Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem czy są alfisti na naszym forum - jak są to będzie gratka do kupienia . 

Alfa Romeo Brera 3.2 v6 4x4 manual ,  rocznik 2006 , kupiona nowa w Niemieckim salonie w 2008 roku przez sąsiada mojego kolegi z Obornik Śląskich , odkupiona dwa lata temu po sąsiedzku . 

Aktualny przebieg około 50 tysięcy kilometrów , regularnie serwisowana w Alfie we Wrocławiu  . Pełna opcja wyposażenia - szklany dach , xenony , skóra itp. itd. Dwa komplety nowych opon lato + zima / vredestein giugiaro , Pirelli sotto zero / , zimowe nie wiem po co ale kto bogatemu zabroni posiadania :D ...

Stan kolekcjonerski , bezwypadkowa w 100% , pomalowana maska - miała kilkanaście odprysków od kamieni . Auto piękne , bardzo zadbane w idealnym stanie . 

42000 pln do zapłacenia , jakaś faktura vat do wystawienia ale to już nie ze mną rozmowy :D . Link do aukcji za kilka dni , musi fotki zrobić ... . 

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mario, ostatnio chyba klepiesz nie w to forum :) właściwy adres to otomoto :)

Czy Ty wiesz co znaczy stan kolekcjonerski ?

Stan kolekcjonerski to auto czy jakakolwiek inna rzecz w 100% oryginalna w zasadzie nie nosząca śladów używania.

No a tak, żebyś wiedział na przyszłość (jako prawdziwy handlarz) to np. pojazd kolekcjonerski:

Zgodnie z przepisami unijnymi pojazdem kolekcjonerskim jest pojazd mechaniczny:

  • w swoim oryginalnym stanie, bez znacznych zmian podwozia, układu kierowniczego lub hamulcowego, silnika itp.,
  • będący modelem lub typem, którego się już nie produkuje,
  • będący stosunkowo rzadki,
  • który ma nie być normalnie stosowany do jego oryginalnego celu,
  • będący przedmiotem specjalnych transakcji poza normalnym handlem podobnymi artykułami użytkowymi,
  • posiadający znaczną wartość,
  • mający co najmniej 30 lat.

Właśnie ta ostatnia cecha jest powodem wielu problemów importerów aut kolekcjonerskich. Polscy konserwatorzy zabytków zaliczali do kolekcjonerskich już pojazdy z tylko 25 letnim stażem. Co więcej, taką praktykę wspierało też Ministerstwo Finansów, ustnie zapewniając właścicieli pojazdów. Dziwić powinien ten fakt, gdyż stowarzyszenia rzeczoznawców wskazywały resortowi na odmienności definicji polskiej i europejskiej. Niestety polskie prawo jest tak skonstruowane,  że  ustne zapewnienia nie mogą mieć żadnego znaczenia i doniosłości w świetle prawa.
Dziś prowadzone są masowe kontrole  aut już sprowadzonych, głównie w świetle  zbadania wieku pojazdu i w związku z tym prawidłowości wypełnienia zgłoszenia celnego przez importera.

Edytowane przez FALCON
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, FALCON napisał:

Mario, ostatnio chyba klepiesz nie w to forum :) właściwy adres to otomoto :)

 

A wyroby hutnicze mogo być? :default_laugh:

 

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, FALCON napisał:

Mario, czy Ty wiesz co znaczy stan kolekcjonerski ?

Ogarnij się chłopie.

No tak, żebyś wiedział na przyszłość (jako prawdziwy handlarz):

Zgodnie z przepisami unijnymi pojazdem kolekcjonerskim jest pojazd mechaniczny:

  • w swoim oryginalnym stanie, bez znacznych zmian podwozia, układu kierowniczego lub hamulcowego, silnika itp.,
  • będący modelem lub typem, którego się już nie produkuje,
  • będący stosunkowo rzadki,
  • który ma nie być normalnie stosowany do jego oryginalnego celu,
  • będący przedmiotem specjalnych transakcji poza normalnym handlem podobnymi artykułami użytkowymi,
  • posiadający znaczną wartość,
  • mający co najmniej 30 lat.

Właśnie ta ostatnia cecha jest powodem wielu problemów importerów aut kolekcjonerskich. Polscy konserwatorzy zabytków zaliczali do kolekcjonerskich już pojazdy z tylko 25 letnim stażem. Co więcej, taką praktykę wspierało też Ministerstwo Finansów, ustnie zapewniając właścicieli pojazdów. Dziwić powinien ten fakt, gdyż stowarzyszenia rzeczoznawców wskazywały resortowi na odmienności definicji polskiej i europejskiej. Niestety polskie prawo jest tak skonstruowane,  że  ustne zapewnienia nie mogą mieć żadnego znaczenia i doniosłości w świetle prawa.
Dziś prowadzone są masowe kontrole  aut już sprowadzonych, głównie w świetle  zbadania wieku pojazdu i w związku z tym prawidłowości wypełnienia zgłoszenia celnego przez importera.

