Skocz do zawartości
JakubL

jak podwyższyć małego gsa?

Recommended Posts

Zbieram się do tego docinania jak dziewica "chciał bym ale się boję"  Prawie cała siła idzie na handbary a te sporo więcej wytrzymają. Odbija się chyba głównie balansem a kierą nie skręcisz z dużym kątem bo to chyba środek ciężkości wywali właśnie w tą stronę którą chcesz ominąć. Też nad tym myślałem i chociaż wiedza o składanych podóżkach w off'ie nabyta a nie jadąc na kolanie ;) to ten temat jeszcze przetestuję. Fakt, gmole i stelaż po to żeby chronił to i owiewki w razie moich złych obliczeń szkoda. Po sezonie może znowu się do tego zbiorę.

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Jarek myślałem że tak wielka kierownica image.png

to jakiś żart ale rzeczywiście, unosząc ręce ponad głowę jest mega wygodnie.

@greg001 dzięki, http://cycle-ergo.com/ upewniło mnie, że mój jest spełnieniem marzeń. Następne też z pewnością będą.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, JakubL napisał:

@Jarek myślałem że tak wielka kierownica  .... to jakiś żart ale rzeczywiście .....

Ja i żarty? Nigdy! ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rece w górze wygodne to sa przez chwilę, na dłuższą metę nie bardzo. Środek ciężkości przenosić przez kładzenie motocykla w zakręt, właśnie żeby na zewnątrz nie wyrzuciło. Niby logiczne, ale patrzyłem jak każde jedno dziecko męczyło sie przy nauce jazdy na rowerze, żeby wyrobić sobie odruch. Dobijanie kierownicy raczej nie tyle podczas gwałtownych manewrów, co np przy ciasnym zawracaniu na parkingu czy podjeździe. Klasyczne kręcenie ósemek przy zerowej prędkości. Handbary są faktycznie dość miękkie i w zasadzie amortyzują uderzenia w szybę. Ale zawsze lepiej żeby nie uderzało. Docinanie osobiście też mnie nie przekonuje, chociaż skoro ludzie robili to sie da. Ja po prostu zrezynowałem z zakupu takiej szyby, nie czując jakiejś bardzo dużej potrzeby. Poza tym zostawia mi to otwarty punkt na liście "czy warto wymienić na f800" ;-)

Ja na swoim przy po ok 100km też juz muszę się "przeciągnąć". Wbrew pozorom bardzo pomaga wstanie na podnóżkach, nawet na kilka(naście) sekund. Albo po prostu trzeba zrobić krótką przerwę. Osobiście bardziej przeszkadzają mi drania motocykla (przy niektórych obrotach dość uciążliwe, zarówno w d... jak i na kierownicy). I to bardziej odbiera mi przyjemność z jazdy niż potencjalny ból pleców. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kreatywna ta dyskusja i z pewnością po sezonie można coś działać z owiewką, kanapą... póki co wsiadać i jeździć bo pogoda piękna i szkoda dnia. Odnośnie zdjęć pozycji i wysokości poprzedni link jest nieaktualny bo wrzucam do wspólnego katalogou https://drive.google.com/folderview?id=1vnEAfII1L1lpyn4sv5kYDXX16VS32Kqh  Jest tam też moje zdjęcie na fce  w trakcie jazdy. Sporo zdjęć gski. Na razie jeszcze nie było czasu żeby ktoś mi na niej zdjęcie zrobił ale będę aktualizował.

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 10.06.2018 o 11:24, greg001 napisał:

Przemyśl wszystko na chłodno...

aaaa odnośnie podwyższania, właśnie uświadomiłem sobie, że przecież z siedmioletnim synem często jeżdżę... wtedy On przy atrapie baku, ja lekko z tył i stopy przechodzą w pozycje prawie na palce. Jest bezpieczna i stabilna na wyższym by nie była. Jednak na zmianę chyba jeszcze nie czas. 

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz