Skocz do zawartości
przemekdab

(K) VW, Audi lub inny, średniej klasy

Recommended Posts

Szukam samochodu jak w temacie ze znana historią, bezwypadkowy, z "dobrych" rąk, ok. 20000 pln

 

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie "tylko" scenic...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, przemekdab napisał:

Golf jak najbardziej, tylko dużo młodszy

:D

27073247_1894496107229764_53597506214776

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co można kupić za 20 kilo pln bezwypadkowego z dobrych rąk średniej klasy ?

Golf to nie jest średnia klasa , pozostaje Passat B6 nie diesel nie TSI nie automat - BRAK .

Audi A4 B6 - szukanie 1,8T bezwypadkowego z rozsądnym przebiegiem : słabo

Reszta niższych młodszych modeli to albo TSI albo TDI - mi to nie przeszkadza , natomiast ludziska oczytani prasą motoryzacyjną już nie kupią ...

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może być mniejszy np Golf, Polo, A3, A4, Oktawia, Fabia,  itp, ważne, żeby w jak najlepszym stanie, 

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukaj sobie Megane 3 w ładnym stanie , za ca 20-25 kupisz bardzo ładne auto około 2010 - 11 roku . Tylko też wymaga to sporo zachodu bo jest to poszukiwane auto . można trafić salon PL od pierwszego właściciela regularnie serwisowane , tylko nie 1.4 TCe bo krótko żyją . Reszta jest ok , również 1,5 DCi pomimo "zaczytanych" informacji prasowych - promocja w necie grupy VW  nie zginie jak Lenin wiecznie żywy:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żodyn salon polska, bier od niemca! :-D

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chce mi się do niemca jechać, a jeśli to jaki parametr emisji spalin EURO? musi mieć żeby w Polsce zarejestrować

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nikt w PL nie sprawdza normy euro przy rejestracji używki z zagranicy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
56 minut temu, przemekdab napisał:

Nie chce mi się do niemca jechać, a jeśli to jaki parametr emisji spalin EURO? musi mieć żeby w Polsce zarejestrować

Żaden, ktoś musi przecież posprzątać zachód ze złomu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja prawdopodobnie będę scenica sprzedawał.

rok 2008, pierwszy i jedyny właściciel, salonowy, przebieg ok 100k km.

1,5 dci - 105 KM

tanio pewnie nie będzie, ale też nie pewex.

 

edit

ostatnia wersja bez DPF-a

Edytowane przez Bishop

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O czym panowie piszą ? Każdy pojazd posiada dokument homologacji w którym jest wpisana norma euro . to samo jest wpisane w normalny /nie nasz krajowy oczywiście/ dokument własności pojazdu - brief czy inny papier .

Natomiast inną sprawą jest spełnianie norm czystości spalin na stacjach diagnostycznych - gdyby sprawdzać je na przeglądach corocznych , większość piszących o złomie z zachodu /zakładam że złom przeszedł badanie TUV w DE / mieli by wszyscy jak jeden mąż zabrane dowody za powycinane dpf-y , zaślepione lub usunięte egr-y i inne klapy gaszenia :D we własnych pojazdach . Niemiec sprawdza to na przeglądzie i te auta są sprawne mając TUV . Sprawne czyli spełniają normę , po badaniu spalin . Żadna stacja na świecie nie jest zdolna do spradzenia czy pojazd spełnia normę euro 6 , bo żaden pojazd jak wiadomo z dieslem jej nie spełnia :D , producenci o tym wiedzą . Urządzenia na stacjach diagnostycznych /nie tylko polskich/ sprawdzają normy euro tylko sprawdzają czy mieści się w normach wydanych w rozporządzeniu jakiegoś ministra odpowiedzialnego za to w danym kraju . 

Pomijam załatwianie na lewo papierów w DE bo to jest margines i na wioskach . Dotyczy handlarzy w beżowym kolorze i oni mają conieco na sumieniu . 

Polska to kraj w którym na każdym rogu jest firma od usług typu :

regeneracja turbo 

regeneracja wtrysków

usuwanie dpf "profesjonalne"

itp. itd. . 

To my preparujemy pojazdy do poziomu złomu ekologiocznego a nie oni . Może skończmy z odwracaniem kota ogonem - jak nie stać na ekologię to cza se w tramwaj z rana wsiadać :D a  nie jeździć padłem z powycinanymi bebechami i pomstować na złom z zachodu . Jak się kupuje padło z nalotem trzysta co miało resurs dwieście to się nie ma rozumu tylko wiarę w cudowne właściwości powierza nad Polskim morzem :D.

