Skocz do zawartości
ajamija

Poszukuje BMW G650 GS w dobrym stanie

Recommended Posts

Witam, poszukuje dla siebie, ostatnio malo skutecznie BMW G650gs. Zalezy mi na malym przebiegu i dobrym stanie. Bylam dzis jedna ogladac, podobno 10000 przebiegu...wlasnie, podobno. Jestem w stanie nawet kawalek podjechac jesli bedzie warto. Przy okazji moze wie ktos z Was, jak dobywa sie kupowanie motocykli w Niemczech? Dzwonilam ostatnio do dwoch sprzedajacych i niestety pojawily sie schody. Motocykle byly zarejestrowane, a wlasciciele zgodza sie je wyrejestrowac tylko w mojej obecnosci w urzedzie. Podobno potrzebuje jakies oswiadczenie o zakupie motocykla bez tablic. Jestem zielona w tej kwestii. Niestety upatrzone egzeplarze znajduja sie oddalone ode mnie ok 600 km i musialabym chyba brac 3 dni wolnego, zeby to ogarnac.

A moze ktos  zna jakis fajny turystyk o podobnej pojemnosci i z nowszych modeli?

Z gory dziekuje za pomoc i podrawiam. Kasia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kupno motocykla w Niemczech z tablicami i bez nie różani się po względem formalnym, dostajesz mały i duży brief, podpisujesz umowę kupna, najlepiej od razu dwujęzyczną (nie trzeba tłumaczyć u przysięgłego). Różnica jest, bez tablic nie wrócisz na kołach, trzeba go czymś przywieźć lub wykupić tam tablice i ubezpieczenie tymczasowe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moglabym przywiezc go na przyczepce, a co z zaswiadczeniem o kupnie bez tablic? O to powinien sie sprzedajacy zatroszczyc czy ja? A moze jest to zbedne? Dlaczego sprzedajacy, nie chca sprzedawc z tablicami?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie jest potrzebne żadne zaświadczenie o braku tablic, przynajmniej tak było rok temu. Często nie chcą sprzedawać z tablicami ze względu na ich bieżące ubezpieczenie

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem, to bylby jeden problem z glowy. Dziekuje za pomoc.

A nie ma tam u Was w okolicach takiej ladnej dla mnie?:D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oświadczenie o przywozie bez tablic wypisujesz i składasz w swoim urzędzie przy rejestracji motka na siebie. Żaden kłopot, po prostu jeszcze jeden druczek do wypełnienia. Niemcy zabierają tablice bo zwracając je - mają jakiś zwrot kasy za nie. Ubezpieczenie też tu ma znaczenie, Niemiec nie da jeździć na swoim ubezpieczeniu.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, arthurr napisał:

Oświadczenie o przywozie bez tablic wypisujesz i składasz w swoim urzędzie przy rejestracji motka na siebie. Żaden kłopot, po prostu jeszcze jeden druczek do wypełnienia. Niemcy zabierają tablice bo zwracając je - mają jakiś zwrot kasy za nie. Ubezpieczenie też tu ma znaczenie, Niemiec nie da jeździć na swoim ubezpieczeniu.

właśnie tak jest, co ciekawe w Wawie nie było potrzeby składania oświadczenia o braku tablic

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak zależy Ci na małym przebiegu, to nie bierz od Niemca. Niestety musisz udać się do Italii ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziekuje za podpowiedzi, znalazlam pare egzemplarzy w Niemczech z przebiegiem ok 10 tys. Kwestia dogadania sie co do wyrejestrowania.:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale tu nie ma co dogadywać, jeśli Niemiec wystawia moto na sprzedaż, to albo już je wyrejestrował, albo zrobi to jeśli wyrazisz chęć zakupu. Jedyny problem, jeśli oglądasz i chcesz kupić w weekend a jeszcze nie jest wyrejestrowany - dlatego przy planowaniu warto się umówić na oglądanie w tygodniu, najlepiej do południa (urzędy w mniejszych miastach często są czynne do 12)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
32 minuty temu, arthurr napisał:

Ale tu nie ma co dogadywać, jeśli Niemiec wystawia moto na sprzedaż, to albo już je wyrejestrował, albo zrobi to jeśli wyrazisz chęć zakupu. Jedyny problem, jeśli oglądasz i chcesz kupić w weekend a jeszcze nie jest wyrejestrowany - dlatego przy planowaniu warto się umówić na oglądanie w tygodniu, najlepiej do południa (urzędy w mniejszych miastach często są czynne do 12)

warto ze sprzedawcą ustalić wcześniej czy sprzedaje z tablicami czy bez, a jeśli pojedziesz busem lub z przyczepą, to urzędy Ci nie są potrzebne,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie są potrzebne jeśli motek już wyrejestrowany. To naprawdę rzadkość żeby dostać moto z tablicami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • I tu pojawia sie problem. Wszystkie beemki, ktorymi bylam zainteresowana sa zarejestrowane, ogolnie procz tych komisowych, wszystkie sa z tablicami. Niestety w moim przypadku, nie ma szans na ogladanie w tygodniu. Wszystkie sa minimum  w zasiegu 400 km ode mnie, tak wiec zostaje weekend. Jadac spory kawalek, chcialabym ten motocykl zabrac, nawet na przyczepce. Tylko,  ze wlasciciele nie chca wyrejestrowywac bez potwierdzenia zakupu. A dokladniej, chca zeby przyjechac, kupic a oni w tym momencie ida do urzedu i wyrejestrowuja, a nie na odwrot :( co jest oczywiscie w weekend niemozliwe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szansa, żeby kupić zarejestrowany pewnie jest niewielka, chociaż jest to możliwe. Kiedyś ichni urząd komunikacji był czynny również w soboty do godz. chyba 13, warto sprawdzić jak jest teraz. Alternatywnie wziąć urlop na czwartek i piątek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • I tu pojawia sie problem. Wszystkie beemki, ktorymi bylam zainteresowana sa zarejestrowane, ogolnie procz tych komisowych, wszystkie sa z tablicami. Niestety w moim przypadku, nie ma szans na ogladanie w tygodniu. Wszystkie sa minimum  w zasiegu 400 km ode mnie, tak wiec zostaje weekend. Jadac spory kawalek, chcialabym ten motocykl zabrac, nawet na przyczepce. Tylko,  ze wlasciciele nie chca wyrejestrowywac bez potwierdzenia zakupu. A dokladniej, chca zeby przyjechac, kupic a oni w tym momencie ida do urzedu i wyrejestrowuja, a nie na odwrot  co jest oczywiscie w weekend niemozliwe.
Możesz zapłacić i zabrać moto, a papiery Niemiec przyśle pocztą po wyrejestrowaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam ją :) Na niemieckiej stronie wypatrzylam jeszcze swieze ogoszenie z moich okolic (Berlin), pojechalam zobaczylam i w piatek jade odebrac ;) Teraz tylko troche biegania po urzedach i mozna latac:)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam ją  Na niemieckiej stronie wypatrzylam jeszcze swieze ogoszenie z moich okolic (Berlin), pojechalam zobaczylam i w piatek jade odebrac Teraz tylko troche biegania po urzedach i mozna latac:)


Rocznik? I jaki kolor ? :)

Wysłano na Berdyczów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

Dnia 11.04.2018 o 23:16, Piotreo napisał:

 


Rocznik? I jaki kolor ? :)

Wysłano na Berdyczów...
 

 

2013, 13 tys, biała, ani jednej ryski, Niemiec płakał jak sprzedawał :D:D:D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 14.04.2018 o 09:05, Piotreo napisał:

Yey, jak mój :)

Białe "som najlebrze" :)

Wysłano na Berdyczów... 

Najpiękniejsze i najszybsze :D
Ja mam kanapę z czerwoną wstawką, ale z szarą mi się bardziej podoba. Kto się zamieni?:D:D

Nie wiem jak to się stało, że napisało mi się to w cytowanym:default_blink: bo nie Piotreo to napisał tylko ja... 

Najpiękniejsze i najszybsze :D
Ja mam kanapę z czerwoną wstawką, ale z szarą mi się bardziej podoba. Kto się zamieni?:D:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×