Skocz do zawartości
raby

Mikrofon do interkomu i diagnostyka motocykli BMW

Recommended Posts

Pokaz ten regulamim, moze warto sie zapoznac w koncu. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raby, nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma. Już na innym wątku stwierdziłem, że twoja racja jest najbardziej twoja. Tu wygląda, że czujesz się niedoceniany. Załóż swoje forum nieomylnych i wszystko będzie jak należy.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Looks ale o co ci chodzi?

Ja wykorzystalem tylko temat ktory i tak do nichego sie nie przyda na zadanie pytan administracji a widze ze adwokaci sami sie znajduja tylko po co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, raby napisał:

Looks ale o co ci chodzi?

Ja wykorzystalem tylko temat ktory i tak do nichego sie nie przyda na zadanie pytan administracji a widze ze adwokaci sami sie znajduja tylko po co?

Bo administracja ma poparcie mas i to manifestują - sam widzisz do czego prowadzi demokracja - zwyczajne wolno im ... :D

W końcu motocykliści to rodzina, patologiczna, ale rodzina :default_icon_beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Looks ale o co ci chodzi?

Ja wykorzystalem tylko temat ktory i tak do nichego sie nie przyda na zadanie pytan administracji a widze ze adwokaci sami sie znajduja tylko po co?

Na forum siedzę od ładnych kilku lat. Wracam chętnie bo klimat jaki tu panuje mi odpowiada. Rozwijanie wątków kompletnie nie na temat, przywoływanie do tablicy lub odsylanie do przywitalni czy wyszukiwarki przez adminów kiedy potrzeba. Ale twój styl jest taki trochę inny. I chodzi mi o to, że jak nie możesz czy nie chcesz się dostosować to może nie warto wsadzać kija w mrowisko i robić sztuczny problem. Komentarz z kuweta taki mało elegancki i trochę mnie ruszył. Osobiście. Podobnie jak Twoje pouczanie mnie na temat modeli i nazewnictwa poszczególnych BMW. Niby masz racje, ale sposób przekazu mi nie leży

 

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wiem czy mało elegancki? Po prostu nazywam rzeczy po imieniu i nie owijam g... w papierek. Jak dla mnie to słowo absolutnie pasuje bo jest tu wszędzie o wszystkim tylko nikomu nie chce się żwirku przesiewać :default_icon_e_biggrin: Moze więcej dystansu...

Co do sposobu przekazu, fakt moze i nie właściwy ale pedagogiem nie jestem i nie muszę się na wszystkim znać a jak cos wiem a bardziej jak nie wiem to lobię drążyć temat aż się dowiem ale na tym forum chyba zwyczajnie sie nie da.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, raby napisał:

Ja wiem czy mało elegancki? Po prostu nazywam rzeczy po imieniu i nie owijam g... w papierek. Jak dla mnie to słowo absolutnie pasuje bo jest tu wszędzie o wszystkim tylko nikomu nie chce się żwirku przesiewać :default_icon_e_biggrin: Moze więcej dystansu...

Co do sposobu przekazu, fakt moze i nie właściwy ale pedagogiem nie jestem i nie muszę się na wszystkim znać a jak cos wiem a bardziej jak nie wiem to lobię drążyć temat aż się dowiem ale na tym forum chyba zwyczajnie sie nie da.

Sam chciałeś. Będzie stosunkowo szczerze, a zatem zaboli. Nic osobistego bo nawet Cię nie znam, ale to co piszesz brzmi fałszywie i egoistycznie.

Chcesz drążyć, żeby się dowiedzieć? Oczekujesz od innych tego, że udzielą Ci wiedzy, której potrzebujesz? A Ty? Co Ty dajesz w zamian? Jak jesteś pomocny dla pytających?

Jeden z ostatnich przykładów > masz wiedzę na temat diagnostyki, a ile żeśmy się od Ciebie dowiedzieli oprócz zdjęcia ukazującego Twoje rozwiązanie na bieżącą diagnostykę? Trzymasz tą wiedzę dla siebie jak kotka gówno i to może być w porządku, ale jedynie pod warunkiem, że nie zarzucasz innym olewania innych, a tak    ? Myślę, że już wiesz....

Jeżeli się mylę to opisz proszę jakiego używasz okablowania, interfejsów czy oprogramowania do "alternatywnej:" ( poza 911'ką ) diagnostyki motocykli BMW. Dodaj do tego linki gdzie można to najtaniej kupić i pomóż w uruchomieniu czy obsłudze szerszej społeczności forumowej. Bądź rzeczowy, życzliwy i merytoryczny  - chodzi o coś więcej niż stwierdzenie: jak kupisz u mnie to się dowiesz, Nie spodziewam się wyczerpującej informacji z Twojej strony na ten temat, ale gdybyś zechciał tak właśnie postąpić wtedy dopiero nabrałbyś prawa do krytyki innych, że są źli, niedobrzy, nieżyczliwi. To ja może tyle na podstawie jednej rzeczy w temacie "ogarniania kuwety" i takich tam ...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie tam nie zabolalo bo wiem jak jest naprawde...

A co chcialem to sie dowiedzialem czyli ze forum nie dziala jak powinno a obsludze niechce sie nic z tym robic, moderatorzy nie czytaja wiadomosci a chyba powinni jednak ale co ja tam wiem ledwie po 10 latach modowania. A temat tabu: rugulamin mnie rozbawia jak widzę jak się niektórzy irytują.

Czy jestem pomocny? Uwazam ze tak. Zamiast wysmiewac nowych i mieszac z blotem potrafie udzielic odpowiedzi jednym zdaniem a czasem jednym slowem ktore wiecej pomaga niz zbita z czlowieka przez 10 ston. Na zlotach tez nie jednej osobie pomoglem, moze i nikt nie pamieta ale nie ważne, nie oczekuje za to nic. O wyjazdach tez nie ma co pisac ale zainteresowani wiedza jak jest.

Boli Cie temat diagnostyki? Zawsze mozesz kupic GS lub cos konkurencji ja nie musze przedstawiac swoich rozwiazan. Pracuje nad czyms alternatywnym i czemu mam objasniac projekt w ktory zainwestowalem wiecej niz zakup gotowego interfejsu?

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mniej więcej takiej odpowiedzi się spodziewałem.

Chciałem Ci tylko wyjaśnić, że nie o mnie chodzi w diagnostyce. Ja akurat mam do dyspozycji wszystkie 3 opcje GS'a911 w  pełnej wersji profi - więc mnie to loto ...., ale nie każdego stać na wydatek paru tysięcy .... - tak dla powszechnej wiadomości - wątek, a nawet dział diagnostyka jest już postawiony ( choć jeszcze nieczynny ), pierwsze kable, interfejsy idą ... znane są nam ( jest nas kilku którzy powili wypełnią ten wątek informacjami ) co najmniej 4 alternatywne programy diagnostyczne w stosunku do GS'a911. Na chwilę obecną szacowany łączny koszt podstawowego sprzętu z legalnym oprogramowaniem do diagnostyki motocykli BMW powinien zmieścić się w kwocie niewiele ponad lub koło 200 polskich złotych ( kabel + interfejs + oprogramowanie ) Reszta wkrótce w odcinkach i po testach. Raby - wiedziałem, że się nie włączysz, a teraz wiem, że będziesz podważał i nie ułatwiał, ale wspólnie damy radę :) Może nie będzie dokładnie takie jak Twoje, ale z pewnością będzie tańsze i będzie działać ;)

Cel jest taki, aby dostarczyć forumowej braci możliwie sprawdzonych informacji jak, gdzie kiedy .... można zakupić tani sprzęt diagnostyczny. Będą linki i inne informacje.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak bede mial cos do powiedzenia to pewnie sie wlacze ale za 200zl slabo to widze. Przetestowalem dziesiatki interfejsow i kilka programow i kazdy ma jakies minusy wieksze lub mniejsze. Niestety sprawdzone urządzenia muszą kosztować i nie idzie tego obejść po łebkach ale trzymam kciuki.

A po co ci 3 wersje gs jak jedna obsluguje wszystkie modele obecnie?

Edytowane przez raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, raby napisał:

... ale trzymam kciuki.

Nie sądzę. Jakbyś trzymał kciuki za projekt to byś się inaczej zachowywał - i raczej się nie mylę - jak się nie myliłem kiedy twierdziłem ( wbrew Tobie ), że ten wątek ma sens i jest przed nim życie :)

Będzie tanio i będzie działać - może w tej cenie nie zaprogramujemy wodnika ( 1200 po 2013r ), ale ... damy radę i pewnie sam będziesz z zapartym tchem śledził co nam się udało, a co nie udało, ale zrobimy to także dla Ciebie. My nie psy ogrodnika ;)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie nie ma sensu i tylko zasmieca ale pytalem w nim co mnie zastanawialo juz od jakiegos czasu a jakos nie chcialem tworzyc nowych tematow czy zasmiecac sobie skrzynke wiadomosciami PW do kilku osob.

Dzialajcie co tam chcecie, ja mam swoje sprawy na glowie i w to co celujesz mnie nie zaskoczy. Gdybys wystartowal z czyms pokroju icoma to moze bylo by ciekawie.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, raby napisał:

 Gdybys wystartowal z czyms pokroju icoma to moze bylo by ciekawie.

Jak zwykle się nie rozumiemy. Nie chodzi od "duże" i drogie projekty, ale o tanie, ekonomiczne i stosunkowo proste urządzenie diagnostyczne do podstawowej diagnostyki dla użytkownika, a nie mechanika. Wystarczy jak sczyta błędy, skasuje błędy, ustawi datę serwisu i ewentualnie zrobi adaptację.

Można bawić się w ICOM'a czy ISTę ( ISTA ), ale jest granica paranoi - na aliexpress można kupić podstawową ( do 10 pin'ów) wersję GS'a011 za 150-160$ - a to użytkownikowi na ustawienie serwisu po wymianie oleju w zupełności wystarczy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No moze mam za wysokie wymagania, w sumie nie wazne bo nie robisz tego dla mnie.

To co jest w chinach to nie jest podstawowa wersja GS'a a klon ktory niby dziala ale ma spore wady i mozna ta kase bezpowrotnie stracic jak urzadzenie sie zablokuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, raby napisał:

... i mozna ta kase bezpowrotnie stracic jak urzadzenie sie zablokuje.

Podobnie jak te pochodzące z Czech - działają świetnie i robią swoje, ale należy je trzymać z dala od aktualizacji - wtedy najczęściej przestanie działać. To konsekwencja tanich podróbek, ale jak się to wie to często służy latami - choć jak pisałem wcześniej - wolę legalne wersje, ale jak mogą być tanie to czemu nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wkrętakiem krzyżakiem i płaska dziesiątka sie nie da ? :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, FALCON napisał:

A wkrętakiem krzyżakiem i płaska dziesiątka sie nie da ? :)

Spadaj ;) Dla Ciebie krzyżak i pełna pięćdziesiątka w ryj spamerze jeden :default_laugh:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, FALCON napisał:

A wkrętakiem krzyżakiem i płaska dziesiątka sie nie da ? :)


Wysłane z garażu

Nie za wiele ale kompletem torxow zdzialsz cuda :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×