Skocz do zawartości
BrunoJ

[K] osłony/plastiki do GS 04-07

Recommended Posts

Witam,

W ramach doprowadzania sprzętu do wizualnego porządku szukam kilku elementów, może ktoś ma w garażu. Nie muszą być w super idealnym stanie wizualnym, ale w całości bez uszkodzeń czy wcześniejszych napraw. Najlepiej od modelu FL (04-07), chyba że wcześniejsze pasują bez kombinowania.

- Osłona udająca bak, lewa, kolor żółty, może być bez wstawki z emblematem. W rocznikach 00-04 są inne otwory pod emblemat (trzeba by wiercić?), poza tym na oko identyczne (różnice w odcieniach koloru?). Z chęcią z oryginalnymi śrubkami mocującymi. Prosiłbym również o zdjęcie/informację, czy coś powinno być pod osłoną w części bliżej kierownicy, np. jakieś plastikowe wypełnienie jak z prawej strony. Mam wrażenie że czegoś tam brakuje.

- Osłona przy wlewie paliwa, kolor żółty, naklejki nieistotne. Tutaj na oko chyba pasuje z całego zakresu 00-08. (różnice w odcieniach koloru?).

- Plastik trzymający tylny chlapacz, potrzebuję tylko podłużny element z lewej strony, resztę mam ok. (na allegro tylko kompletne zestawy)

- osłona na tłumik, taka fikuśna blaszka z dziurkami, prawa. Musi być ładna wizualnie.

Jakby ktoś coś, to proszę na info na PW.

Edytowane przez BrunoJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z prawej strony o ile dobrze pamiętam jest wlot powietrza z lewej chyba nic nie było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na którymś foto na alledrogo jest od spodu kawałek wąskiego długiego plastiku, czarny, taki jakby wzmacniający lekko górny profil. Chyba że to jakaś samoróbka.

Dlatego chciałem się z kimś z Bydg spotkać, żeby pomacać tego typu drobiazgi metodą "znajdź pięć różnic" ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To uzupełnię swoje obserwacje. Boczki w rocznikach 00-03 - 04-07 rożnią się dwoma detalami. Jeden to właśnie obecność w starszym trzech "kołków" do zamocowania plastikowego wzmocnienia, tych mocowań nie ma w nowszym elemencie. Drugi to wspomniane wcześniej otwory pod mocowanie emblematu, przy czym od spodu są dodatkowe przetłoczenia/mocowania, więc to nie są tylko dziurki. Przy odrobinie fatygi zapewne da się zamontować starszy element do młodszego rocznika, ale najlepiej jednak dobierać pod konkretny model.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak przy okazji wyciągnę wątek na wierzch, caly czas poszukuję elementów z pierwszego wątku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 Z mojego motka zostały mi dwa boczki w kolorze czarnym w stanie lekko poturbowanym. W razie czego mogę oddać za jakieś symboliczne piniądze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki, ale na razie szukam w kolorze od razu, nie uśmiecha mi się malowanie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Się przypomnę, bo cały czas aktualne. Szukam jak niżej

- Osłona udająca bak, lewa, kolor żółty (cytrynowy, jasny), może być bez wstawki z emblematem. Najchętniej z rocznika 04-07, bo są nieco inne otwory pod czarną wstawkę, ale wcześniejszą też rozpatrzę. Oczywiście w ładnym stanie - na allegro żółtych brak, lub złom (czy też recyckling, bo to plastik przecież).

- Osłona plastikowa przy wlewie paliwa, kolor żółty jak wyżej. Zakupiłem ale w zbyt ciemnym odcieniu (może ktoś potrzebuje? albo chce się zamienić ;-). Mam oryginalną, ale połamana.

- osłona na tłumik, taka fikuśna srebrna blaszka z dziurkami, prawa. Musi być ładna wizualnie.

Dodatkowo pytanie - czy/gdzie można kupić gumkę na dzwignię zmiany biegów? najchętniej nowa, może jakaś pasuje? Drapie mi buta, od spodu guma już wyszła...

Byłbym wdzięczny.

Edytowane przez BrunoJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, BrunoJ napisał:

gdzie można kupić gumkę na dzwignię zmiany biegów? najchętniej nowa, może jakaś pasuje? Drapie mi buta, od spodu guma już wyszła...

Byłbym wdzięczny.

Dorób coś sam..... Połączysz funkcjonalność z jakością i radością ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W planie. Ot, zastanawialem sie czy moze to sie da gdzies kupic, albo ktos wie ze pasuje od jakiegos Rometa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, Jarek napisał:

No tego nie widziałem. Jako, że burżujem nie jestem, to za takie pieniądze pier....liłbym szarpać się z jakimś szlaufem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak przy okazji, macając po sklepie co też jeszcze ciekawego można dokupić do singla znalazłem takie cudo:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/77_0238-zestaw-doposazenia-w-komputer-pokladowy/i51603

Ktoś ma i wie co to umie? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam i raczej zbędne w tym motki ale wskaźnika biegów mi tam brakowało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie bardzo mogę znaleść opis co to umie robić. Jest wskaźnik biegów?? Bo w zasadzie dokładnie jak piszesz - to główna rzecz której brakuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma bo nie ma takiego czujnika.

A instalacja wygląda bardzo prosto. Pewnie tylko spalanie itp. ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, raby napisał:

Nie ma bo nie ma takiego czujnika.

Nie wnikając w szczegóły ..... mogę sobie wyobrazić wskaźnik biegu informatycznie oparty o zależność obrotów i prędkości ... , ale to tak na marginesie teoretycznych rozważań o .... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoretycznie tak a praktycznie to coś od BMW za 400zl więc cudów nie ma.

Ale sam jestem ciekawy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra. Biegów raczej nie pokazuje. Co oprócz spalania? Rozumiem ze spekulujemy bo nikt nie ma? Dla samego spalania szkoda kupić w pamięci potrafię wyliczyć przy tankowaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadzwoń, zapytaj, dla mnie już za późno.

A co do plastików to lykaj bez względu na kolor bo nic nie kupisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście podpinałem czujnik biegów w singlu, elektroniczny, własnie taki który wskazuje biegi na podstawie porównania sygnałów prędkości i obrotów - więc technicznie jak najbardziej możliwe. Tyle że fakt - wskaźnik akcesoryjny kosztuje 4 stówki... Z logo BMW kosztowałby 1400 :)

Znalazłem: Cechy: aktualna prędkość, zegar czasu, średnia prędkość, maksymalna prędkość, stoper, odległość, całkowita odległość i podświetlenie tła. Zestaw zawiera wszystkie części do instalacji. Komputer jest zasilany bateryjnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i jest jak sie spodziewalem :P ale na spalanie liczylem jednak a tu nawet tego nie ma.

Czyli potrafi tyle co byle jaki gps.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jakby dodali: napięcie, pobór prądu, temperaturę cieczy chłodzącej czy nawet temperaturę opartą o czujnik temperatury ssania lub zewnętrzny termistor to by było już coś ... i wszystkie komponenty są na miejscu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Plastiki bez względu na kolor to mam. Teraz druga iteracja - próba dobrania prawidłowego żółtego. Chociaż pewnie skończy sie malowaniem , albo zostanie ciapak muitlkolor....

Troche mnie wkurza fakt, że handlarze wystawiają motocykle w moim kolorze, a luzem części jak na lekarstwo, za to pełno czarnych czy innych srebrnych. 

Komputer widze że szaleństwo, w komórce mam więcej informacji... No nic to. Przynajmniej nie będzie kusiłlo.

Za to poprosiłbym dodatkowe informacje od @arthurr w temacie tego czujnika biegów, może jakiś link czy inne wskazówki. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×