Pszemo

DPF, EGR - czy ktoś usuwał?

32 postów w tym temacie

Ja również mam Volvo V40 

No cóż - współczuje :) a dyfer tez masz w tym focusie ? :)

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, FALCON napisał:

Ja również mam Volvo V40 emoji3.png

No cóż - współczuje :) 

Ja też się cieszę :)     Czyżby to był efekt  oglądania mojej tablicy rejestracyjnej  ?  :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎28‎.‎12‎.‎2017 o 23:23, ZWIERZ napisał:

Teraz w Chevrolecie już nie mam tego problemu

to już Frotki nie masz?? :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dezele vw wypalają dpf w procedurze 2400-2600 obrotów w cyklu ca 15-minutowym . walenie w palnik nic nie daje poza dalszym zawalaniem dpf-a , niestety internety sugerują co innego i przytkana rura się zapycha do końca . mokre filtry / peugeot-citroen/ mają mniejszy współczynnik upierdliwości - wystarczy dolać płynu jak się kończy /drogi niestety/ i jechać dalej . regenerowany filtr do tech marek też kosztuje tyle co usunięcie w renomowanym podobno warsztacie . 

przedwczoraj sprawdzałem altankę 1.9 tdi / słynne podobno i znienawidzone BLS / żony , przepalona zgodnie z procedurą na dystansie 50 kilometrów ma wypełnienie dpf na poziomi 1% :D , przed operacją miała 16 % . robię to raz na 3-4 miesiące , małżonka jeździ krótkie trasy 7-10 kilometrowe i dpf + egr  mają się dobrze - nie mam zamiaru tego wywalać , auto jeździ poprawnie , nie ma błędów systemowych  .

zauważyłem jedną przypadłość - słaby akumulator powoduje zmiany w poprawności pracy silnika i zwiększone zużycie paliwa . ubocznym efektem jest konieczność adaptacji DSG bo zaczyna poszrapywać . słaby czyli niedoładowany - po całkowitej utracie prądu auta mają tyle błędów że przeważnie brakuje ekranu :D

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Bishop napisał:

to już Frotki nie masz?? :(

Nieee..... maam

Chevrolet do kościoła, Frotka do lasu

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna gadka się zawiązała, z której nic nie wyniosłem :D

Dzięki wszystkim za sugestie i opowieści pełne treści :default_icon_beer: - decyzja podjęta - w przyszłym tygodniu wywalam całe to dziadostwo.

Niestety, ale koszty zakupu nowych (nie chińskich) gratów lub ewentualna ich regeneracja, przyprawiły mnie o ból głowy.

Co do przeglądu, to diagności nie mają i nie będą mieli sprzętu, żeby zdiagnozować wykonanie takiego zabiegu. Owszem zbadają orientacyjnie skład spalin, ale cząstek nie są w stanie sprawdzić.

Jak zrobię i pojeżdżę, to postaram się z Wami podzielić wrażeniami. 

Darz borek

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to mówią " róbta co chceta " :D . następne auto kup w innej konfiguracji silnikowej - te silniki isuzu słabo znoszą większe przebiegi przy oszczędnym serwisie . zawsze lepsza będzie prostacka benzyna zaopatrzona w instalację cyklonu / jak się dużo jeździ .../ albo bez tego dodatkowego ciężaru w bagażniku przy małych przebiegach . w razie czego wymiana silnika na sprawny jest tańsza od tej zabawy ze zużytym osprzętem diesla . to się kiedyś musi skończyć i będzie generowało tylko koszty . a na wrażenia chętnie wszyscy poczekamy . 

sorry - to 1.9 fiata , ale podobnie się kończy ... 

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach