Skocz do zawartości
blind.one

Pompa do hamulca noznego

Recommended Posts

Kupię pompę do nożnego (F650GS, 2006). Moja się rozsypała.

Edytowane przez blind.one

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe co tam takiego mogło się rozsypać, że trzeba nową pompę kupować? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No pisze, że pompa. Mnie jak na ten przykład rozsypie się cukier to też kupuję nowy, a rozsypany wyrzucam ... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam się na tym. Mechanik powiedział, że jest od środka skorodowana i się blokuje. Wg. niego nie da się tego dobrze naprawić. Jest ktoś na forum kto się tym zajmuje i można mu np. wysłać pompę a on ją robi za stosowną opłatą? Bo nowa kosztuje ponad 500. A używanej z niepewnego źródła boję się brać, żeby nie kupować dwa razy.

 

No, ja cukier naprawiam a pompy akurat wyrzucam ;)

Edytowane przez blind.one

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiedz temu mechanikowi aby poszukałby sobie innego zajęcia, na przykład może zamiast pojazdów mechanicznych cukier naprawiać. 

 

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, KaeS napisał:

Powiedz temu mechanikowi aby poszukałby sobie innego zajęcia, na przykład może zamiast pojazdów mechanicznych cukier naprawiać. 

 

Przekażę mu Twoje pozdrowienia ;)

BTW czy to: https://www.olx.pl/oferta/pompa-hamulcowa-tyl-bmw-g-650-gs-rok-9-15-CID5-IDjptuU.html#b9f4dc6e80 będzie pasować? Bo chyba wyjdzie szybciej kupić coś takiego i poprzekładać dobre części a cena też jest dobra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Jarek napisał:

No pisze, że pompa. Mnie jak na ten przykład rozsypie się cukier to też kupuję nowy, a rozsypany wyrzucam ... ;)

Mrówki byś nakarmił ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, blind.one napisał:

Przekażę mu Twoje pozdrowienia ;)

BTW czy to: https://www.olx.pl/oferta/pompa-hamulcowa-tyl-bmw-g-650-gs-rok-9-15-CID5-IDjptuU.html#b9f4dc6e80 będzie pasować? Bo chyba wyjdzie szybciej kupić coś takiego i poprzekładać dobre części a cena też jest dobra.

A po co przekładać? Jeśli dobra montować i śmigać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i co z tego. Będzie pasowała nawet do twina i do innych motocykli, nie tylko BMW, co do tego nie mam wątpliwości. Dla pewności możesz zapytać sprzedawcę o rozstaw otworów na śruby i jaki jest rozmiar tłoczka pompy, powinno być wybite 11 na boku. Masz to w wątku o naprawie pompy, który zlinkowałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, blind.one napisał:

Będzie pasować? Bo to od G650 a nie F.

W linku znajdziesz co z czego do czego pasuje ;)https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2345748-pompa-hamulcowa-tylna/i51603

Co do naprawy - najczęściej da się naprawić pompę hamulcową, ale czasem niestety nie. Twój mechanik ma nad nami tą przewagę, że może ją obejrzeć w realu i być może już wie, że się nie da - lub, że naprawa jest zbyt praco / czasochłonna. Koledzy czasem chcą pomóc troszkę "na siłę" Nie biorą pod uwagę, że ktoś ( Ty ) możesz nie mieć zupełnie talentu i wiedzy mechanicznej - oni najczęściej podejmują ryzyko takich operacji i sami walczą jak mogą.

Patrząc na pompę z allegro czy innego olx'a też nie można wykluczyć, że nie będzie taka idealna jakbyśmy chcieli - to taka uboczna uwaga.

Jeżeli masz odwagę lub kogoś zaprzyjaźnionego to możesz przed kupnem podjąć próbę naprawy swojej. Do pomocy masz watek od KaeS'a i zawsze możemy jeszcze jakoś dodatkowo pomóc - i tak nie masz nic do stracenia skoro decydujesz się na "nową" Na mnie możesz liczyć - jak coś to wal PW.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo dziękuję za porady. Ja niestety nie mam pojęcia o mechanice a do tego cierpię na chroniczny brak czasu i wolę zlecić takie rzeczy komuś ktoś ma na ten temat pojęcie. Jak znam życie to rozłożę pompę i nie będę widział co dalej z nią zrobić, nie zdobędę tulejki albo coś i motocykl będzie stał przez kilka miesięcy. Podrzucę mechanikowi wątek KaeSa, może faktycznie zmieni zdanie co do możliwości naprawy. Gościa znam od niedawna, ale jest z polecenia zaufanej osoby. 

Ten link z listą modeli jest świetny. Dziękuję!

Co do objawów, bo u mnie koło się nie blokowało. Po prostu któregoś razu pedał zadziałał bez oporu i to było wszystko. Tak jakbym nie miał w ogóle klocków.

Edytowane przez blind.one

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile będzie kosztować Cię naprawa tej pompy u mechanika? Masz za stówkę na OLX używaną i pewnie sprawną. Założyć i śmigać. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×