Skocz do zawartości
Mirogoce

Moto z dobrym sercem F 650 GS

Recommended Posts

Cześć, 

Po skorzystaniu już z przywitalni, chciałem zaczerpnąć języka. Beci szukam już od 3 miesięcy i przeglądam na bieżąco portale aukcyjne, postanowiłem że na moje 33-urodzinki sprawie sobie wymarzonego GS-a, który od dawna chodził za mną tak jak miłość do niebieskiego śmigła. Zostało mi jeszcze 4 miesiące na zakup i rozglądam się za fajnym motkiem.

A teraz do sedna sprawy.

Z czystej ciekawości chciałem zapytać się czy ktoś oglądał ten sprzęt:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-gs-650-CID5-IDn9Ifu.html#d52b126b81

od ponad 3 miesięcy, leży na olx-ie i nie może go koleś sprzedać, ładnie wygląda ale czy coś poza tym?? może ktoś oglądał?

Jak dla mnie, cena jest dość niska i zastanawiam się dla czego.

Ostatnio moją uwagę przykuło te śmigiełko: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-f-650-gs-2003-z-niemiec-motoport-czestochowa-ID6zkN3Z.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8 , mam około 1,5h godziny jazdy aby go pooglądać i zastanawiam się czy tam się nie przejechać, choć ciśnienia dużego na razie nie mam. W przeszłości troszkę z motorami wspólnego miałem ale nic nie zastąpi fachowego oka posiadacza GS-a.

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć, 

Po skorzystaniu już z przywitalni, chciałem zaczerpnąć języka. Beci szukam już od 3 miesięcy i przeglądam na bieżąco portale aukcyjne, postanowiłem że na moje 33-urodzinki sprawie sobie wymarzonego GS-a, który od dawna chodził za mną tak jak miłość do niebieskiego śmigła. Zostało mi jeszcze 4 miesiące na zakup i rozglądam się za fajnym motkiem.

A teraz do sedna sprawy.

Z czystej ciekawości chciałem zapytać się czy ktoś oglądał ten sprzęt:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-gs-650-CID5-IDn9Ifu.html#d52b126b81

od ponad 3 miesięcy, leży na olx-ie i nie może go koleś sprzedać, ładnie wygląda ale czy coś poza tym?? może ktoś oglądał?

Jak dla mnie, cena jest dość niska i zastanawiam się dla czego.

Ostatnio moją uwagę przykuło te śmigiełko: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-f-650-gs-2003-z-niemiec-motoport-czestochowa-ID6zkN3Z.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8 , mam około 1,5h godziny jazdy aby go pooglądać i zastanawiam się czy tam się nie przejechać, choć ciśnienia dużego na razie nie mam. W przeszłości troszkę z motorami wspólnego miałem ale nic nie zastąpi fachowego oka posiadacza GS-a.

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będę nudny, ale jeśli chcesz jechać do Częstochowy - to obejrzyj przy okazji forumowy sprzęt: 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie widziałem tych egzemplarzy ale wiem jedno im więcej sztuk obejrzysz tym większa szansa znalezienia tego właściwego. Obejrzyj i posłuchaj też jakiegoś "pewnego" egzemplarza, może jakiś forumowy jest w okolicy, tak by wiedzieć jak silnik powinien klekotać w zadbanym motku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, Mirogoce napisał:

Sprzęt ładny,tylko te kilometry na liczniku eeeech,:default_dry:

 

73000 to dużo?

5200 km rocznie.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niech poczeka 13 lat - mój będzie miał 13500 kilometrów jak raz w roku mi w sezonie prawko zabiorą :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Pawel napisał:

73000 to dużo?

5200 km rocznie.

 

No musi mieć 30, no musi! Każdy inny przebieg jest zły - najlepiej z Włoch - tam zbyt ciepło na częste jeżdżenie motocyklem ... , oni tak robią po roku, po 5 latach 30 i nawet po 15 latach 30kkm ... Tak mają, ale co ciekawe po przekroczeniu granicy tak mają te włoskie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze są te zza Ordy i Nysy Łużyckiej, ale to zupełnie inna historia  :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Pawel napisał:

Jeszcze są te zza Ordy i Nysy Łużyckiej, ale to zupełnie inna historia  :default_cafe2:

Można je ogólnie podzielić na jeżdżące i stojące. Ja tam wole te jeżdżące, a nie "stojące", które też dzielą się na te stojące, stojące i stojące bo stojące :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale nadal najważniejsze ze zawsze mają 30 tyś km. 

Albo przynajmniej się zbliżają :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja znajoma z Mińska, którą też znacie również kupiła gsa z Włoch z magicznym przebiegiem 30 tysięcy. Zrobiła jeszcze drugie tyle i silnik umarł na zawsze. Musiała przed wyjazdem na Szykotan kupić drugi używany silnik za całe 1000 $.

Dziwne te włoskie przebiegi gdzie sezon trawa cały rok. Mój ma około 130 tysięcy i nie umiera. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uff, ulżyło mi, już myslałem że umoczyłem, kupując z przebiegiem powyżej 30kkm ... ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak przy okazji zapytam. Kupując moto znalazłem w dokumentach takie papiery (link poniżej). Czy na podstawie takich świstków można uznać że przebieg jest autentyczny?

https://scr.hu/nZ6J3d

https://scr.hu/gXD6rp

https://scr.hu/2aOVVe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I znowu czuję się wywołany do tablicy...

Mirogoce piszesz, że szukasz moto z dobrym sercem, a ja Ci powiem, że mój takie serducho ma, a i masz szansę kupić moto od właściciela z dobrym sercem :)

Jak z filmu obcy człowiek a ma serce :)...

 

 

Co do przebiegu...

Kupiłem osiemsetę z przebiegiem 80kkm... Jak myślisz... dlaczego?

Odpowiedź jest prosta, bo mój singiel ma na liczniku powyżej 70 i nigdy nie zawiódł, mało tego wcale nie zamierzałem go zmieniać, bo uważałem, że jest dla mnie idealny...

I wszystko przez to, że pojechałem sobie kupić kask do motoportu i akurat mięli osiemsetę w zasięgu... moim zasięgu... :)

Podjedź zobacz mój, zobacz ten co podlinkowałeś i wybierz...

Nie jestem handlarzem, nie umiem namawiać i nie będę namawiać.

Btw. mój serwisowany był w motoporcie i gdyby coś było do zrobienia, to byłoby to zrobione.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Był na forum Jacka j i miał stówkę, chodził jak ta lala


Wysłane z garażu

Mój ma 70 i jest ok


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, blacha napisał:

A tak przy okazji zapytam. Kupując moto znalazłem w dokumentach takie papiery (link poniżej). Czy na podstawie takich świstków można uznać że przebieg jest autentyczny?

https://scr.hu/nZ6J3d

https://scr.hu/gXD6rp

https://scr.hu/2aOVVe

znaczy jak w 2010 w wieku dziewięciu lat  miał 24300 - to ile dzisiaj ma ? 31000 ? to sprzedaj chętnemu koledze :D . cuda się zdarzają , można kupić motka z niedużym przebiegiem . kolega kupił dwa lata temu f650gs 2003 salon PL z nalotem coś koło 3000 kilometrów - można . ale od znajomego , takie wieści to się rozchodzą pocztą pantoflową i kto pierwszy ten lepszy . dzisiaj ma 35000 i to też przebieg śmieszny jest jak na ten motocykl - tylko już nie wygląda jak z salonu :D bo użytkowany zgodnie z przeznaczeniem ...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, mario2007 napisał:

znaczy jak w 2010 w wieku dziewięciu lat  miał 24300 - to ile dzisiaj ma ? 31000 ? to sprzedaj chętnemu koledze :D . cuda się zdarzają , można kupić motka z niedużym przebiegiem . kolega kupił dwa lata temu f650gs 2003 salon PL z nalotem coś koło 3000 kilometrów - można . ale od znajomego , takie wieści to się rozchodzą pocztą pantoflową i kto pierwszy ten lepszy . dzisiaj ma 35000 i to też przebieg śmieszny jest jak na ten motocykl - tylko już nie wygląda jak z salonu :D bo użytkowany zgodnie z przeznaczeniem ...

W 2014 kupiłem go z przebiegiem 33000. W chwili obecnej ma przebieg 36100. Motocykl wizualnie wygląda perfekcyjnie, mechanicznie też ok. Z resztą, niektórzy widzieli ten motocykl na żywo a Vengosh się nawet przejechał :default_icon_e_biggrin:

 

P.S.

Dakarek cały czas czeka na nowego właściciela ;)

Edytowane przez blacha
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście ze wole zakupić sprawdzony sprzęt,i od kogoś kto włożył w to trochę serca niż od handlarza który chce zarobić parę tysi. 

Dziękuję Ci Jarku za pomoc w doborze kilometrów do rocznika,ale myślę że nie wszystkie GS-y są z włoch i nie wszystkie mają 30k. :)Wiem że te silniczki wytrzymują dużo więcej i dla tego też mój wybór padł na f650gs.

Fajnie ze mój pierwszy post dał Wam tyle szczęścia i radości, no bo wiadomo - najlepiej kupić z salonu nowego i każdy przecież takiego kupuje:)

Poszukiwania trwają :D

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Mirogoce napisał:

ale myślę że nie wszystkie GS-y są z włoch i nie wszystkie mają 30k.

Nie ma jednej słusznej racji, ale czy z Włoch, Niemiec, Francji, Szwajcarii .... są sprowadzane to krajowy klient chce niski przebieg i dlatego handlarze nagminnie taki oferują. Jak sprzedawca jest motocyklistą, a nie handlarzem ( tutaj też zdarzają się wyjątki ) to podaje rzeczywisty przebieg - zwyczajowo wyższy od handlarza, a "my" lubimy wierzyć w prawdziwość niskiego przebiegu - pomimo, że jak wskazują statystyki i obserwacje szacuje się, że około 85% ma kręcone liczniki do mitycznych 30kkm albo niżej. ;) Te się sprzedają, a te zadbane i traktowane z sercem i dbałością, ale z rzeczywistym przebiegiem najczęściej są traktowane jako "zajechane"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W 2014 kupiłem go z przebiegiem 33000. W chwili obecnej ma przebieg 36100. Motocykl wizualnie wygląda perfekcyjnie, mechanicznie też ok. Z resztą, niektórzy widzieli ten motocykl na żywo a Vengosh się nawet przejechał :default_icon_e_biggrin:
 
P.S.
Dakarek cały czas czeka na nowego właściciela

Potwierdzam, polecam zakup Blachowego Dakara. Nie będę tutaj pisał ile mój ma przebiegu....

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven ja myślę, że go kręcisz non stop, tylko dlaczego w tę stronę na plus? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo chcę przekręcić licznik (w milach), dobić do 30000 i opchnąć dziada

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przestaw na kilometry jak ja dobijasz szybciej. 

Nie wierzę, że kiedykolwiek będziesz chciał opchmąć Franka. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×