Skocz do zawartości
JakubL

jak podwyższyć małego gsa?

Recommended Posts

Dla siebie i kolegi na cnc z jednego kawałka aluminium zamawiam.

Jeszcze nie wiem czy 6,8 czy 7,2 (0,2 milimetra to moze byc np 0,5 podwyzszenia lub obnizenia) bo @xel jak się też zastanawiałeś, okazje się że przy podwyższaniu sprężyna się wydłuża i traci się możliwość reglacji twardości pokrętłem i po teście ze stalowymi może da się ją jednak zachować.

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoretycznie "daj do wytoczenia grubszy pierścień, który wchodzi pomiędzy sprężynę a kolumnę napinacza."  rozwiąże problem?

Czy wtedy oprócz hard bedzie mozliwość regulacji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.google.pl/search?biw=1326&bih=627&tbm=isch&sa=1&ei=h_7WW8y6DuzjkgX4jZzQDw&q=przedłużka amortyzatora do motoru&oq=przedłużka amortyzatora do motoru&gs_l=img.3...102219.112477.0.114411.27.25.0.2.2.0.130.2146.22j3.25.0....0...1c.1.64.img..0.19.1504...0j0i8i30k1j0i24k1j0i30k1.0.T-crTWdoWDM&fbclid=IwAR2evsvunOCO_4wy7aBAymWVt1t_opST2Qv3hN1OEnPErUDpEdCB2Q3Dr3Y to ten "grubszy pierścień" i rozwiąże problem :default_icon_question:

Czy jedynym ratunkiem wymienić samą sprężynę na nieco dłuższą żeby nie inwestować w amor od dakara :default_icon_question:

Chyba rozważania pozostawię sobie:default_icon_redface: bo jak widzę nikt się nie udziela:default_icon_rolleyes:

Jak by nie było, dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to jestem technicznie lewy, takie pokolenie i tak mnie w domu pod kloszem za dzieciaka trzymali, ale generalnie chyba sprężyny są robione pod amortyzatory, amortyzatory pod sprężyny etc i wszelkie dalsze modyfikacje sprawią, że amortyzator będzie pracował JAK CHCE, a nie jak chciał producent.

Może amor będzie chciał dobrze, a może nie do końca, może zrobisz 1000 km i się coś wywali? Trochę mi się to kojarzy z obcinaniem sprężyn w starym golfie, żeby miał lepszą "glebę" ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pewno kilku inżynierów tak obliczali i pasowali graty żeby było jak najlepiej.

Że ludzie chcą i lubią modyfikacje to chyba nie, że się pomylili tylko z oszczędności w produkcji masowej i czasy się zmieniają, nowe technologie...

Nie zamierzam zbytnio naginać i używam części z najwyższej półki żeby było bezpiecznie i jak najbliżej oryginalnej funkcjonalności. Dlatego prośby do Was o porady.

Że prześwit tak obliczyli, że mi nie pasuje to jak podniesienie kierownicy na kościach, wstawienie innej, zmiana manetek, klamek, handbarów, lusterek, owiewki, halogenów, lampy, podniesienie kanapy, poszerzenie stopki, gmole, stelaże, kufry, sakwy, laczki... do cycatych dużo więcej modyfikacji łącznie z różnymi zawieszeniami i amorami ;) 

Rzecz gustu i własnych upodobań. Byle z głową i choinki z motonga nie robić bo w golfie gleba i spojler chyba pasuje ;)

P.S. Przedłużka amora chyba nie. Mam już zdjęcia i opis: "daj do wytoczenia grubszy pierścień, który wchodzi pomiędzy sprężynę a kolumnę napinacza." :)

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz