Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś z was obszywał kanapę w f650gs? Planuję wysłać swoją na taki zabieg, ale zastanawiam się, czy nie spowoduje to "pogorszenia" wyglądu... Generalnie sama kanapa bardzo mi się podoba, natomiast zastanawiam się jak to będzie wyglądało na moto...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie obszywałem. Bo szyć nie umiem. Do firmy wysłałem, na Ślunsk. Obszyli. Wieśniacko wygląda, ma znaczek BMW i w ogóle. Na moto wygląda podobnie jak bez moto, tylko że ma wokół plastiki, koła, takie tam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po co chcesz obszywac ?


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to bym se dał baranka albo koraliki jak w dużym fiacie. Tylko przy koralikach bym do ziemi nie sięgał...

Edytowane przez xel
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koraliki sa Cool zwłaszcza jak sie rozsypią na stacji benzynowej, baranek zaś zawsze biegnie z przodu :)


Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, FALCON napisał:

A po co chcesz obszywac ?


Wysłane z garażu

Po pierwsze żeby ją obniżyć, a po drugie żeby dołożyć żel dla wygody. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jakiś hostel na slunsku i robi zelowe. Wygoogluj go i po kłopocie :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@arczidls looknąłem, że masz małego gs'a, więc proszę Cię - nie narzekaj na kanapę.

Polataj twinem albo 800'ką to docenisz swój komfort ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na ślunsku czy gdzieś tam Wijalis ładuje żel i obszywa. Ale jak obniżysz i włożysz żel, to na komforcie nie zyskasz, najwyżej utrzymasz podobny poziom, choć też wątpię w to.

Druga sprawa: Jeśli masz więcej niż 165 (160?) cm wzrostu, to obniżanie kanapy w małym singlu jest zupełnie niepotrzebne, a jeszcze nogi Ci się będą bardziej giąć na siedząco i kolana boleć w trasie.

Edytowane przez xel
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może zacznijmy od podstawowego pytania: 

Ile km robisz za jednym razem? Tzn dziennie, bez odpoczynków (tylko tankowanie co 200-250 i ogień). 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na dzień dzisiejszy do 150km. W przyszłym roku w planach są wyjazdy ze znacznie większymi dziennymi trasami, a wolałbym na ostatni moment tego nie zostawiać.

Obniżenie planuję czysto kosmetyczne, ok 1cm oraz minimalne zwężenie. Raczej wiele się nie zmieni, a już na pewno nie na gorsze.

Pytam o radę, bo myślałem, że ktoś z Was coś takiego zakładał i wrzuciłby jakieś foto poglądowe...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Użytkowałem Dakara 2 lata, i powiem Ci, że ta kanapa jest rewelacyjna. 

Mam 185, noszę spodnie 34/34 i za szeroka mi się nie wydawała. Robiłem dziennie 600 bez problemu. Powiem Ci, że 600 km na 800'ce dużo bardziej odczuwam - dupa i kość ogonowa boli jak diabli. 

Wg mnie nie warto szukać szczęścia na siłę. Ta kanapa dobrze robi swoją robotę. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem jednak zdecydowanje niższy i troszkę brakuje do komfortowego podparcia. Nie narzekam na standardową, absolutnie, ale wiem, że można coś poprawić. Ja się w końcu nie zmienię ani nie dopasuję, za to moto można dopasować do siebie. No ale cóż... szkoda, że nikt tego nie robił wcześniej albo nie chce się pochwalić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo ta kanapa naprawdę jest extra. Nie ma co poprawiać. Chyba że masz gest.... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Ci, że kwestia finansowa w tym momencie jest sprawą drugorzędną. Dużo większe ma natomiast estetyka (samego wykonania i dopasowania po zmianie, bo ori jest spoko) i komfort (nie tyle siedzenia ile podparcia). Mam kilka pomysłów, ale strzał musi być tylko jeden...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to masz : 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widocznie nikt nie przerabiał. 

Ryzyk - fizyk. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, ja przerobiłem, nie wiem czy będzie dobrze widać ale wg mnie jest ok. Podaj maila to wyślę ci fotki zobaczysz sobie. Chciałem wrzucić na forum ale niestety zdjęcia są za duże a kompa będę mial dostępnego może wieczorem albo jutro.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja była przerabiana w Limanowej w "Motokanapach". Jestem z niej bardzo zadowolony i według mnie wygląda lepiej niż oryginał :)

2s1w4u1.jpg

r77qsx.jpg

330fioo.jpg

wak8j4.jpg

25usgug.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja z ciekawości zapytam: ile masz wzrostu? Bo ja przy moich 167 cm w małym singlu sięgałem obiema nogami na płasko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dałem niską kanapę do obszycia firmie Wijalis. Razem z motocyklem dostałem od Marcina dwie kanapy, wiec z jedną zaryzykowałem i jestem bardzo zadowolony z efektów. Niżej nie jest, ale wygodniej i nie tak ślisko.

Wyświetlam 20170704_081845.jpg

Edytowane przez Reuel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×