Skocz do zawartości
JakubL

jak podwyższyć małego gsa?

Recommended Posts

W polifcie nie wymianiało się kości różnice w zawieszeniu są następujące (porównując wysokość standard i low, w dakary nie wnikam):

Tył -> amortyzator,

Przód -> tuleje dystansowe, element który bmw z pl nazwało "przewodem" ( 31 42 7 655 780 ). Sprężyny są takie same.

Ponadto podstawka boczna i centralna. Jeżeli o czymś nie zapomniałem ;). Poza amortyzatorem i podstawkami resztę można kupić w aso/bmwstore. To chyba tyle ;)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za info. Trochę zmieniło by to moją koncepcje ale ogólnie wychodzi podobnie.

Gdybym chciał podwyższyć do wysokości dakara (bo okazuje się że mam standard) to w bmwstore centralkę za około 800 zł. bo używkę ciężko złapać, kose można jakoś dospawać, lagi, amor używka z 400 zł...

Ogólnie palcami dotykał bym ziemi więc odpuszczam temat.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że oczywiste w pierwszej kolejności twardość zawieszenia ustawić  prawie na maxa ale nie spodziewałem się, że prawie robi aż taką różnicę.

Dokręciłem o 3/4 obrotu na maxa i chyba nie szura :)

 

 

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomierzylem u siebie. 19,5cm bez obciążenia. Kosa jest praktycznie rownolegle do podłoża podobnie jak caly dół silnika. Nie mam przekonania ze kosa jest najniższym elementem motocykla. Jeśli Twoje zdjęcie nie ma zakrzywionej perspektywy to u ciebie tył jest niżej niż przód i cały dół motocykla, nie tylko kosa, jest z tylu niżej niż z przodu.

Dziś jeździłem w dwie osoby i ugięcie było spore i nigdzie nie szurało na hopkach. W zasadzie nigdy nie szurało.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, ktoś mi pisał że Niego jest 13 i to wersja standard. Poza tym po dokręceniu amora na max obawy czy zgrzytnie przy przejazdach zniknęły bo ich nie było.

Przestałem myśleć o temacie a tu masz :/ Sprawdziłem jeszcze raz, zdjęcie było robione pod kątem wysokości a nie położeniem kosy i nie równolegle robiłem.

Podobnie jak u Ciebie prawie prostopadle. Nawet gdybym odbojnik/ śrubę  wkręcił na max lub wykręcił to poszła opierała by się o podnóżek ... ciekawe, że 19,5 to też standard? a może prawie prostopadle też robi różnicę?

https://drive.google.com/open?id=1QKtUsUkxVTqp3bfZ1iNzGvazL0ItF10b

https://drive.google.com/open?id=1kEG8LO7pm05LQY1JpivQBgVHA8iKCb05

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

porownajcie dlugosc podstawy centralnej

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To znowu za jakieś dwa tygodnie bo mam zesłanie na wyspy, a chwilowo przelotem w PL. Więc sprzęt znowu w garażu, w Norwegii.

Ja wg niemieckich papierów mam normalny za to było kupiony z obniżona mocą a potem upgradowany oficjalnie. Co zreszta wygenerowało mi pewne problemy przy rejestracji w Norwegii bo oryginalne świadectwo homologacji straciło przez te zmianę ważności. Ale to już inna historia. Jak wrócę to pomierze. Ewentualnie sprawdzę jeszcze ustawienia śruby - falkę mam na pewno na maxa ale jeździłem również na ustawieniach „do połowy” i nic nie obcierało. Śrubę przy wahaczu to dopiero w tym wątku dowiedziałem się ze mam ale jeszcze nie grzebałem.

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak podwyższyć  małego gieesa ?

Lewarkiem.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak podwyższyć  małego gieesa ?
Lewarkiem.
Piłeś? Nie pisz :-D oj, sam właśnie tę zasadę złamałem :-D

Wytapatalkowane z magicznego pudełka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat powrócił jak bumerang,

Kolega o wzroście 176 cm z niską kanapą twardo stojąc na stopach z podobnym dylematem.

Po  pomiarach 4 szt. z kościami 8,5 cm. była wysokość kosy 13.

Dla świętego spokoju zamontuję kości 7 cm. 

