Skocz do zawartości
mario2007

Schuberth SRC System

Recommended Posts

Będzie paszkwil na SRC :

1. tragiczna jakość dźwięku w każdej opcji - muzyka , radio , telefon , navi - próby regulacji głębokości głośników nic nie wnoszą / drugi rok kombinuję i nic nie wynika / 

2. "pikanie" co mniej więcej minutę i ni ch.. nie wiem o co jemu biega - aku naładowane na maxa , pika cały dzień ...

3. różnica w głośności kanałów zwłaszcza przy telefonie

4. max prędkość przy zachowaniu minimum komunikacji z rozmówcą  50-60 km/h - później ja nie słyszę co ono do mnie nadaje , ono słyszy szum ... . jak dam głośność na maxa to charczy jak adapter bambino na imprezie rodziców w latach 60-tych . 

5. tragiczny pomysł z kołnierzem opartym w kasku na bolcach z łamliwego plastiku - zanim się nauczyłem że najpierw na chama pręt do kanału w kasku /na chama , po dobroci nie wejdzie/ a później wpychamy 10 minut do dziurki niesymetrycznej z pręcikiem :D , to SRC już było w serwisie na wymianie tego gówna .  nie dopchniesz do końca pręta w kask to złamanie bolca masz jak w banku . 100 pln - wina użytkownika ... . w instrukcji napisali wsuń a nie wbijaj młotkiem . 

6. gdyby nie to że kształt wewnętrznej skorupy C3 pro mi odpowiada , to bym to ożenił już dawno . 

7. ciekawe jak funkcjonuje Sena w C4 -  pewnie dużo lepiej i przyjemniej z pilotem na kierownicy . tylko kwoty są jak zwykle nie do przyjęcia :D

8. reasumując rozwiązanie z nowego GS-a gdzie widać to co chcemy , odbieramy połączenie  z kierownicy itp itd ma przyszłość , pod warunkiem że słuchawki w kasku będą jakości przyzwoitej ...

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to ja napisze tylko, że:

ad. 1 wręcz przeciwnie- z tym, że tylko słucham muzyki i gadam przez tel.

ad. 2 Kiedyś też mi pikał, ale z niewiadomego powodu przestał :default_cafe2:

ad. 3 nie rozpoznałem takiej przypadłości

ad. 4 bez problemów, zajebista funkcja automatycznego zgłaśniania wraz z prędkością... chyba wiatru, ale działa bardzo rozsądnie, ale nie rozmawiałem jeszcze z innym użytkownikiem, także tu nie wiem dokładnie

ad. 5 u mnie w c3 bez problemów wszystko sie montuje i rozmontowuje - świetnie rozwiazane że src jest integralną częścią kasku

ad. 6 tu nie mam nic do powiedzenia

ad. 7 nie znam, poluje na sena 10U do kasku szuja neotec - też ma byc wbudowany

ad. 8 żeby tylko było tak jak sobie życzysz :default_cafe2:

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. muzyka - ok, , radio - działa tylko w mieście, telefon - ok , navi - ok. Warunek nie parować SRC z navi a navi ze smartphone, albo smart albo navi

2. pika jak bateria pada

3. nie wiem o co cho

4. do 120 km/h jest ok

5. cza sie troche ponapinać ale wchodzi. 

6. Mam C3 wiec nie wiem jak pro, 

7. nie wiem

8. czeka to każdą markę 

Sparować się z innym użytkownikiem praktycznie nie możliwe :default_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poz. 3  - to odczucie subiektywne , zapomniałem że mam małą różnicę w słyszeniu pomiędzy lewym i prawym uchem :D . Aczkolwiek głuchy nie jestem i rozróżniam czy gra dobrze czy źle :D , mam nawet na to świadków :D

Zapomniałem dodać że serwis SRC jest tragedią - wysyłka do Niemiec , trzy tygodnie czekania , odesłany nie naprawiony z opisem "wina użytkownika , sorry" . Czyli zjebało się i niech sobie ono samo naprawi w tym dzikim kraju za Odrą spoza strefy euro . Polski serwis naprawił bez problemu - może dlatego że w tzw międzyczasie pobytu w Niemieckim "wyszła" gwarancja . Wysyłka za Odrę była za pośrednictwem sprzedawcy - tam się wtedy zaopatrywali . 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Pawel napisał:

 

4. do 120 km/h jest ok

Czyli, że jak kupię, to i tak się z Tobą nie dogadam :cafe4:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
49 minut temu, mario2007 napisał:

Poz. 3  - to odczucie subiektywne , zapomniałem że mam małą różnicę w słyszeniu pomiędzy lewym i prawym uchem :D . Aczkolwiek głuchy nie jestem i rozróżniam czy gra dobrze czy źle :D , mam nawet na to świadków :D

Zapomniałem dodać że serwis SRC jest tragedią - wysyłka do Niemiec , trzy tygodnie czekania , odesłany nie naprawiony z opisem "wina użytkownika , sorry" . Czyli zjebało się i niech sobie ono samo naprawi w tym dzikim kraju za Odrą spoza strefy euro . Polski serwis naprawił bez problemu - może dlatego że w tzw międzyczasie pobytu w Niemieckim "wyszła" gwarancja . Wysyłka za Odrę była za pośrednictwem sprzedawcy - tam się wtedy zaopatrywali . 

 

U mnie też tak było, ale mój polski sprzedawca nie odpuścił i odesłał im jeszcze raz, za drugim razem uznali i przysłali nowy zestaw. Ciągnęło się ponad miesiąc.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w sumie byłem bez prawie trzy miesiące - to były dwie wysyłki do Niemca /bezproduktywne , zapewne już zakończyli współpracę z producentem SRC.../ i w końcu do Warszawy . Miałem czas , brak uprawnień :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja opiszę naj tańsza Sene. Na przykładzie kasku HJC nie przystosowanego do interkomu. Obecnie siedzi już w E1.

1.Bez problemu, może trochę mało basu ale w kasku raczej o to ciężko... Gra głośno i wyraźnie. Czasami przy kręceniu głową zerwie na ułamek sekundy dźwięk po BT.

2.Brak

3.Brak. ale przy zle zamontowanym głośniku tak bywa.

4.Do 100km/h bez problemu później po prostu głośno w kasku, w e1 będzie na pewno lepiej.

5.brak

6.nie dotyczy

7. nie wiem ale pewnie jest lepiej

8. Podoba mi się to :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukałem niedawno nowych intekomów bo nasze Midlandy już były ledwo ciepłe.

Ponieważ wspomniany w punkcie 5 bolec Karina urwała podczas używania kasku to kupiłem SRC aby załatwić dwie rzeczy na raz.

Ja mam Shoei GT-Air i chciałem kupić Sena 10U bo też chciałem mieć interkom wewnątrz kasku lecz w międzyczasie okazało się, że:

1. Nie sparuję interkomów innych firm aby działały na odległość większą niż 10m.

2. Żona powiedziała, że nie chce obsługiwać 5 małych przycisków w rękawiczkach podczas jazdy.

3. W sklepie dostałem za free bolec do kołnierza (pozostałości starego trzeba wcisnąć głębiej i zrobić miejsce na nowy).

Ostatecznie oddałem SRC i kupiłem 10U do Schuberth'a.

Podobno już nie produkują więc jak ktoś jeszcze sprzedaje to jest to ostatni gwizdek.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

14 godzin temu, Piotrek napisał:

 

 

...

 

 

 

Ostatecznie oddałem SRC i kupiłem 10U do Schuberth'a.

 

 

 

Podobno już nie produkują więc jak ktoś jeszcze sprzedaje to jest to ostatni gwizdek.

 

 

 

@Piotrek Doprecyzuj, jeśli wiesz, czy nie produkują już wogóle 10U, czy nie produkują już 10U do Schubetth-a, bo chcę kupić 10U ale do Shoei-a

 

 

 

No i jak już wiesz, bo sprawdzałeś może, jak to działa, w sensie czy jest porównywalne do SRC - lepsze/gorsze/inne? :default_icon_razz: jakie? 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, dakarowy napisał:

 

 

 

 

 

@Piotrek Doprecyzuj, jeśli wiesz, czy nie produkują już wogóle 10U, czy nie produkują już 10U do Schubetth-a, bo chcę kupić 10U ale do Shoei-a

 

 

 

 

No i jak już wiesz, bo sprawdzałeś może, jak to działa, w sensie czy jest porównywalne do SRC - lepsze/gorsze/inne? :default_icon_razz: jakie? 

 

 

 

Nie produkują, podobno, do Schubetha C3/C3 PRO. Pewnie będą za jakiś czas robić do C4.

Porównania do SRC praktycznie nie mam bo SRC oddałem ale w sklepie chłopak testował oba rozwiązania i mówił, że Sena ma lepsze głośniki za to Cardo (Rider PACKTALK) jest wygodniejsze w obsłudze (parowanie kolejnych interkomów przez smartphone, dodawanie urządzeń itp.). Sena ma aplikację ale głównie do aktualizacji firmware i ustawienia stacji radiowych.

Tak naprawdę Sena U10 ma malutkie głośniki w dużej obudowie (w jednej z nich jest elektronika interkomu) ale i tak gadają bardzo głośno. Porównując komunikat powitany U10 i SRC to U10 jest ze 2 x głośniejszy. Można słuchać muzyki z kasku leżącego na stole ;-)

Karina bardzo sobie chwali mikrofon który nie jest na giętkim pałąku przed twarzą, na który trzeba uważać przy zamykaniu kasku.

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×