Skocz do zawartości
Mirogoce

(K) BMW 650 Dakar

Recommended Posts

Cześć, już od 3 miesięcy szukam Dakara, może ktoś wymienia na nowszy sprzęt i będzie sprzedawał ?

Zależy mi na ABS-ie, rok 00-05 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na 2007 pewnie mnie nie stać :) ale cenę zawsze możesz podesłać 

Już znalazłem, to pewnie ten :

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-gs-bmw-f650gs-dakar-2007-ID6zbUXi.html

fajny motocykl, ale jak bym miał tyle kasy to bym dozbierał do twin-a :D

Edytowane przez Mirogoce

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Twinów dakarów nie było ;)

 

Zima jest, negocjuj bezpośrednio zamiast biadolić na forum ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, arthurr napisał:

....  negocjuj bezpośrednio zamiast biadolić na forum ;)

Daj spokój człowiekowi. On nie kupuje, a jedynie chce sobie popisać / pogadać z nami. Taki ma urok ;)

Jest jeszcze opcja, że szuka pięknej księżniczki dziewicy, o nienagannej moralności, ale łatwej i chętnej ... :D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę ze "kolega" Jarek wie wszystko lepiej, to po co jest te forum? pomyliłem działy czy coś? 

Uroki zostaw czarownicom lub poszukaj gdzie indzej, Ty Jarku jak kupowałeś to pewnie o nic się nikogo nie pytałeś bo po co? jak wszystko już wiedziałeś i pewnie brałeś co popadnie? bo można kupić motor z kołami i bez kół, to i to to motor a że jeden nie ma kół to ch..j, . Sorki ale twoje głupie spostrzeżenie jest trochę nie na miejscu lub Ty jesteś tam gdzie nie powinieneś.

Myślałem że ludzie przychodzą tutaj poradzić się, wymienić spostrzeżenia, pogadać co do tematyki forum i działów, ale Ty jako wzór i administrator forum dajesz taki a nie inny przykład? Twoja postawa po raz kolejny nie zachęca do korzystania z forum

A Ty tu jesteś po co? 

21 minut temu, Jarek napisał:

On nie kupuje, a jedynie chce sobie popisać / pogadać z nami. Taki ma urok ;)

 bo ja nie szukam romansów i nie interesuje mnie zadowalanie innych osób i żebyś wiedział ze jestem tu akurat po to żeby popisać i pogadać na interesujące mnie tematy, choć pewnie zaraz dostane bana bo ktoś w końcu powiedział co miał do powiedzenia na temat głupiego komentowania nie związanego z tematem strony.

Szukałem i będę szukał motocykla w moim przedziale wymagań, bo przecież jak się chce Dakara to komarek go nie zastąpi ( chyba że Jarek ma inne zdanie)

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Mirogoce napisał:

.... Ty jako wzór i administrator forum dajesz taki a nie inny przykład? Twoja postawa po raz kolejny nie zachęca do korzystania z forum

Ja to tak jestem tutaj raczej adminem od zniechęcania - ten zły - można rzec ten najgorszy, a dobrzy też są, ale nie mają czasu na bycie tym dobrym ... ;)

To forum motocyklowe jest - twardym trza być, a nie labilną obrażalską  panienką .... :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Mirogoce, to ja będę z tych dobrych i napiszę ci, skąd wziął się post Jarka.

W swoim temacie: 

dałeś się poznać jako człowiek który szuka OKAZJI. Pewnie się obruszysz - więc napiszę, skąd ten wniosek. Podesłałeś chyba 3 ogłoszenia do oceny. Wspólną cechą tych ogłoszeń była nieadekwatna do rynkowych cena. Do tego we wpisach dało się zauważyć że cyferki na liczniku mają dla ciebie znaczenie. Wniosek: szukasz motocykla poniżej ceny rynkowej w bardzo dobrym stanie mechanicznym i z niskim przebiegiem - czyli OKAZJI. Wg powszechnego mniemania na tym forum (ale nie tylko - to mniemanie wyrażają w zasadzie wszyscy, którzy mają co nieco do czynienia z używanymi motocyklami, samochodami itp. dobrami) OKAZJE nie istnieją. Oczywiście od tej zasady - jak od każdej - są wyjątki, tyle że tych wyjątków nie znajdziesz w wyszukiwarce otomoto, allegro, czy innego olx-a. Nie i już. Może się zdarzyć taka OKAZJA między znajomymi, po rodzinie, gdzieś, zwyczajnie na drodze przypadkowo. Jeśli tak trafisz - świetnie. Jeśli nie masz takich możliwości - dobrze radzę, jako koledze motocykliście: po prostu jeździj i oglądaj, korzystając z wiedzy zawartej tutaj i w innych czeluściach internetów, a pierwszą rzeczą którą rób przyjeżdżając na oględziny - zaklejaj okienko ze stanem licznika grubą czarną taśmą ;)

Jeśli chcesz opinii "po zdjęciach" - zamieszczaj po prostu same zdjęcia, bo zamieszczając ogłoszenie z nieprzystającą do rynku ceną zawsze uzyskasz komentarze, że to podejrzane, ulep, cofnięty, rzeźbiony, za ładny itp itd.

No. Powodzenia w szukaniu. Obyś nie był jednym z tych którzy miesiąc po kupnie OKAZJI zasypują internety płaczem, jakie to te BMW są do dupy, wadliwe i psujące się ;)

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Mirogoce napisał:

....  po co jest te forum?

Odpowiedź jest ....  w "Misiu" ;)

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie, nie mam 5 lat i kręconych zębów, doskonale rozumie co piszecie i co macie do przekazania, 

Na samym początku napisałem ze szukam od 3 miesięcy ale też mam czas na zakup motocykla, Więc podsyłam tanie, nie mieszczące się w normalnych przedziałach cenowych ogłoszenia, bo jak już napisałem nie jestem mańkutem i potrafię też coś porobić. Jak wiadomo na rynku jest mało Dakarów i z początku także szukałem zwykłego GS-a, lecz uświadomiłem sobie ze ciężko zarobione pieniądze nie wydam na "komarka z salonu" ale na Dakara droższego czy tańszego, do którego ktoś wsadził lub ja będę musiał wsadzić parę naście stówek.

3 godziny temu, Jarek napisał:

To forum motocyklowe jest - twardym trza być, a nie labilną obrażalską  panienką

U niektórych twardość objawia się troszeczkę inaczej niż wjazdem na czyjeś ego - pracuj głową a nie główka, ale Ty Jarku może masz inny pogląd niż ja, bo masz w końcu do tego prawo nazywać innych obrażalskimi labilnymi panienkami, mnie tym nie obrazisz bo nie masz takiej możliwości, także życzę powodzenia w poszukiwaniach panieniek bo jeszcze może się okazać że to czego szukasz jest tuż obok Ciebie :default_icon_beer:

a ja szukam dalej "okazji" większej czy mniejszej :cafe4:

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Mirogoce napisał:

.... bo jak już napisałem nie jestem mańkutem i potrafię też coś porobić.

Też nie jestem, ale słyszałem, że mańkuty to niezwykle zdolne są - więc chyba należy żałować ... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, koniec tej gadki,

Ta rozmowa nie jest związana z tematem zakładki forum, proszę o usunięcie niezasadnych wpisów :D mańkutów, misiów i innych ladacznic:default_icon_beer:

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyluzuj ... to dalej tylko 1 strona ... za wcześnie, żeby sprzątać, ale popatrz też na to od tej strony, że w ten sposób watek ciągle jest "na górze" i żyje... To dobre jest dla Ciebie i Twojego ogłoszenia  :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe, zaraz będę dostawał "lajki" i wskoczę na kolejny Lv świeżaka :default_icon_beer:

Jarku masz chyba szczęście że czasami mam luźną prace przed kompem i dla tego masz na kim wyładować emocje, ale popatrz na to z drugiej strony .....

wyładujesz się tutaj to w domu będziesz spokojniejszy :D a i na drodze nie będziesz myślał o panienkach:default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
33 minuty temu, Jarek napisał:

Też nie jestem, ale słyszałem, że mańkuty to niezwykle zdolne są - więc chyba należy żałować ... ;)

Ja jestem... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, Jarek napisał:

Też nie jestem, ale słyszałem, że mańkuty to niezwykle zdolne są - więc chyba należy żałować ... ;)

podpisuję się pod tym obydwiema rekami, mimo że jestem leworęczny cool.gif

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sobie przejrzałem na szybko dostępne w tej chwili w PL oferty i... oprócz Marcinowego to nie widzę ani jednej sztuki z ABS. Jeśli to więc warunek konieczny - to musisz być czujny jak ważka i polować non stop... A jak się cokolwiek pokaże to od razu jechać i oglądać.

Tego białego w naszej giełdzie pewnie widziałeś i skreśliłeś bo nie ma ABS? Tak tylko pro forma pytam.. ;)

 

EDIT: w Niemczech jest wybór - całe 12 sztuk:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=ABS&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelDescription=dakar&maxPowerAsArray=KW&minPowerAsArray=KW&scopeId=MB

Najtańszy nawet blisko, w Gorlitz.. tyle że u Niemca najtaniej to ok. 13 tys...

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten biały jest bardzo ładny, takowy też posiadam na półce :D ale w skali 1:24 jako mój wzór:D

...ale nie ma acrobata, pdf-a i dwumasy :P żartowałem, bardzo fajny motorek w porównaniu do ceny i cały czas mi chodzi po głowie bo aspekt ABS-u nie jest konieczny choć fajnie go mieć, a ze względu że nie szukam na już i na siłę, nie napalam się na "pierwszy lepszy" to szukam spokojnie, bo tylko spokój może mnie uratować :default_cool:

codziennie sprawdzam nowe ogłoszenia i staram się być na bieżąco, będę nieugięty i będę szukać dalej swojej księżniczki :D nie koniecznie dziewicy:cafe4:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak podejrzewałem :) Lubisz szukać - a nie znajdować ;) Baw się dobrze, ja to rozumiem, tak też można i nic nam do tego :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jeszcze jedna szkoła :D, kupić tanio grata i doprowadzić go do stanu używalności. Nawet te wychuchane egzemplarze w świetnym stanie mają najczęściej coś do poprawki (te modele mają w końcu min 10 lat) więc zamiast rozczarowań, że wydało się kupę kasy, a i tak trzeba coś poprawiać kupujemy strucla (byleby nie był powypadkowy) i przynajmniej wiemy co mamy i co musimy naprawić. Na nieszczęście dla Ciebie te tańsze są przed liftem, a te niezwykle rzadko (w wersji Dakar) miały ABS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, Vengosh10 napisał:

 (te modele mają w końcu min 10 lat) 

Te z początku produkcji to mogą mieć i 18 

Czuwaj :default_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Pawel napisał:

Te z początku produkcji to mogą mieć i 18 

Czuwaj :default_cool:

Dakary chyba nie bo wyszły później od zwykłego GS-a.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnie ciekawi czemu autor tematu szuka dakara, a nie zwykłego gs-a?

Bo może jednak iść zwykłą drogą i zaoszczędzić parę stówek.

Serio piszę... niech Mirogoce przedstawi swoje priorytety, a my spróbujemy mu pomóc....

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×