Skocz do zawartości
Baretti

F650 GS 2005 - Kufry boczne alternatywa?

Recommended Posts

Witajcie,

Zdecydowałem się założyć ten wątek bo nie znalazłem wystarczających mi informacji, chodzi o boczne kufry do BMW F50 GS z 2005.

Mam oryginalne stelaże do kufrów Vario i szukam alternatywy. Nie ukrywam, że ze względów budżetowych, chcę Was spytać o Wasze doświadczenia i pomysły.

Czy w kwocie 600-900 zł da sie znalezc kufry sztywne boczne? Chodzi mi o nowe. Przy wartości motocykla ok 8000-9000 kwota 1300-1800 za kufry wydaje mi się nieproporcjonalna do potrzeb i założeń.

A założenie jest proste - maja wytrzymac wyprawe do lasu, nie musza wygladac super, maja być w miare solidne i przede wszystkim spełnic zadanie ładunkowe.

Dzieki za wszelkie sugestie i pomysły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może być trudno znaleźć nówki w tej cenie...

Powiem co ja zrobiłem - dokupiłem stelaże do kufrów bocznych od F650 ( mam G650) ale pasowały.

Używany możesz trafić za ok 300, trzeba poszukać. Stelaż w systemie Monokey.

Najtańsze kufry sztywne (nówki) jakie można znaleźć w sieci dla Monokey to Kappa K 22. Cena około 450- 500 za komplet.

Reasumując : stelaż + kufry za mniej więcej 800 zeta +/-.

Pozostaje życzyć powodzenia ! default_smile.png

 

Wysłano na Berdyczów...

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, Piotreo, o taki konkret mi właśnie chodziło.

Doczytałem że to co potrzebuję to stelaż boczny w systemie Monolock: albo Givi PL188 albo Kappa KL188. A potem dobranie odpowiedniej wielkości kufrów w systemie Monolock.

Szukam w takim razie stelaża, gdyby ktoś widział używany to dajcie proszę znać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie kombinuj

 

Ogłoszenie z facebook poniżej 

Sprzedam kufry z mocowaniami cena 500 zł do negocjacji

33470484_1744566865597020_81444259666224

33378125_1744566858930354_56178978783588

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Pawel jesteś u pani, że wrzucasz z fejsbuka :default_laugh:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ogloszenie jest nieaktualne. Trochę szkoda, bo raczej rzadko ktoś sprzedaje równiez mocowania w komplecie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ze swojej strony jako alternatywę mogę polecić sakwy tekstylne, jeżdżę już kilka sezonów i jestem bardzo zadowolony, w lesie nic nie urwiesz, nic nie będzie Ci się tłukło na wertepach, dużo lżejsze od kufrów, za kwotę którą chcesz przeznaczyć kupisz fajnie wykonane, firmowe sakwy.

DSC02101.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Majk: a stelaż zostawiłeś oryginalny Vario czy ten w systemie Monokey?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

stelaż kupiłem na alledrogo, jakaś rzemieślnicza dobra robota, szczerze to nie wiem jaki to system mocowania, bardzo podobny jak na tej stronie; http://apduro.com/stelaz-boczny-bmw-f-650-gsdakarsertao/

a sam montaż sakw do stelaża to paski, klamry, trzeba to dobrze napiąć żeby nie dotykało tłumików, były już podobno pożary na gs-ach :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, majk86 napisał:

 były już podobno pożary na gs-ach :D

Potwierdzam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc w końcu zakupiłem oryginalne kufry Vario - w stanie powiedzmy że ok, ale (podobno) z całymi zamkami i bez ubić.

Alternatywne poszukiwania, po wielu godzinach sprawdzania pokazały że najprostszy zestaw (stelaż Monolock) + sztywne kufry to co najmniej 800-900zł a coś już porządnego i ze średniej polki to 1000-1200. Co mnie przekonało to funkcja "rozsuwania" tych kufrów - z ciekawością na nie czekam jak ta funkcja działa.

Vario wyszły mnie ok 800 zł z transportem z Niemiec.

Dodatkowo wyposażyłem się w stelaż Monolock na kufer centralny (GIVI SR685) za 195zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Post neutralny... :default_cafe2:

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×