Piotreo

Gniazdko zapalniczki z ładowarką usb

44 postów w tym temacie

Ogrzewanie tylnej szyby w Kia uprzyjemnia prace osobom pchającym pojazd zimą :D

8 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, Vengosh10 napisał:

Przyjedź tu chłopcze to tak z parasolki pod kościołem dostaniesz, że odechce Ci się głupich żartów emoji1.png .

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

To w Rydzykowie parasolki służą jako nalewaki w ceepenach?

Edytowane przez KaeS
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, KaeS napisał:

To w Rydzykowie parasolki służą jako nalewaki w ceepeach?

Z głównej broni radiowej rodziny robisz nalewaki w cepenach? Ty też przyjedź. :D

6 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Pawel napisał:

Ogrzewanie tylnej szyby w Kia uprzyjemnia prace osobom pchającym pojazd zimą :D

Czekaj Ty! Pamiętasz jak Janek zatknął Wichurze rurę wydechową? Będziesz miał tak samo! :default_cool:

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, KaeS napisał:

Czekaj Ty! Pamiętasz jak Janek zatknął Wichurze rurę wydechową? Będziesz miał tak samo! :default_cool:

:default_laugh:

3316223.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z głównej broni radiowej rodziny robisz nalewaki w cepenach? Ty też przyjedź.

Jak przyjedziemy we dwóch to będzie taka mała pielgrzymka :)

Wysłane z garażu
3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja się dołączę , zobaczymy kto osiągnie przewagę :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No wlasnie CANy srany. A jak chce światła "z kluczyka", a pacjent to 2013 F700 i 2007 R1200 to gdzie najbezpieczniej wzbudzenia szukać?

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sygnal?

z Tapatalka

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sygnal?

z Tapatalka

No w sumie ze względu na lokalizację to dobry pomysl i zdaje się że nie monitorowany przez CAN

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Pawel napisał:

Sygnal?

Jak jest sterowany minusem ....

Jest kilka dobrych miejsc na podpięcie się ze wzbudzeniem przekaźnika. Zakładam, że główny kabel zasilający idzie bezpośrednio z aku i ma osobne zabezpieczenie bezpiecznikiem. W takim przypadku dobrym miejscem jest skorzystanie z + na kablu fabrycznego gniazdka - o ile fabryka łączy go wraz z zapłonem. Przy pomiarach wtedy należy zwrócić uwagę na zanikający prąd dopiero po upływie pewnego czasu - zazwyczaj jakieś 10-15s

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, looksgoodinblack napisał:

No wlasnie CANy srany. A jak chce światła "z kluczyka", a pacjent to 2013 F700 i 2007 R1200 to gdzie najbezpieczniej wzbudzenia szukać?

W 700 nad akumulatorem jest wolny kabel od nawigacji, wspinasz do niego przekaźnik który wysteruje światła, włącznik też w ten obwód.

Zasilanie świateł z akumulatora przez bezpiecznik.

Skutkiem ubocznym dostajesz swiatla które odprowadzają do domu ok 30sec.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W naszych motkach jest tak: przewód z czerwoną izolacją to plus, który ma bezpośrednie połączenie z akumulatorem. Czerwony w (dowolnego koloru) ciapki to plus za jakimkolwiek elementem układu (nawet wtyczką). W osiemsetce po zdjęciu pokrywy "nibybaku" do obwodu sterowania przekaźnika, tak jak Jarek i Raby napisał, miałem dwie opcje: gniazdo "zapalniczki" i nawigacji. Wybrałem to pierwsze ze względu na przekrój przewodów  - to tylko sterowanie, ale człowiek spokojniej śpi i jeździ:) 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Komp i tak odetnie zasilanie na tych gniazdach jak podłączysz tam coś mocniejszego typu kompresor czy nawet mocne ledy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, raby napisał:

Komp i tak odetnie zasilanie na tych gniazdach jak podłączysz tam coś mocniejszego typu kompresor czy nawet mocne ledy. 

Słuszna uwaga.

To można przy okazji zauważyć jeszcze jeden problem. Zakładając, że alternator ma swoją wydajność prądową i że zabezpieczenie poprzez układ sterowania ( komputer ... can ... ) prowadzi do nieobciążania ponad wydajność ładowania poprzez ewentualne "odcięcie prądu" np. w rzeczonym fabrycznym gniazdku - to w przypadku stworzenia niezależnego układu ( gniazdko bezpośrednio z aku - przez przekaźnik czy wprost ) może w przypadku zbytniego obciążenia "ugotować" regulator, aku czy sam alternator ( stator ). W praktyce można prawie wszystko, ale jak mawia mój znajomy: " na końcu wszystkiego powinien być rozum" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Słuszna uwaga.

Świat spada na psy :)

Wysłane z garażu
1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silniki 800 dzielą się na te ze spalonym statorem lub takim co się spali w przyszłości, można tylko przyspieszyć ta awarie ale nie ma się czego bać, warto mieć tylko voltomierz.

Od 2013 lub później poprawili chłodzenie statora czy pomogło to już nie wiem. Zwykle na 60 000km wystarcza. Jak padnie to dam znac :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, FALCON napisał:

Świat spada na psy :)

Uspakajam Cię Falcon - tylko połowicznie - w drugą stronę nie działa :D:default_icon_beer:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Macie rację. Nie wiemy tylko w jaki sposób ZFE odcina zasilanie. Tam dla każdego z obwodów jest jakiś tranzystor z rezystorem (jako czujnik), który reaguje na spadki napięcia czy jest to rozwiązane w inny sposób? Z oryginalnego gniazda zapalniczki brałem napięcie do sterowania i przez przekaźnik zamontowałem tradycyjne gniazdo. Po miesiącu wyprułem to i normalne gniazdo podłączyłem bezpośrednio do akumulatora.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz