Skocz do zawartości
Bodek

Kierunkowskaz przepala bezpiecznik

Recommended Posts

Mam taki problem. Przy włączaniu lewego kierunkowskazu od razu pali mi bezpiecznik. Prawy kierunkowskaz i reszta elektryki działa bez zarzutu (no, przynajmniej do czasu, kiedy ów bezpiecznik nie jest spalony). Sprawdziłem przewody i rozebrałem kostkę przełącznika kierunkowskazów na kierownicy (nie polecam), ale nie znalazłem nic, co mogłoby powodować zwarcie. Jak już poskładałem wszystko do kupy, to przez moment nawet było dobrze i byłem happy, że coś tam się przemieściło w położeniu przewodów i nastąpiła samoregeneracja, ale po odpaleniu silnika problem wrócił. Gdzie jeszcze szukać? Co sprawdzić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro wstępnie masz ograniczony zasięg ( kierunek lewy ) to miernik w dłoń i mierzyć, oglądać, mierzyć, ruszać, oglądać, mierzyć ....

Schemat w dłoń ....  Mierniki w dłoń ... Nie ma tego aż tak wiele...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko uwaga bo kierunkowskaz świeci, nie świeci, świeci, nie świeci... :D

 

Aaa, i jeszcze z poradnika małego elektryka. Wsadzasz zamiast bezpiecznika gwóźdź i skucha ujawnia się sama. :D

Edytowane przez Moto Troter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku już tyle napisałeś o tych pomiarach, że ta robota wygląda straszniej niż Żeromskiego Siłaczka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam to.

PsCleNL.gif

 

A konkretnie: wtyczka z przewodami do kontrolek zsunęła się z plastikowej szyny, na której powinna być zamocowana, i jeden kabel ocierał się o metalową część obudowy licznika, przez co w końcu lekko się przetarł i powodował zwarcie:

lqPLFeE.jpg

 

Fajnie jest znów móc skręcać w lewo i wyprzedzać.

Jarku; dzięki za motywację.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×