Skocz do zawartości
Pawel

zmiany w systemie kontroli pojazdów

Recommended Posts

To ja powiem co wiem. Z ważniejszych rzeczy które już na pewno wejdą 13.11.2017, a które mogą nas dotyczyć to zmiana formy zapłaty na przed przeglądem, która ma ukrócić tzw próbowanie, a może przejdzie, a jak nie przejdzie tu to moze tam albo jeszcze w trzecim punkcie. Trochę to działało jak nieuczciwa konkurencja, bo stacja która w końcu puściła delikwenta zarobiła a ta pierwszy która była solidna została bez klinenta i bez kasy. Wracając do wątku, reszta zmian na 13.11 to zmiany dotyczące kwalifikacji usterek z drobnych na tzw. Istotne co w praktyce oznaczać będzie częstsze negaty i poprawki, (jeśli coś oczywiście mamy nie tak) ... i na razie tyle. Docelowo faktycznie zmian ma być sporo więcej i prawdopodobnie będziemy płacić więcej np. za przekroczony termin ... tylko narazie niewiadomo kiedy to będzie ... niezależnie od tego ze narazie zmiany są niewielkie, wracając do pytania z pocztku posta jeśli miał bym nieważne badanie ja bym robił przegląd już tzn. Przed 13.11., i na pewno nie czekał bym do wiosny( bo nóż widelec nasza władza sie pospieszy i sypnie jakieś kolejne zmiany np. od stycznia ).
Ps. A jak komuś się kończy w listopadzie (dotyczy także a może i szczególnie samochodów ) to tez bym robił już. Niewykluczone ze po 13.11 system padnie na kilka dni, i ludzie zostaną bez ważnego badania ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm..to jak poprzedni właściciel wyrzucił katalizator i dal tlumik bez dbkillera to... Bede miec problemy na przegladzie? :( ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szykuj 4 dychy :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawy jestem jak u Was wyglądają badania techniczne motocykla, bo u mnie dla przykładu to jedna wielka lipa jest. O ile w puszkach chłopaki i dziewczyny diagnosci coś gdzieś zaglądają, sprawdzają tak przy motocyklu kompletne nic! Za każdym razem jest tak samo. Pytanie ile pali, ile kosztuje ten model i to wszystko. Czasem mam wrażenie, że chyba nie bardzo wiedzą co przy moto należy  sprawdzać. A i jeszcze jedno. Nigdy sami  nie sprawdzają stanu licznika tylko łaskawie proszą by im podać. To po co ten Cepik? A odnośnie tych dwóch tygodni na usunięcie usterek to można ......... ale w kolejce sobie do dobrego mechaniora odczekać.

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi kiedyś wyjął brak klocków hamulcowych przód. a ja się zastanawiałem co tak trze :D dzień później jechałem w trasę :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie sprawdzają nr rej, nr ramy, hamulce, światła, opony - bo co więcej można? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, Pszemo napisał:

U mnie sprawdzają nr rej, nr ramy, hamulce, światła, opony - bo co więcej można? 

No kaske jeszcze na ultrafiolecie... :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, Pszemo napisał:

U mnie sprawdzają nr rej, nr ramy, hamulce, światła, opony - bo co więcej można? 

trąbkę czy działa:default_dry:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, Pszemo napisał:

U mnie sprawdzają nr rej, nr ramy, hamulce, światła, opony - bo co więcej można? 

No właśnie, dobre pytanie. W puszcze na rolkach czy szarpakach sprawdzą zbieżność, hamulce, ręczny, amory. Od spodu wahacze, końcówki, drążki, przeguby, wycieki, wydech itp. Natomiast w motku żebyś nawet  przyjechał ,,frędzlem'' o dwóch śladach w wyrąbanym zawieszeniem to mam wrażenie że i tak podbiją.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

^ Jak pierwszy raz jechałem na przegląd, to zastanawiałem się, czy aby się nie przyczepią do zużytych opon (kostka ~12k przebiegu). Gość spytał, czy nowe.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 listopada byłem skuterkiem pięćdziesiątką. sprawdzane były opony, hamulce, wszelkie światła, klakson i VIN. Co więcej tam można sprawdzić? Motocyklem podobnie, z tym, że hamulce sprawdzane były na rolkach a światła na przyrządzie. Za to nikt nie czepiał się do chińskich światełek LED bez homologacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎19 o 12:21, mario2007 napisał:

taniej wyjdzie jebnąć kogoś na pasach bez przeglądu technicznego :D . wikt i opierunek free :default_icon_beer:

Nie ma znaczenia czy był przegląd czy nie podczas wypadku.  Jesli pojazd był sprawny to nic nam nie grozi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to? To po co te przeglądy? Według milicji pojazd bez przeglądu nie może poruszać się po drogach publicznych. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, że nie można. Odcholowanie, mandate etc.  Miałem na mysli odpowiedzialność karną za wypadek.  Nie ma na nią wpływu brak przeglądu jeśli biegły oceni np że pojazd w momencie wypadku był sprawny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odpowiedzialność karna to jedno, a podejście ubezpieczalni to drugie. Jeśli nie masz ważnego przeglądu ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania lub je wypłaci ale zwróci się do Ciebie z regresem. I można się niemiło rozczarować...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie. Pal licho z blachami, to tylko martwa natura, jakoś stratę kasy się przełknie ale jeśli przyjdzie płacić komuś rentę za zdrowie, czy nie daj Boże za osierocenie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zostałem dziś jedną z ofiar systemu cepik 2.0 ;-)
Rejestracja przełożona na inny termin, ze względu na miedziałający system.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, Slimak napisał:

Zostałem dziś jedną z ofiar systemu cepik 2.0 ;-)
Rejestracja przełożona na inny termin, ze względu na miedziałający system.

 

Rejestrowałeś czy przegląd robiłeś?

 

Edytowane przez ZWIERZ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Slimak napisał:

Zostałem dziś jedną z ofiar systemu cepik 2.0 ;-)
Rejestracja przełożona na inny termin, ze względu na miedziałający system.

A to jest Polska właśnie, czyli wylanie dziecka z kąpielą. Miało być dobrze, a wyszło... jak zawsze.

No dobra, a jeśli miałeś ważne badania jednie do dziś, to jutro teoretycznie nie możesz przyjęć "o własnych silach"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 
Rejestrowałeś czy przegląd robiłeś?
 
Rejestrowałem. Blachy przykręciłem ponownie i pewnie pośmigam jeszcze parę dni na dowodzie poprzedniego właściciela.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale quit - był człek robić przegląd, tzn potwierdzić poprawny stan techniczny pojazdu ale nie dało rady bo system..... i takie tam. Jutro jest dzwon, fura bez przeglądu (z winy państwa/systemu) - co na to milicja? Kto płaci

Może to i błache, ale kolizje zdażają się ciągle..... 

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×