Skocz do zawartości
przemekdab

(K) VW, Audi lub inny, średniej klasy

Recommended Posts

Z dieslem nie ma czasu na studiowanie- cza szukać mechaników i zarabiać na czesci :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, FALCON napisał:

Z dieslem nie ma czasu na studiowanie- cza szukać mechaników i zarabiać na czesci :)
Wysłane z garażu

Większych głupot nie czytałem :default_cafe2:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj mu spokój, nie żyje w swoim świecie :default_cafe2:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwaj szczęśliwi posiadacze topowych modeli :) pogadamy przy dwumasach, pompowtryskach, EGR, dpf i takich tam. Ale liczy sie statutus społeczny - jak to brzmiało ? "Król polskiej wsi Vw tdi" :) każda sroczka swój ogonek chwali i tyle w temacie


Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Falconu ... Twoja hybryda cię popieściła iskrami? - ochłoń .. , a sroczka wyda Ci się ładniejsza i mniej złodziejska ... :D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ok, daj dane
Nie wiem jakie masz preferencje. Ja wystawiłem coś takiego:
http://allegro.pl/bmw-e46-316i-sedan-1-8-benz-2004r-172500km-prywat-i7146046452.html
Za jego stan mogę ręczyć, ale go nie odmłodzę. Też miałem 20 tysi, więc kupiłem za 15 i 5 wsadziłem żeby było na cacy. Takie założenie. Po mieście 9 latem do 10.5 zimą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dwaj szczęśliwi posiadacze topowych modeli pogadamy przy dwumasach, pompowtryskach, EGR, dpf i takich tam. Ale liczy sie statutus społeczny - jak to brzmiało ? "Król polskiej wsi Vw tdi" każda sroczka swój ogonek chwali i tyle w temacie


Wysłane z garażu
Grubo. Prozac proponuję :-D

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co ? Pomaga ? :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I na tej mądrości ludowej proponuje zakończyć dyskusje o wyższości świat bozego narodzenia nad świętami wielkiej nocy :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, FALCON napisał:

Dwaj szczęśliwi posiadacze topowych modeli :) pogadamy przy dwumasach, pompowtryskach, EGR, dpf i takich tam.

Wszystko to przerobiłem w HDI od PSA :]

stąd decyzja na wolnossące benzyny

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wszystko to przerobiłem w HDI od PSA :]
stąd decyzja na wolnossące benzyny
"Nie mieszajmy tu różnych systemów walutowych"

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tego co słyszałem to 2,0 HDI to był, a może jest jeden z najmniej awaryjnych silników diesla, ale ja to się nie znam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
z tego co słyszałem to 2,0 HDI to był, a może jest jeden z najmniej awaryjnych silników diesla, ale ja to się nie znam
Mam kilkusettysięczne doświadczenie z tymi silnikami. Jedna dwumasa 2000zł (targałem samuraja paletą + jazda po mieście) i jeden EGR za 700zł zużyta pompa paliwa (tutaj używka za 700 z wymianą). Nic więcej. Oceńcie sami, czy to dużo na 13 lat. Wawa + autostrada. Lalki nie było.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie na 2.0 HDI nie narzekają - moja żona miała c4 136 koni , oddała przyjaciółce i ta ma do dzisiaj . przebieg już około 200 tysięcy . ktoś ją namówił na wywalenie fap-a i stąd od paru lat więcej kłopotów niż pożytków :D . 1.6 HDI jest bardziej podatny na awarie - tam około 160-180 tysięcy kończą się wtryski i nie mówimy o polskim paliwie tylko ogólnie . z ostatniego roku dwa takie przypadki aut które znam . Głośna praca /klepanie.../ przy przyspieszaniu i dwa klocki w plecy . ale nic to nie pali , cicho pracuje i to są plusy dodatnie :D. Plusy ujemne powyżej , sprzęgło wytrzymuje tyle ile wtryski i to standard współcześnie . 

Jak szukamy spokoju to benzyna minimum 2.0 + automat - tylko zwykły klasyczny hydrauliczny ZF a nie DSG/Multitronic/ Aisin . W nalotach około 200 tysięcy to się sypie i wymaga wkładu . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ludzie na 2.0 HDI nie narzekają - moja żona miała c4 136 koni , oddała przyjaciółce i ta ma do dzisiaj . przebieg już około 200 tysięcy . ktoś ją namówił na wywalenie fap-a i stąd od paru lat więcej kłopotów niż pożytków  . 1.6 HDI jest bardziej podatny na awarie - tam około 160-180 tysięcy kończą się wtryski i nie mówimy o polskim paliwie tylko ogólnie . z ostatniego roku dwa takie przypadki aut które znam . Głośna praca /klepanie.../ przy przyspieszaniu i dwa klocki w plecy . ale nic to nie pali , cicho pracuje i to są plusy dodatnie . Plusy ujemne powyżej , sprzęgło wytrzymuje tyle ile wtryski i to standard współcześnie . 
Jak szukamy spokoju to benzyna minimum 2.0 + automat - tylko zwykły klasyczny hydrauliczny ZF a nie DSG/Multitronic/ Aisin . W nalotach około 200 tysięcy to się sypie i wymaga wkładu . 
Moja pierwsza C4 1.6HDi 110 jeździ nadal u szwagra i ma 260000. Sprzęgło zaczyna dopiero padać a wtryski jeszcze nie. Jedno tankowanie słabego paliwa potrafi je posadzić. Są przypadki nieuleczalnych jednostek, ale HDi to bardzo udana i przewidywalna rodzina silników. Niczego nie da się użytkować całkiem za darmo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podoba mi się ten wątek. Niedługo będę chyba zmieniał pojazd, więc ciekawie się czyta. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Podoba mi się ten wątek. Niedługo będę chyba zmieniał pojazd, więc ciekawie się czyta. 
Żeby nie było, to dałem załozycielowi wątku też konkretną propozycję.
W większości marek znajdują się zarówno udane konstrukcje jak i konkretne wtopy (w VW brakuje od dawna tych pierwszych). Produkty PSA mam dobrze opanowane, dla tego się wypowiadam. Z E46 wróciłem na Citroena, bo wolę Diesle a BMW z tych lat w Dieslu rujnuje kieszeń i/lub nerwy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są dwie różne rodziny silników , ale to szczegół - obie są dobre . Diesel BMW zdrenował mi portfel - drugiego nie będzie . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko się psuje. Przed chwilą na Karkonoskiej DSC_1091.JPGDSC_1092.JPG

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie miał silnik diesla z grupy VW :default_laugh:

Co to za model... M...mam go pcham go? :default_laugh:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo też zależy od szczęścia i umiejętności kierownika

audi-a4-limousine-b9-i-audi-a4-limousine

wyki6.jpg

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minuty temu, dakarowy napisał:

Pewnie miał silnik diesla z grupy VW :default_laugh:

Co to za model... M...mam go pcham go? :default_laugh:

Chyba Lotus Elize ale pewności nie mam - słaby kartofel robił fotę . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, mario2007 napisał:

Chyba Lotus Elize ale pewności nie mam - słaby kartofel robił fotę . 

Kartofel to fakt, ale...

jaki Elise? raczej McLaren 570s :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×