Skocz do zawartości
dakarowy

Awaria grzanych manetek

Recommended Posts

Niestety dzisiaj na przejażdżce zauważyłem brak grzania manetek, jeszcze przedwczoraj dizałały, a dzisiaj jak zaczęło piździć to zonk! :evil: Pytanie banalne, czy poza skrzynką bezpiecznikową instalacja grzanych manetek posiada dodatkowy bezpiecznik, jesli ktoś się orientuje jak i gdzie są one podłączone, na pierwszy rzut oka kabelki nie są poprzecierane (sprawdziłem tylko w okolicach kiery, tam gdzie widać bez rozbierania osłon), za jakieś dobre pomysły z góry gratuluję :D

P.S. Przy okazji badania bezpieczników odkryłem taka ciekawostkę.. :shock:

Zesmażony to bezpiecznik od świateł, ale działa, jak mniemam jest zbyt duży, ale co jest powodem przegrzewania :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja niestety nie z rozwiązaniem problemu ale znalazłem ciekawą informację w necie, może kogoś zainteresuje.

http://f650.com/phpbb3/viewtopic.php?t=212938

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co do Twojej sprawy, ten zjarany jest jeszcze od stopu, migaczy i klaksonu, Sprawdzałeś czy wszystko działa? Przewertowałem instrukcję obsługi i bezpiecznik jest tylko jeden (ten na dole).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cześć, o ile pamiętam to bezpiecznik od Grzania manetek jest w tej puszcze na zdjęciu 1 albo drugi od dołu, innego bezpiecznika nie ma, jest przekaźnik tylko , przy przekaźnikach masz też wtykę możliwe że tam tez tkwi problem bo to dość prosta instalacja. Jeśli chodzi o zesmażony bezpiecznik , to możesz mieć chłonna moc żarówę lub też jakieś zwarcie dla domiany, tam powinien być bezpiecznik 15A o ile mnie pamieć nie zawodzi. Jeśli ostatnio myłeś motóra obficie wodą w okolicy główki ramy to masz odpowiedź :D mam nadzieje że jakoś pomogłem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
cześć, o ile pamiętam to bezpiecznik od Grzania manetek jest w tej puszcze na zdjęciu 1 albo drugi od dołu, innego bezpiecznika nie ma, jest przekaźnik tylko , przy przekaźnikach masz też wtykę możliwe że tam tez tkwi problem bo to dość prosta instalacja. Jeśli chodzi o zesmażony bezpiecznik , to możesz mieć chłonna moc żarówę lub też jakieś zwarcie dla domiany, tam powinien być bezpiecznik 15A o ile mnie pamieć nie zawodzi. Jeśli ostatnio myłeś motóra obficie wodą w okolicy główki ramy to masz odpowiedź mam nadzieje że jakoś pomogłem

Żeby nie przesadzić... :D Twoja odpowiedź jest wyczerpujaca :D ale nie wiem czy sie z tego cieszyć czy nie :D

Jakbyś mógł powiedz gdzie znajdę jeszcze ten przekaźnik :D

Przewertowałem instrukcję obsługi i bezpiecznik jest tylko jeden (ten na dole).

Dzieki to chyba jestem w domu... :D a skąd masz instrukcję obsługi... :oops: po polskiemu chociaż :?: , jeśli tak to ja też chcę.. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo ja kupowałem moto w salonie BMW w Londynie, a nie gdzieś z lawety. Mam oryginalną instrukcję po angielsku i oryginalną angielską rdzę 8-) :D :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bo ja kupowałem moto w salonie BMW w Londynie, a nie gdzieś z lawety. Mam oryginalną instrukcję po angielsku i oryginalną angielską rdzę 8-) :D :D :D

:D Już Ci zazdroszczę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Schemat elektryczny na 13 stronach, może się przyda :beer:

password: wiringdiagrams21.com

http://download394.mediafire.com/hzmvao1vjpmg/8snsfz4mahw/F650GS+schematic.zip

Jak potniesz stare gumy to tu znalazlem nowe,

http://cgi.ebay.de/GRIFFGUMMIS-GRIFFE-GRIFFHEIZUNG-BMW-F650GS-CS-ST-/330532774065?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4cf549e0b1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki.. stargałem., ale z tych schematów nic nie pojmuję :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy chyba za mocno manetkę odkręcałeś na ostatniej "pojeżdzawce" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doszedłem... :D znalazłem przetarte kabelki przy ramie nad zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodniczego.. :D i przy główce ramy.. :evil: poizolowałem.. doszedłem tez o jaki przekaźnik chodziłomilobasowi :D (z nim wszystko ok), ale niestety gdzieś jeszcze musi być jakiś problem, bo co prawda manetki grzeją, ale dopiero jak włożę bezpiecznik minimum 20A, bo wkładając (zgpodnie z instrukcją 7,5A) bezpiecznik po kilku sekundach sie przepala, próbowałem po kolei 10A, 15A, i dopiero na 20A działają - grzeją normalnie bez problemu, ale obawiam się, że prędzej czy później jeżeli bezpiecznik wytrzyma, to spali sie coś innego.. Jakieś propozycje? :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz gdzies jeszcze przebicie, poszperaj jeszcze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie. Weż miernik i odcinkami od wtyczki do wtyczki "przedzwoń". Najlepiej ruszając przewodami co nieco. Zapewne gdzieś jeszcze jest przetarty kabelek. Zastanawia mnie ten bezpiecznik od świateł - poszedłbym dalej także tym tropem. Może oba układy gdzieś mają przebitkę i odbiornik jednego z układów obciąża drugi. Można też odłączyć wszystkie odbiorniki z układu i po kolei włączać - zobaczyć po którym wywali bezpiecznik. Wtedy wiadomo będzie do czego ograniczyć poszukiwanie winnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam panowie. Udało mi się w końcu zalogować DZIĘKI MIKO ZA POMOC.

Czytając wasze wypowiedzi zwrócił bym uwagę na stopiony bezpiecznik 15A (kolor niebieski)

Przyczyną najprawdopodobniej może być lużne gniazdo bezpiecznika. Nie musi być to zwarcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

możesz spytać użytwonika Alf. To mój kolega który na Trampku jeździ i jest elektrykiem, może on Ci coś powie, a co do grzania manetek u mnie to pękł miedziany kabelek w spiralce wokół kiery. Musiałem ciut gume zdjąć i podlutować :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×