Amen . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@mario2007 chodziło mi o to, że to my, Polacy posprzątaliśmy zachód ze starych golfów, kadetów, merców, które na zachodzie nie spełniały norm i nie było co z nimi zrobić. Było na to "przyzwolenie państwa", i teraz nie zmienia się przepisów, żeby te cuda rejestrować. 

Chociaż to pewnie się zmieni za jakiś czas i to my będziemy mieli problem ze złomowaniem a nie Niemcy, Francuzi czy inni. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wymianę aut w DE nakręciły dopłaty dopłaty państwa - u nas jest 500+ i nikt nie myśli o dopłatach do zakupu nowych aut . Szkopy dzisiaj patrząc na ceny klasyków które pocięli albo wysłali do Afryki plują sobie w brodę - nam to nie grozi . znam przypadki wyrwania spod prasy audi A4 B5 po liftingu , 2,4 benzyna stan nowy przebieg 60 tysięcy . tylko siępóźniej dym zrobił że nawieźli aut za których zutylizowanie zapłacił rząd niemiecki i powinny iść pod prasę . a nie poszły . jakoś ucichło ale niektórym gacie zalatały . 

I to był jedyny powód masowej wymiany aut - dopłata kilka tysięcy eurasów a nie jakieś normy . Niemiec po prostu dostał to kupił nowe . 

 

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że odeszliśmy od tematu. 

Sorry przemekdab, mario2007 - o tych tematach pogadamy kiedyś na zlocie :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yes . 

Ten Scenic to niezła propozycja - jeżeli tylko sąsiedzi zrozumieją że 3xF to było bardzo dawno temu ... :D. Trwałe wygodne auto - nie czytać głupot z auto-świata . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, mario2007 napisał:

jeżeli tylko sąsiedzi zrozumieją że 3xF 

Ale że co, opel i ford gówno wort a renówka też hujówka? :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fiat Ford i fszyskie:D Francuskie+ to co napisałeś . Takie stereotypy posiadacza auta z grupy VW okolice . Jeszcze Bolid Młodzieży Wiejskiej / Będziesz Miał Wydatki , bez gwiazdy nie ma jazdy i co tam kto jeszcze sobie doda . 

Są jeszcze właściciele aut japońskich z lat 80/90 - tych którzy trąbią o ich niezawodności - prawda tylko zapominają o wszechobecnej rdzy :D . Poza tym faktycznie - niezniszczalne to było . 

Edytowane przez mario2007
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno mitsubishi mówi do rdzy - zapraszam do kielicha a mercedes - witam w skromnych progach :default_cafe2:

Każdy ma swoje typy pojazdów, dla mnie za vw przemawia jednak mała, w porównaniu do innych marek, utrata na wartości. 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty kupujesz używki - nowy traci jak większość nowych .

Znajomy docent z politechniki sprzedaje takie coś :

nissan Tiida 2007 salon polska bezwypadek , sedan , 160000 nalotu , sedan , pierwsza rejestracja 2009 . chce koło 12-13 tysięcy - myślał o 15 ale to nie jest realne . 1,5 dci 105 koni , klima automatyczna itd. .  Pierwszy i jedyny właściciel . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Docent dał 60, miał 10 lat wiec czego chce więcej? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, mario2007 napisał:

Ty kupujesz używki - nowy traci jak większość nowych .

Znajomy docent z politechniki sprzedaje takie coś :

nissan Tiida 2007 salon polska bezwypadek , sedan , 160000 nalotu , sedan , pierwsza rejestracja 2009 . chce koło 12-13 tysięcy - myślał o 15 ale to nie jest realne . 1,5 dci 105 koni , klima automatyczna itd. .  Pierwszy i jedyny właściciel . 

dzięki, ale Tiida jest tak brzydka, że nawet dla mnie jest nie do zaakceptowania

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja wiem że  to kibel :D - jeszcze sedan to już kibel bez spłuczki :D. jak to brał to mu powiedziałem że brzydszy jest tylko Rodius . 

 

Seat Altea 1,6 TDI 2010 , ale nie salon pl i nie całkiem bezwypadek . Po liftingu , czarna . 

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×