Skocz do zawartości
SZOKRANA

wyciek paliwa z górnej cz. zbiornika

Recommended Posts

Witam 

taka sytuacja ; po wymianie pompy paliwa + filtr, z zalanego na full baku mam wyciek benzyny. Cieknie - miejsce zaznaczone na foto ( po odlaniu ze zbiornika ok 6 litrów problem znika, poziom benzyny jest wtedy poniżej uszczelki ) . Ja stawiam na uszczelkę, która mimo wszystko po oględzinach wygląda OK. Pytanie - czy ktoś miał może taki przypadek ? Czy skręcenie ze sobą uszczelki i pokrywy powinno się odbyć w jakiś specyficzny sposób  ? Jeszcze przed wymianą przeglądnęłam kilka manuall na YT  w każdym zakładano starą uszczelkę i problemu z wyciekiem nie było.

Z góry dziękuje za inf.

Baśka (F650 Twin 2012)

pompa_3.jpg

pompa_4.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To trzeba dociągnąć pierścień i to strasznie mocno. Okazało się ostatnio, że nawet 1cm niedociągnięcia i leci zupa. 

Więc do boju ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się uszczelka nie podwinęła to znaczy że trzeba doyebac mocniej.

U mnie 1 zbiornik było sucho a następny już ciekło i byle kamieniem na trasie nie dałem rady tego d9krecic, dopiero powrót do domu i solidny młotek dał radę. Nawet ten 1 cm i już nie cieknie

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie zastosuje się do porad i z przyjemnością:D potraktuje pokrywę dobrym młotkiem.

Dziękuję za pomoc Panowie.

B

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko wyważ impet, żeby zaraz nie było "kupię pierścień pompy" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Pszemo napisał:

Tylko wyważ impet, żeby zaraz nie było "kupię pierścień pompy" :D

Czytając wcześniejsze rady odnoszę wrażenie, że im większy ( cięższy młotek ) i bardziej dynamiczne uderzenie to lepiej i tak trzeba,

Trudno mi się wypowiadać bo o ile "x" razy odkręcałem i przykręcałem rzeczoną nakrętkę w tym i innym motku to nigdy nie przy użyciu młotka i tak,że nie ciekło ... ;) Technika widać rozwija się szybciej niż ja :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto ma klucz ten ma lżej...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile to człowiek musiał w życiu kluczy dorobić.... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, raby napisał:

Kto ma klucz ten ma lżej...

Tam od razu "ma klucz". "klucz" czasem trzeba se zrobić z tego co pod ręką. Patyk, drut, breszka, łyżka .... czasem dwa śrubokręty i metalowa rurka ... , ale prawdą jest, że jak ma się klucz X7/35r8QC - taki drogi i specjalistyczny to jest lżej ... Aaa.... młotek to też narzędzie .... ważne i potrzebne.

Godzinę temu, Pszemo napisał:

Ile to człowiek musiał w życiu kluczy dorobić.... 

Najbardziej lubię choć mnie to też najbardziej irytuje gdy potrzebuję specjalnego narzędzia "X" i odkręcając/dokręcając ... mówię do siebie tak: jak tylko znajdę chwilę to zrobię sobie porządne narzędzie .... i tak za każdym razem ... ;)

Tak przy okazji taka złota znana powszechnie myśl: najczęściej nie ma jednego narzędzia i jednego sposobu na osiągnięcie celu ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem że można sobie zrobić, najlepiej pospawać ale nie było czasu a jak już zrobione to po co robić klucz... 

Nawet próbowałem z płaskownika i 2 śrub ale płaskownik był za cienki i się wyginal, młotek nie miał tego problemu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×