Skocz do zawartości
Pawel

(S) Przedłużacz do kosiarki

Recommended Posts

Zmieniam na wiosnę kosiarke na spalinową więc już mi przedłużacz nie potrzebny. Kupiony na aliexpres za 30$, oddam za Single Malt np FB_IMG_1522594513460.jpg

 

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 13

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo fajna sprawa. Z mojego jestem, bardzo zadowolony - choć tego typu przedłużacz ma dwie wady: 1) zasięg to ok. 100m ( w przypadku bardzo dobrej słonecznej pogody do 125m, ale to max ) i 2) nie bardzo daje sobie z prądem powyżej 2500W, ale brak plątających się kabli jest super przy koszeniu.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
49 minut temu, Pawel napisał:

 

Zmieniam na wiosnę kosiarke na spalinową więc już mi przedłużacz nie potrzebny. Kupiony na aliexpres za 30$, oddam za Single Malt np FB_IMG_1522594513460.jpg

 

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

fajny, zadzwoń

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, Jarek napisał:

Bardzo fajna sprawa. Z mojego jestem, bardzo zadowolony - choć tego typu przedłużacz ma dwie wady: 1) zasięg to ok. 100m ( w przypadku bardzo dobrej słonecznej pogody do 125m, ale to max ) i 2) nie bardzo daje sobie z prądem powyżej 2500W, ale brak plątających się kabli jest super przy koszeniu.

Ja sobie zainstalowałem alternatywny soft do tego przedłużacza - PowerMower rev.3.11 i na nim osiągi są do 50% wyższe,

bez względu na pogodę :default_icon_cool:

   
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
56 minut temu, agreSorek napisał:

2.4 czy 5 GHz ?

Nie kupuj bo to jakaś chińska podróba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie kupuj bo to jakaś chińska podróba.
Chińszczyzny się nie podrabia, prawdziwej rzecz jasna ;-)

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Testowałem to już dwa lata temu, ale wtedy były drogie. Zdecydowałem sie jednak na podobne uprzedzenie do przesyłu wody - rewelacja


Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, FALCON napisał:

Zdecydowałem sie jednak na podobne uprzedzenie do przesyłu wody - rewelacja

Ale to chyba na światłowodzie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie zapodajcie linka gdzie to można zakupić bo sezon na koszenie rusza za moment a nigdzie nie mogę tego wyszukać ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, Slimak napisał:

Panowie zapodajcie linka gdzie to można zakupić bo sezon na koszenie rusza za moment a nigdzie nie mogę tego wyszukać ;-)

Musisz szukać na Wschodnich aukcjach, bo tam jest cywilizacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, martab99 napisał:

Paweł,

Wziąłbym. Jaką flachę sobie winszujesz? :)

Oj obawiam się, że oferta była aktualna wczoraj. Takie okazje raczej nie trwają dłużej niż ten jeden dzień w którym były ogłoszone. Pisz PW dp Pawła - może ma więcej "tego" ;)

... ale z  flachą to nawet powinieneś zaproponować kontakt z Pawłem.  Będzie przy czym omówić zaistniałą sytuację :default_icon_beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To był oczywiście żart z racji prima aprilis, nie zmieniam rzecz jasna kosiarki na spalinową więc przedłużacz zostaje :-D

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cholera, to może chociaż Falkon będzie się chciał pozbyć systemu przesyłania wody po WiFi :default_icon_mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z przesyłaniem energii na odległość, to już nie jest taka zupełna abstrakcja. Japońcom niedawno udało się wysłać skupioną wiązkę, o mocy ok. 1,8 kW na odległość ok. 55 m, w powietrzu, a nie w warunkach laboratoryjnych, więc wszystko jeszcze jest możliwe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasna sprawa, chociaż pewnie kosztowało to tyle ile ja zapłacę za prąd do końca życia :default_icon_mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tesla pracował nad przesyłem energii elektrycznej na odległość.

W 1905 roku do urzędu patentowego wpływa zgłoszenie Tesli. Jego opis brzmi: Transmisja energii elektrycznej przez środowisko naturalne. 
Tesla wierzył, że wykryte przez niego podziemne fale stojące mogą zostać wykorzystane jako nośnik energii. 
Energia miała być transmitowana do ziemi w punkcie węzłowym fal, by następnie zostać odebrana w innym, oddalonym punkcie węzłowym.

