Skocz do zawartości
majk86

Filtr paliwa, w poszukiwaniu oszczędności

Recommended Posts

Nie chcę się kreować na mądralę, ale moim skromnym zdaniem fakt, że filtr wytrzymał 17 lat bez wymiany wcale nie świadczy o jego dobrej jakości - powiedziałbym że wręcz przeciwnie. Zadaniem filtra jest wyłapywanie nieczystości i zatrzymywanie ich w sobie. Jeśli po tak długim czasie nie wymagał wymiany, to albo jest kiepski (przepuszcza brudy do układu), albo paliwo było zawsze krystalicznie czyste (w co wątpię), albo jest to norma i nie ma potrzeby częstszej wymiany tego filtra (tego nie wiem).
Oczywiście mogę się mylić, bo jednak paliwo to nie to samo co olej (pracuję w branży olejowej), ale zasada filtrowania wydaje mi się być taka sama.

Powiem tak czy spełniał do końca swoją rolę tzn. filtrował dobrze to już tak jak napisałeś sprawa do rozważenia a może i badań bardziej chodziło mi o wiek jego jeśli faktycznie to jego data produkcji. Tak naprawdę to zdziwiło mnie właśnie, że nie uległ destrukcji po takim czasie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście jak narazie nie zauważyłem jakichś negatywnych skutków w porównaniu do oryginału.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ino to, co wrzucileś, to pompa paliwa z jej filtrem (ja brałem stąd: http://www.pompa-paliwa.pl/pl/p/BMW-F650GS-F650GS-DAKAR-2001-2015-16147680379-pompa-paliwa%2C-pompka-paliwowa%2Cfuel-pump/10545 ), zaś dyskusja jest o filtrach paliwa z regulatorem ciśnienia - to inna część.

Niemniej, jak piszą, że do tego modelu, to powinno raczej pasować, czy nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"UNIKAJ TANICH PODRÓBEK I PROBLEMÓW Z TYM ZWIĄZANYCH"

...

"SPRAWDZONY ZAMIENNIK STOSOWANY PRZEZ WŁOSKIE SERWISY MOTOCYKLOWE "
 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Blashyrkh napisał:

Ino to, co wrzucileś, to pompa paliwa z jej filtrem (ja brałem stąd: http://www.pompa-paliwa.pl/pl/p/BMW-F650GS-F650GS-DAKAR-2001-2015-16147680379-pompa-paliwa%2C-pompka-paliwowa%2Cfuel-pump/10545 ), zaś dyskusja jest o filtrach paliwa z regulatorem ciśnienia - to inna część.

Niemniej, jak piszą, że do tego modelu, to powinno raczej pasować, czy nie?

Podziękował za rozjaśnienie :default_icon_beer: Żaden ze mnie mechanik, więc nie mogłem się w tych cholerstwach rozeznać, co jest czym i ile tego trzeba na wymianę... :-P

Pozdrawiam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

 

Ma ktos kontakt z majk86, napisalem na priva do niego, ale chyba juz go nie ma.

Albo sprzedal maszyne. Czy ktos z forum uzytkuje ten filtr Manna jakis czas np 10tys km na nim zrobil?. Mialem wymieniac ten filtr jakis czas temu,  mam 40 tys nalatane, ale poczekam na opinie praktykow. Chce wymienic filtr paliwa gdzies w sierpnu, wrzesniu. Jak ktos ma jakies doswidcznia z tym zwiazane prosze pisac.

Bezpiecznego latania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@michal a po co chcesz wymieniać? Jakieś problemy, czy tzw widzimisie? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No co jakis czas uwazam, ze trzeba wymienic.

Nie ma zadnych problemow, dakar jak na razie perpetum mobile...Jak to mowia-lac i jechac.

Zrobilem 30tys na nim w 7lat, nie za duzo...Obiecalem mu, ze na 50tys km zaczne w koncu cos wymieniac (czyli za 10tys km) bo przez te 7 lat oprocz luzow zaworowych, nowych opon i wymiany oleju i filtra oleju ze 4 razy nie zrobilem przy nim nic, hamulcow nie uzywam, hamuje silniiem, jezdze delikatnie, to lancuch ladny, anakee  3 sie praktycznie nie zuzywaja jak powoli sie rozpedzasz i powoli jezdzisz.. Trzeba dbac o silnik, nie ktorzy na tym filtrze robia 100tys km pewnie, ale wiadomo jak jest w PL z paliwem, na bank czasem zasyfione, a przeciez to filtr wszytsko wybiera. Kiedys nawet ktos mi zwrocil uwage, zeby nie tankowac jak dopiero co cysterna byla, bo jak wlewa paliwo do zbiornika stacji benzynowej to przeciez caly syf z dna zbiornika sie mixuje z benzyna, a jak tankujesz ty motora to wlewasz ten syf do baku. Wiec uwazam, ze to wazne. Gdzies w serwisowce pisali, ze raz na.....i nie wiem ile na 10tys trzeba wymienic, choc nie pamietam dokladnie...co jest rozbojem w bialy dzien...400pln to ja na paliwo nie wydaje rocznie. A ten filtr Mann jak dla mnie bomba 52 zl i allegro smart za free wysylka,,tylko chcialem uslyszec jakas dlugofalowa opinie..Kolega na poczatku napisla, ze "moto ozylo" Mam filtr kna i wydech seberlinga akcesoryjny, wiec moze taki filtr cos da jak trzeba przywalic gdzies na wyprzedzaniu, moze paliwo szybciej przez niego przechodzi...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 23.05.2019 o 20:10, michal napisał:

...

Nie ma zadnych problemow, dakar jak na razie perpetum mobile...Jak to mowia-lac i jechac.

...

 

Chyba jednak perpetum mobile to coś innego  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 28.04.2018 o 22:49, majk86 napisał:

:) moim celem nie jest namowa użytkowników do kupna zamiennika ale pokazanie że jest jakaś alternatywa, 400zł za oryginalny filtr paliwa to lekka przesada moim skromnym zdaniem.. kilka dni temu wpadłem z browarkiem do znajomego mechanika, grzebał przy jakimś seacie, mówi że właściciel zażyczył sobie oryginalne filtry, pokazał mi dwa identyczne filtry powietrza filtrona, tyle że jeden z logo seata, różnica w cenie 30zł..

 

stać mnie na serwis i paliwo,ale nie jestem baranem żeby przepłacać za logo firmy, wolę tą kasę wydać na kilka obiadków lub hotel w trasie.. Pudzian zagazował Humve, można się śmiać ale to indywidualna sprawa każdego gdzie szuka oszczędności jak dysponuje swoją gotówką..

 

a jeśli można jeszcze wesprzeć polską firmę to oczywiście polecam filtron-a

 

Od czasu zamontowania filtra zrobiłem 1,5tys km, wszystko ok.

 

A czy montaż tego filtra wiąże się z jakimiś dodatkowymi przeróbkami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyjrzyj się króćcom ... To są filtry do złączek, a nie bezpośrednio do węży ... Jak to źle założysz to może nie być miło pod dupą ;)

image.png

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, kolkus napisał:

Myślę ,że jak wcisnę węże do końca i zacisnę objemkami to musi trzymać...;)

To też musi skręcać ;)

image.png

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co widać warto o tym pamiętać Screenshot_20201031-133239_Facebook.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pablo ... jesteś w internecie. Jak się tankuje mazut to w filtrze zalega mazut ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×