A stan kolekcjonerski to auto czy jakakolwiek inna rzecz w 100% oryginalna w zasadzie nie nosząca śladów używania.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak szybko odpowiadasz ze zapominasz napisać co chcesz przekazać? :default_laugh:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bo ja tu Panie placki robię i śledzę co tam w wielkim świecie :)

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiek tego auta pomijam , reszta się mniej więcej zgadza - napisałem stan kolekcjonerski , nie pojazd :D . nawet mój mietek taki nie jest pomimo 27 lat i niewielkiego jak na 300d kombi przebiegu 340000 kilometrów :D . aczkolwiek nie przeszkadza to niektórym w wypisywaniu takich głupot w ogłoszeniach . 

furmanka jest zacna , rzadka , stan jak nowy , cena jest znaczna :D , nie dokonywano w niej żadnej przebudowy , nie wożono w niej wyrobów hutniczych :default_icon_beer: , z tego co mi wiadomo to nawet nie wożono za często nikogo na prawym fotelu a tylne mogą robić za nowe jak z fabryki .

 

Są ludzie którzy poszukują takich pojazdów jak Brera , w brew pozorom zagorzali  alfiarze są wśród nas i wcale nie jest ich tak mało . sam miałem przypadek takiej Giulietty 1,75 TBi w kolorze rosso competizione 4C :D /taki czerwony pikny za dopłatą 12 tysięcy pln.../ którą gość mi kupił ni z gruchy ni z pietruchy zaraz po zdjęciu z lawety . nawet nie wiedziałem że to alfista , nigdy się nie wychylał a w garażu miał 155 QV . 

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, mario2007 napisał:

 

Alfa Romeo Brera 3.2 v6 4x4 manual ,  rocznik 2006 , kupiona nowa w Niemieckim salonie w 2008 roku przez sąsiada mojego kolegi z Obornik Śląskich , odkupiona dwa lata temu po sąsiedzku . 

 

Czy to znaczy , że Oborniki Śląskie należą już do Niemiec ? 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie , znaczy że pierwszy właściciel miał firmę w tym kraju , jest bardzo zdolny w sprawach IT . Niestety podupadł na zdrowiu i zamknął biznes niemiecki , ma RZS .

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary, tyle tu piszesz o tym aucie jakby to było forum alfaholików, weź się zdecyduj na coś :Albo niemiecka piękność, albo włoski szmelc,..może na odwrót?!


Wysłane z mojego F16 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Stary, tyle tu piszesz o tym aucie jakby to było forum alfaholików, weź się zdecyduj na coś :Albo niemiecka piękność, albo włoski szmelc,..może na odwrót?!


Wysłane z mojego F16 przy użyciu Tapatalka


Co powiesz na wał i zapłon do SHL M11W? :-D
To dopiero kupa :-P

z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miłość do motoryzacji ma wiele twarzy :D - rozluźnij pośladki mariusze30 , proszę :D . Ludziska w tym dziale gorsze i durniejsze rzeczy wystawiali ... . Tego "złomu" już nie ma na sprzedaż , "włoski szmelc" pojechał do Warszawy - stanie w garażu obok zapewne równie szmelcowatego Ducati . 

Edytowane przez mario2007
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to nie mój deal , ale smacznego :default_icon_beer: . więcej nie będę zaśmiecał "złomem" tego działu :D...

Edytowane przez mario2007
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ben, tyle lat na forum bez zdjec. Jak Ty to zrobiles :-D

z Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Pawel napisał:

Ben, tyle lat na forum bez zdjec. Jak Ty to zrobiles :-D

z Tapatalka
 

Cuda Panie , cuda w Mikstacie się odbywały it ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, mario2007 napisał:

to nie mój deal , ale smacznego :default_icon_beer: . więcej nie będę zaśmiecał "złomem" tego działu :D...

Daj spokój, nie wiadomo co niemiec jutro wystawi przed chałupę :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny temat, mnie żona teraz truje o alfe gt.....bo jej astra juz sie znudzila....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fajny temat, mnie żona teraz truje o alfe gt.....bo jej astra juz sie znudzila....
Astra potrafi sie znudzic :-D

z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Astra się nudzi po tygodniu , golf po miesiącu , passat się nie nudzi - taki jeden ma już którąś generację :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo to taki król polskiej wsi - vw w tdi :)


Wysłane z garażu

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×