Skocz do zawartości
FALCON

Kupię przyczepę do transportu moto

Recommended Posts

1 godzinę temu, arthurr napisał:

Jeśli jest was trzech i transport ma być szybki - to chyba wybrałbym opcję busa oplandeczonego. 3 osoby jadą, motki mieszczą się swobodnie, miejsca na bagaż też nie braknie, prędkość jazdy taka sama jak osobówką z przyczepą. Ideałem byłaby podwójna kabina z 3-metrową paką, ale zwykła 3 osobowa kabina też porobi - zwykle mają sypialnię na dachu i jeden może całą drogę wygodnie spać/ leżeć złażąc tylko na granice. To auta do 3,5 tony, prywatnie jadąc jedziesz na granicach z osobówkami.

P.S. 3 dni jazdy do Czarnogóry to przecież 3 dni przygody - wystarczy tylko odpowiednio poprowadzić trasę. No ale ja się nie znam, mi do szczęścia wystarczy trochę szutru i wieczorny biwak przy ognisku nad jakimś strumykiem - nieważne w jakim kraju :D

to dobra koncepcja, czy ma ktoś busa do pożyczenia :)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja :D 

 

Ale drogo :P

 

P.S. Wypożyczalnie biorą 180-200 zł/ dzień

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piotrusz na przykład :) i z Wawy

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do "puszki" ciężko wsadzić 3 motki. Da się ale to już kombinacja i spać nie ma gdzie. Ducato z plandeką, klimą i sypialnią do 14 dni kosztuje 200/ dobę. Szkoda że kontener z windą nie ma sypialni bo odpadłyby najazdy potrzebne do za i wyładunku, ale wolałbym chyba jednak mieć sypialnię niż windę jeśli musiałbym wybierać ;) Dlaczego? Bo jazda we trójkę w takim ducato w kabinie to męczarnia jednak. Nie ma gdzie nóg wyprostować, ciężko choćby zmienić pozycję..

Edytowane przez arthurr
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, arthurr napisał:

Do "puszki" ciężko wsadzić 3 motki. Da się ale to już kombinacja i spać nie ma gdzie. Ducato z plandeką, klimą i sypialnią do 14 dni kosztuje 200/ dobę. Szkoda że kontener z windą nie ma sypialni bo odpadłyby najazdy potrzebne do za i wyładunku, ale wolałbym chyba jednak mieć sypialnię niż windę jeśli musiałbym wybierać ;) Dlaczego? Bo jazda we trójkę w takim ducato w kabinie to męczarnia jednak. Nie ma gdzie nóg wyprostować, ciężko choćby zmienić pozycję..

tak masz rację, znam z to autopsji, kiedyś jeździłem trochę, a pewnie skończy się na normalnej jeździe na kołach, pracuje nad tym,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i z windą nie będzie mieć wymaganej ładowności... Bo w praktyce po zamontowaniu windy zostaje nieco ponad 500kg. Trzy osoby plus zbiornik do pełna i zostanie... Na bagaż... A gdzie motury?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, manioora napisał:

No i z windą nie będzie mieć wymaganej ładowności... Bo w praktyce po zamontowaniu windy zostaje nieco ponad 500kg. Trzy osoby plus zbiornik do pełna i zostanie... Na bagaż... A gdzie motury?

ważne jakie DMC jest w papierach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zależy którędy chcesz jechać - np. przez Austrię to DMC nic ci nie pomoże - zważą a jak będzie przekroczenie to... każą podstawić 2 auto na przeładunek i nie będzie dyskusji że dalej pojedziesz na kołach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, arthurr napisał:

Zależy którędy chcesz jechać - np. przez Austrię to DMC nic ci nie pomoże - zważą a jak będzie przekroczenie to... każą podstawić 2 auto na przeładunek i nie będzie dyskusji że dalej pojedziesz na kołach.