 Naukowiec chciał skonstruować światowe centrum przesyłu energii elektrycznej. 
Jak sam twierdził, odbiór tak emitowanej energii będzie wymagał jedynie urządzenia wielkości walizki oraz metalowego pręta wbitego w ziemię. 
Budowa tego niezwykłego miejsca rozpoczęła się w Shoreham na Long Island, a kompleks badawczy Nikola ochrzcił mianem Wardenclyffe.
Miała ona mieć 57 m wysokości(tyle co 18-piętrowy budynek), a jej zwieńczeniem miała być metalowa kopuła o wadze 55 ton!

wardenclyffe-tower-29426-43bd2ac.jpg

Niezwykle ambitny projekt Wardenclyffe stanął nad przepaścią, gdy zirytowany J.P. Morgan nie zgodził się na jego dalsze finansowanie. 
Spiskowa wersja tej historii mówi o tym, że magnat wystraszył się nowej technologii Tesli i postanowił zrobić wszystko, by tanie i efektywne źródło energii nigdy nie mogło zostać wykorzystane. 
Odciął całkowicie finansowanie i rozpoczął kampanię oszczerstw skierowaną przeciwko swojemu dawnemu ulubieńcowi. 
Niezrażony tym Tesla ogłosił w 1904 r. zakończenie badań nad projektem Wardenclyffe, mimo nieukończenia konstrukcji wieży. 
Nikola twierdził, że jego wynalazek to pełny sukces, a bezprzewodowe przesyłanie energii jest możliwe.
Stan zdrowia naukowca wciąż się pogarszał, a prace nad wynalazkiem stanęły w miejscu.
Wreszcie w 1917 r. Wardenclyffe został wysadzony w powietrze w celu odzyskania części pieniędzy ze złomu. 
Po kolejnych latach bezowocnej walki o pieniądze naukowiec umiera w pokoju hotelowym w 1943 r. w całkowitym zapomnieniu i bez grosza przy duszy.
Do dziś mnożą się teorie dotyczące wieży z Wardenclyffe. Choć nigdy nie została oficjalnie przetestowana, to są przesłanki, by sądzić, że jeden raz została uruchomiona. 
Miało się to stać dokładnie w dniu "incydentu tunguskiego", czyli potężnej eksplozji o niewytłumaczalnym pochodzeniu. 
Miejsce tego zdarzenia miało być jednym z wcześniej opisywanych węzłów.

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cytuj

Prąd z Wi-Fi? To możliwe - http://www.benchmark.pl/aktualnosci/prad-z-wi-fi-to-mozliwe.html

Urządzenie Airnergy Charger to ładowarka, która przetwarza sygnał Wi-Fi (sieci bezprzewodowych) na prąd elektryczny! Wewnątrz urządzenia znajduje się bateria i jak zapewnia producent, jest to dużo lepsze rozwiązanie niż np. baterie słoneczne, które nie działają w nocy i nie można ich przenosić w kieszeni. Jedyny wymóg jaki trzeba spełnić, aby urządzenie działało, to znajdować się w zasięgu sieci.

Z samochodami elektrycznymi też tak było. Wielu mówiło, że to niemożliwe, a dziś mamy pojazdy, które potrafią zrobić setki kilometrów na jednym ładowaniu nie mówiąc już o przyśpieszeniu, czy mocy silnika. Fakt, że są one dziś jeszcze drogie w zakupie. Pierwsze telefony komórkowe wielkości cegły też sięgały niebotycznych cen..

Edytowane przez PeKaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ochłońcie, już 2-go :)


Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, agreSorek napisał:

Ochłońcie, już 2-go :)

No właśnie. Andrzejku, zamiast siedzieć przed tabletem wziąłbyś się do roboty i kosiarką przed domem rozgarnął ten śnieg co dziś nad ranem napadał.Nie zapomnij, że ja też mam działkę, więc nie dyskutuj, tylko bądź łaskaw obskoczyć i moją! Andrzej!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo chętnie ale jak leżę to prawie nic nie widzę zza brzucha, a podnosić się dzisiaj nie mam zamiaru, trawię.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka


  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I nikt mi nie powie ze to normalne żeby maszyna w powietrzu latała - Kramer (Vabank 2)


Wysłane z garażu

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×