potem idzie już gładko do samego końca łańcuszka. Taką samą sytuację mieliśmy z pralką na gwarancji. Serwisant wymieniał falownicę do silnika i nie wnikał, dlaczego po dwóch dniach znowu jest to samo. Z tych powodów sam naprawiam wszystko. Dosłownie. Korzystam tylko z warsztatu samochodowego do osobówek, patrząc im na ręce. 

Wczoraj wracałem z Warszawy i prawie płakałem z wkurwienia, bo kilka urządzeń naraz szwankowało. W każdym przypadku z opisów internetowych wynikało, że to standardowe niedoróbki producentów, oprogramowania itd. Telefon gubił sygnał gps, apka do muzyki po aktualizacji żyła swoim życiem (tylko reklamy wyświetlała poprawnie) i jeszcze kilka drobiazgów. Taka kumulacja, ale naprawdę szlag mnie trafiał. 

2 minuty temu, mirek2404 napisał:

O każdej marce słyszy się,że kiedyś to był sprzęt a teraz złom,ale na coś trzeba się zdecydować.

 

1340905324_by_katalika_inner.gif

Podobno ten model rzadko się psuje tylko serwis kosztowny.:D

Też ma błąd w oprogramowaniu. Powinna ten nóż miękką stroną gąbki pocierać.

Edytowane przez JacekJ
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ona go ostrzy, a nie myje. W przeciwnym razie to powinna przede wszystkim nóż trzymać odwrotnie, a nie gąbkę ;-)

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 godzin temu, enlil napisał:

[...] sprżetu [...]

W sumie sprytny pomysł na wybrnięcie z sytuacji, gdy się nie jest pewnym, czy pisać przez 'ż' czy 'rz'...

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jest Candy i od kilku lat działa super, używana jest co drugi dzień.
Kuzyn pracuje w serwisie sprzętu AGD i generalnie jeśli chodzi o różne urządzenia to najrzadziej trafiają do naprawy Gorenje.
I w sumie mamy dwie pralki tejże firmy, jedna ma z 8 lat, druga dopiero 3 i działają bezawaryjnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gość pyta o zmywarkę a Wy o lodówkach pralkach wibratorach etc :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, FALCON napisał:

Gość pyta o zmywarkę a Wy o lodówkach pralkach wibratorach etc :)


Wysłane z garażu

JacekJ nie jest Gościem, to Maiordomus, przyzwyczajony, że krótka, zwięzła odpowiedź na temat nie jest tutaj możliwa  :D  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

JaJacku, my mamy Ikeowską 3 lata i póki co nic się nie dzieje, tylko że raz w miesiącu ją wrzucam ba program czyszczący


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie zawsze mnie zastanawiał sens mycia zmywarki, którą używam codziennie. Czy naczynia po myciu które z niej wyjmuję również powinnam przemyć? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Kropka napisał:

No właśnie zawsze mnie zastanawiał sens mycia zmywarki, którą używam codziennie. Czy naczynia po myciu które z niej wyjmuję również powinnam przemyć? 

Trochę to dziwne, ale może ma sens. Zlewozmywak lub wannę też się czasem myje. Chodzi chyba o usuwanie osadów itp. W naszej zmywarce, podobnie jak w pralce jakieś tam się zbierają, zwłaszcza w węższych miejscach, przez które przepływa woda, typu filtr, pompa. Parę razy sypałem odkamieniacz lub coś podobnego, ale nie wiem, czy to miało sens.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak ale w zmywarce jest woda zmiękczoną (oczywiście pod warunkiem, że sypiesz sól), więc kamień nie powinien się odkładać. Widziałam również zapachy do zmywarek, ja nie używam i z naszej zmywarki nigdy nie czuć nieprzyjemnych zapachów. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, zaczekaj napisał:

U mnie jest Candy i od kilku lat działa super, używana jest co drugi dzień.
...

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

obserwuje temat, ponieważ też muszę się na coś zdecydować.

Serwisant polecił mi zakup Boscha, ale pod warunkiem, że będzie miał metalowy zbiornik, te z plastikowym podobno rozszczelniają się

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam zmywarkę siemensa 10 lat . w tym roku padła pompa zblokowana z grzałką , jak na 10 lat pracy to i tak nieźle - pierwsza moja zmywarka , kupione w promocji ardo , padła po 25 miesiącach . koszt naprawy przekroczył wartość nowej w promocji , więc kupiłem siemensa z polecenia serwisanta . dałem chyba 2700 za dość wysoki model . używam soli i nabłyszczacza z lidla i tabletek drefta /kiedyś czegoś innego ale też w tabletkach /   + raz na miesiąc / dwa robię czyszczenie tym żelem do zmywarek - jest w sieci w smiesznych pieniądzach w sklepach z chemią "niemiecką" . nasza woda niestety jest bardzo zakamieniona i bez tego zmywarka nie przeżyła by , sól i tak mam na maksa ustawioną . tak jest we Wrocławiu , mój kolega kupił Boscha w tym samy okresie i nie czyścił - zmywarka się tak zakamieniła że musiał kupic nową po czterech latach . u mnie  poza awarią pompy nic  - serwisant po rozebraniu stwierdził że warto wydać parę stów bo reszta jest ok .przykrych  zapachów nie mam , ale znam przypadki "śmierdzącej zmywarki" - nie pytałem o szczegóły bo mi głupio było :default_cool:

 

zapomniałem , gdyby ktoś szukał lodówki , to miałem taki przypadek - przyszedł serwisant parę lat temu do zmywarki bo głośno chodziła - tej samej siemensa :default_icon_e_biggrin: , znalazł w pompie pestkę od cytryny , pogroził palcem , skasował pięć dych i chce wychodzić z kuchni . nagle się zatrzymał , popatrzył na lodówkę i mówi : "o , LG , fajnie bo chociaż wiem jak to wygląda - mamy serwis lodówek LG ale jeszcze nikt nie zadzwonił że się zepsuła ..." .

moja chodzi 12 lat 

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×