w tej sytuacji wyciągamy najcięższe moto i jedziemy na dwa pojazdy :), a tak ogólnie to przez Austrię nie jedziemy

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przejdzie, I lepiej... nie próbuj. Mandat za przeważenie i "dokumentację" do przeładunku to ok. 1000 EUR. To nie jest historia zasłyszana, osobiście organizowałem auto na przeładunek... Oczywiście można Austrię ominąć, wszędzie indziej jest łatwiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, przemekdab napisał:

ważne jakie DMC jest w papierach

Zwykle kontenery montuje się na 3500kg lub więcej... Jak masz więcej, to ładowności Ci starczy, ale wchodzisz w transport drogowy... Tachografy i inne uprzykrzania...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, manioora napisał:

Zwykle kontenery montuje się na 3500kg lub więcej... Jak masz więcej, to ładowności Ci starczy, ale wchodzisz w transport drogowy... Tachografy i inne uprzykrzania...

Odbiegamy od tematu, ale... napiszę dla jasności. W PL się przyjęło że homologację (a co za tym idzie masy wszelakie robi się dla... gołej ramy. Dopiero po homologacji auto jedzie na zabudowę i tym magicznym sposobem ma w papierach nierealną ładowność (chyba żeby do ładowności wliczać masę np. kontenera :D )

Ważyłem swojego busa (w papierach mam ładowność 1450 kg) i... realnie żeby nie przekroczyć 3,5 t. DMC mogę zabrać ok. 1200 kg. Kontener nie musi być cięższy niż zabudowa z plandeką (może być nawet lżejszy, jeśli wszystko z alu), ale już winda - to znaczne obniżenie realnej ładowności. Z drogiej strony rynek transportowy wymaga żeby dzisiejsze "busy" miały 1,5 t. ładowności, brały 10 palet i miały windy - takie zabudowy mogą wziąć realnej wagi 600-700 kg żeby nie przekroczyć 3,5 t. DMC. Ot, takie nasze paradoksy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest sposób, trzeba wyjechać dwa dni wcześniej.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, agreSorek napisał:

Jest sposób, trzeba wyjechać dwa dni wcześniej.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka
 

4 dni wcześniej, dodatkowo po dwa w jedną i w drugą stronę, ale jeden taki nie może na tyle pojechać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To niech dojedzie ekspresowo w jeden dzień i o jeden dzień wcześniej wraca :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo dwa Moto na przyczepę, a czecim na zmianę zasuwać za przyczepką. 

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Albo dwa Moto na przyczepę, a czecim na zmianę zasuwać za przyczepką. 
 
Albo dla podniesienia dramaturgii - przed

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może odpuścić wyjazd jak tyle przeciwności ? :)


Wysłane z garażu

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo przynajmniej zostawić tego malkontenta? Który to, Czarek? Dwa razy go zostawić!

Serio, zechce wam się pierdolić na miejscu z tą przyczepką? Jeszcze bym rozumiał, gdybyście jechali z rodzinami czy coś, i mus, ale trzech motocyklistów? Potomków husarzy?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z przyczepką pierdolić się nie będziemy nawet na miejscu, zostawimy w jednym  i na koniec wrócimy w to samo miejsce

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, przemekdab napisał:

Z przyczepką pierdolić się nie będziemy nawet na miejscu, zostawimy w jednym  i na koniec wrócimy w to samo miejsce

Tylko żebyście się przez całe jeżdżenie na moturach nie zastanawiali, czy Wam ktoś przyczepki nie podpierdolił....

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

temat do zamknięcia - dotarła :)

DMC 750, ładowność 605 kg :)

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, FALCON napisał:

temat do zamknięcia - dotarła :)

DMC 750, ładowność 605 kg :)

 

Poka ten rydwan :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Pawel napisał:

Poka ten rydwan :default_cafe2:

Poka "goły" i z uwiązanymi 3 motkami - tak łącznie o wadze 605 kilo ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×