Skocz do zawartości
Bishop

Zbiornik buforowy i takie tam...

Recommended Posts

Godzinę temu, ZWIERZ napisał:

co rozumiesz przez "porządną pojemność"

Co najmniej 1 m3 a najlepiej 2 m3.

 

Przy takich pojemnościach bufora CO ma to największy sens.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odgrzeję kotleta.

 

Niech ktoś mi powie, czy mając bufor powiedzmy 1m3 i po nabiciu go ciepłem na maxa to ile czasu taki bufor może zasilać dom w ciepło (załóżmy temp zew w okolicach zera) po wyłączeniu pieca??

Bo dziś był u mnie kolejny hydraulik i twierdził, że 2-3 godziny to max bo podłogówka szybko wyssie ciepło. I w sumie bufor bez sensu tu jest.

Do tej pory uważałem, że akurat podłogówka jako niskotemperaturowa będzie dłużej działać niż by same grzejniki zasilać z tego samego bufora.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieźle Ci idzie. Zima minęła to masz jeszcze pół roku na przemyślenia a w ostateczności koza na środku salonu i do przodu:default_icon_e_biggrin:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A miałem od 1,5 roku umówionego hydraulika na ubiegły październik.

Ale się niby nie wyrobił i przesunęliśmy to na marzec bieżącego roku.

Wczoraj się okazało, że chory i już nie da rady zrobić (niby)

I znowu szukam, a co który przyjdzie to chce po swojemu robić i już nie wiem czy się upierać przy swoich pierwotnych założeniach, czy tak jak oni proponują.

Dziś pewnie jeszcze jeden przyjedzie zobaczyć robotę, to może jakąś średnią wyciągnę.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

  Ogrzewałem dom całą zimę (niezamieszkały) ok.130m3. Bufor 1m3. W mrozy jak dołożyłem do pieca wieczorem 17-18 to na drugi dzień przyjeżdżając po pracy ok.14-15 nadal oddawał ciepło. Dodam że bufor nie był w pełni naładowany (nie nagrzany na maksa).

 Ogrzewanie mam tak ustawione że sterownik włącza /wyłącza obieg na kaloryfery przy ok.45oC, a podłogówka chodzi do 30oC. 

Hydraulika szukaj innego.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak masz zrobione ogrzewanie?

Piec do bufora a potem z bufora na rozdzielacze? czy inna kombinacja?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja planuję zrobić piec-bufor-sterowniki
Zwierz, Ty też poszukaj lepiej innego hydraulika Nie ustawia się tak wysoko podłogówki. Potem są problemy z krążeniem, puchnące stopy i inne atrakcje. Chyba, że to maksymalna możliwa temperatura, a ustawiasz niżej...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 godziny temu, Dmieszcz napisał:

Zwierz, Ty też poszukaj lepiej innego hydraulika emoji6.png Nie ustawia się tak wysoko podłogówki. Potem są problemy z krążeniem, puchnące stopy i inne atrakcje. Chyba, że to maksymalna możliwa temperatura, a ustawiasz niżej...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Nie, przy tej temperaturze załącza się pompka do podłogówki. A na obiegu jest mieszacz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×