Czy po podniesieniu niskiej kanapy o 3 centy nie będę sięgał na paluszkach z ciężką możliwością cofania ?

Czy stopek starczy ?

Czy amor się "wydłuży" ?

Dla świętego spokoju, raczej Jego niż mojego bo osobiście wymieniłbym na podwyższoną kanapę i odkręcił odbojnik od kosy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kości mam, teoretycznie wszystko ok ale odstępuję koledze bo logiczne że nawet jak stanie na centralce to nie obrócę kołem żeby posmarować łańcuch a na kosie niebezpiecznie w pionie.

Jak wyżej, przestało mi to przeszkadzać, przy cofaniu nogi miał bym za krótkie więc odstępuje koledze, będzie ciął i spawał na ~8cm. Zadowolony bo stalowe a nie alu i łatwiej kombinować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, JakubL napisał:

... będzie ciął i spawał .... 

:default_blink: 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledze bardzo zależy. Jak Mu się uda lub zrobi nowe to te 3cm podniesienia powinno wystarczyć na smarowanie łańcucha lub ściągnięcia koła na centralce a kosa bardziej w pion ale bezpiecznie też będzie trzymała.

Kibicuję Mu i mam już odpowiedź na pytanie jak podnieść małego gsa :) a jak uda Mu się to może też takie gdzieś...

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tylko tak luźno - czy prawdą jest, że kości spinają ramę, wahacz i amor. Jeśli tak, to są to newralgiczne elementy, które łączą całą konstrukcję. 

Więc się pytam - życie Wam nie miłe? 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak kiedyś będzie dzwon i Pan jakowyś bliżej oglądający pojazd znajdzie taki "tuning" , to nie będzie odszkodowania a mądry papuga /coraz więcej takich.../ jeszcze rentę i odszkodowanie wydębi ... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Choć kości z solidnej stali a nie z alu to po Jego zabiegach raczej fakt, też się tego obawiał. Myślał nad opcją 2. Zrobienie nowych na wzór ciachniętych i spawanych.

Dalej trzymam za Niego kciuki bo ktoś w końcu coś robi a nie gdyba ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

stare przysłowie pszczół mówi: lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleść. 

Stwierdzenie że "ktoś w końcu coś robi a nie gdyba" w kotekście cięcia i spawania kości zawieszenia, to rozumiem wersja "na Krzynówka": byle do przodu, cały czas do przodu.

Ciekawe ilu z nas przy kupowaniu swojego sprzętu zajrzało i sprawdziło czy pomysłowy Dobromir nie zarzeźbił sobie w tym miejscu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciecie i spawanie powtarzam że do przymiarki aby okrśelić odpowiednią długość. Nowe kości może nawet solidniejsze od fabrycznych jak na dobrym sprzęcie, z dobrego aluminiowego materiału i robione przez dobrego operatora (zapomniałem nazwy tej maszynki co wodą wycina). Nowe ze stali też wytrzymałe. Czy da radę... czas pokaże ;)

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ej, ale ja się tak tylko zastanawiam. Jeśli motek miał krótki amor, który był zaprojektowany, żeby pracować w pełnym zakresie, a wstawi się krótsze kości, "rozciągające", to czy przez to amor nie będzie pracował w mniejszym zakresie? Czyli że motek może i będzie trochę wyżej, ale zawias będzie ch**owo pracował?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@xel też się nad tym zastanawiałem. Powyżej pisałem.

Kość 7cm. była stosowana u właściciela ale ściągnął bo motek okazał się za wysoki. O pracy amorka dowiem się od obecnego.

W obniżeniu jak niżej chyba mniejszy problem. Co z amorem w tym przypadku? Jakoś działa.

 

Jeszcze raz dzięki za zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo, przekażę.

W tym temacie prosiłem o pomoc w podniesieniu motonga i komentarze o wiejskim tuningu czy cokolwiek byle było to raczej w innym temacie jeśli ma ktoś aż taką potrzebę ;) 

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prześwit zwiększony, o to chodziło: https://www.facebook.com/groups/188989557906005/permalink/1156018414536443/?comment_tracking={"tn"%3A"O"}

Kolega będzie przydłużał stopki, ja chciałem uniknąć.

Czy "obniżonego" skoro 13cm. prześwitu do kosy na standardowych kościach  :default_icon_question:

 

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×