Skocz do zawartości
KaeS

BMW F650GS Dakar Touratech TT 39 litry

Recommended Posts

Całkiem niedawno w jakimś magazynie motocyklowym widziałem zdjęcie maszyny z takim ustrojstwem i zastanawiałem się, co to u licha jest. Mnie się to w sumie nawet podoba, że właściciele GSów, w imię wygody i praktyczności, nie mają oporów przed dalszym paskudzeniem swoich i tak już niezbyt urodziwych sprzętów.

 

c05881f92d85816b06d71f05c0b23ff1--sale-u

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam za długie milczenie. Wywołany do tablicy pisze jak jest u mnie.
Zbiorniki i inne wyposażenie były powodem dlaczego kupiłem moja sztukę. Bardziej mi się podobała niż zwykły Dakar. Czy się przydaje...
ja zawsze mam tam zalana rezerwę bo moja kontrolka nie zawsze działa i kilka razy już sobie dolewałem nawet w mieście. Ale tak zupełnie serio
Jak lecisz w dalsza trasę to daje to komfort niemartwienia się o wache.
Jak leciałem solo przez stepy akermanskie to nie widziałem tam wielu stacji i jak stanąłem gdzieś pomiędzy wiochami to baki pomogły. Jak leciałem z bratem z Dubrownika do Neum to brat tez czuł się pewniej mając mój support paliwowy (jego Transalp pali więcej )
Reasumując sprawa ma się tak.
Na codzień baki zupełnie nie przeszkadzają. Po prostu ich nie tankujesz. Zima fajnie grzeje kolanka bo wycięcia w nich to nie tylko dostęp do reg. zawieszenia ale tez wylot powietrza z chłodnicy. Na trasie zatankowane do pełna tez nie przeszkadzają.... no może czasami przy full i głębokim złożeniu kapnie trochę z odpowietrzania pod zegary (ale zapach paliwa relaksuje przecież )
Jeśli latasz daleko to myśle ze przydatny patent. System jest tak zorganizowany ze nie wpływa negatywnie na prowadzenie.
Jak ktoś bardzo zainteresowany to możecie pisać oferty cenowe na priv. Moze zdopingujecie mnie do szybszej decyzji Afryki lub 850 ... a tak będę czekał na T7


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A na standardowym baku można zrobic ponad 400 km ,;-)

taptarapta



A na tym ponad 1000 km
Mina pana na stacji bezcenna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dało się 1000 przejechać bez przerwy jeszcze to by było coś :D 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak czy siak, brzmi imponująco.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@MrBodek Dokładnie tak jak piszesz :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak ktoś jeździ po UE to bez sensu bo u nas stacja na każdym rogu. W Serbii czy w głąb Ukrainy już trochę inaczej bo jak jest stacja to nie jest oczywiste ze jest czynna albo ze jest paliwo. Rzeczywiście kanisterek jest rozwiązaniem, a mi zwyczajnie się bardziej podoba taka brzuchata Helga


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 23.03.2018 o 22:11, szefcunio napisał:


A na tym ponad 1000 km emoji6.png
Mina pana na stacji bezcenna emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A mi się właśnie udało znaleźć taką sztukę u nas w kraju. Kolebała sie po Polsce 12 lat , zmieniała kilku właścicieli , aż trafiła do mnie. Zbiorniki 39 litrów do tego koniecznie siedzenie dedykowane i jeszcze kufry TT ze stelażami i jeszcze kilka fantów .  

 

Tourefka.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×