Skocz do zawartości
Pietrek90

Zamierzam kupić motocykl :)

Recommended Posts

Cześć, 

Jak w temacie, chciałby kupić F650 GS. Mam dość skromny budżet w wysokości 10 tysięcy złotych. Moje pytania brzmią:

1. Czy BMW F 650 GS to dobry pomysł na pierwszy motocykl? Planuje użytkować go w mieście a w weekendy wybierać się z kolegami na wycieczki.

2. Czy mój budżet nie jest za skromny jak na ten model?

3. Jeśli budżet nie jest za mały, to na co zwrócić uwagę przy oglądaniu tego modelu.

Z góry dziękuję za odpowiedź,

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Starczy. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

 

Hmmm, chyba trudno o to żeby na forum f650 ludzie Ci mówili - nie, nie kupuj. Chujówka default_smile.png

 

A na poważnie - generalnie to bardzo dobry motocykl , oczywiście zależy jak trafisz. Uniwersalny, dobry w terenie i na asfalcie.

 

Budżet, jak budżet. Szukasz i znajdujesz. Popatrz u Nas na forum, masz dużą szansę na dobry i zadbany egzemplarz.

Jeśli nie masz doświadczenia to pytaj - od tego jest to forum. Ktoś podpowie, a jak coś postawisz to i podjedzie i obejrzy default_smile.png

Ja bym przy zakupie zwracał uwagę na historię Moto.

Na ile udokumentowany przebieg, czy z krajowej sieci, jak robione przeglądy. Im więcej info tym lepiej.

I nie skupiaj się na liczniku, to nie jest najważniejsze w tym motku. Poza tym może być przekręcony.

Jak coś upatrzysz wrzuć linka, popatrzymy...

Powodzenia !

 

 

Wysłano na Berdyczów...

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę przyznać że napaliłem się strasznie na ten konkretny model BMW. Zdaje teraz egzamin na prawo jazdy kat. A i zastanawiam się nad tym czy nie jest on zbytnio trudny w opanowaniu. Chciałem się na początku dowiedzieć czy jest on bardzo uciążliwy w użytkowaniu. Jak wygląda dostęp do części zamiennych, czy ceny części mnie nie zabiją. Koledzy którzy jeżdżą na motocyklach raczej mi odradzają podając argument że BMW to na pewno drogie części, drogi serwis, a jak duży przebieg to już w ogóle szykuj duży worek z kasą na remont. 

Mnie osobiście nie podobają się typowe turystyczne czy sportowe motory, chciałbym mieć trochę frajdy z wjazdu na piach, jakąś łąkę czy leśne dróżki. Stąd moje napalenie na ten model. Wolę zacząć od 650 choć powiem szczerze że kiedyś chciałbym wsiąść na 1200 :)   

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może chcesz 800 ? ;)

www.dwakolkaispolka.pl

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Doodek napisał:

Może chcesz 800 ? ;)

www.dwakolkaispolka.pl
 

biore w ciemno! jeśli w budżecie kolegi się mieści :)

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Pietrek90 napisał:

... Koledzy którzy jeżdżą na motocyklach raczej mi odradzają podając argument że BMW to na pewno drogie części, drogi serwis, a jak duży przebieg to już w ogóle szykuj duży worek z kasą na remont. 

 

A który z nich ma BMW? 

Spalanie 3,5-4,5l, klocki ~ 30zł, olej z filtrem ~120zł, termostat 30zł. Akumulator, opony i inne kosztują normalnie, jak do innych motocykli. Nie rozumiem Twoich obaw. To sprytny pojazd, który w większości przypadków możesz naprawić sam, do tego świetnie się prowadzi, dużo błędów wybacza a i przebiegi ponad 100kkm nie są niczym niezwykłym. 

Poczytaj forum, zamiast słuchać kolegów, którzy nie mieli f650gs. 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałbym również od czasu do czasu zabrać małżonke na małą wycieczkę. Jak on się sprawuje przy jeździe w dwie osoby. Czy nie jest on za słaby?? W koncu ma tylko 50km. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakby Ci to na początek powiedzieć? Kidy byłeś w Przywitalni bo znaleźć nie mogę .... :default_blink:

1 godzinę temu, Pietrek90 napisał:

 Czy nie jest on za słaby??

Bo jak nie byłeś to rzeczywiście początek forumowy dość słaby ... ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
53 minuty temu, Jarek napisał:

Bo jak nie byłeś to rzeczywiście początek forumowy dość słaby ... ;)

Ponoć nieważne jak facet zaczyna tylko jak kończy..... czy jakoś tak :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurcze ale skucha :default_icon_e_confused: zakładałem konto na forum przez telefon i byłem w przywitalni ale nie wiem czemu się nie dodało, albo się dodało tylko nie tam gdzie trzeba. Korzystam z telefonu wiec mogło mi coś przeskoczyć, ale już się poprawiłem. Jak to Paweł napisał najważniejszy jest finish :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chciałbym również od czasu do czasu zabrać małżonke na małą wycieczkę. Jak on się sprawuje przy jeździe w dwie osoby. Czy nie jest on za słaby?? W koncu ma tylko 50km. 
Jeździłem F650 przez 7 lat. Raz w roku na 4 dniową "wyprawę" również z plecaczkiem. Na pierwszy motek moc w zupełności wystarczająca. Chyba, że zamierzasz autostradami śmigać to do tego średnio się to moto nadaje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O czym Wy tutaj ... Fiat 126p miał w porywach 18kM i ludziska w 4 szt z całym dobytkiem na dachu, a czasem z przyczepą N126 pół świata "zrobili" i dali radę, a Wy się zastanawiacie czy pierwszy motek z 50 kucami nie będzie za słaby na pierwsze moto? Może też być za lekki i nie mieć wygód jak w domu to są goldłyngi z telewizorami, pralkami automatycznymi i wagą co można zadać szyku na dzielni ... ;)

Co do innych ... mówią Ci koledzy, że BMW jest w serwisie drogi? Zapytaj w ASO o części np. do Suzuki się dowiesz prawdy ...

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, mario2007 napisał:

serwisie Hondy 

V2 - fajne, ale wieczna synchronizacja gaźnika/ów doprowadzała mnie do pasji :default_icon_evil:

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, Slimak napisał:
11 godzin temu, Pietrek90 napisał:
Chciałbym również od czasu do czasu zabrać małżonke na małą wycieczkę. Jak on się sprawuje przy jeździe w dwie osoby. Czy nie jest on za słaby50km. 

Jeździłem F650 przez 7 lat. Raz w roku na 4 dniową "wyprawę" również z plecaczkiem. Na pierwszy motek moc w zupełności wystarczająca. Chyba, że zamierzasz autostradami śmigać to do tego średnio się to moto nadaje.

Nie planuję naprawiać motoru w ASO bo to chyba nie byłoby opłacalne. Po tych wszystkich wpisach nie pozostaje mi nic innego jak szukać swojego wymarzonego GS'a. Czy jest ktoś z Krakowa kto się zna bardziej niż w miarę na tym modelu aby pomógł mi w razie potrzeby w ogledzinach, czywisci nie za free. Stawiam flache i dobry obiad :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będziesz Pan zadowolony ;) 

Poszukaj w naszej wyszukiwarce ludziaxów z Krakowa, i napisz PW. 

Edytowane przez Pszemo
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na pierwszy rzut oka, to dwa ostatnie egzemplarze są od tego samego handlarza. Wypicowane, wymalowane....  

Pierwszy fajnie doposażony, tylko jechać, obejrzeć, przejechać się... I zdecydować 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22.06.2018 o 19:29, Pietrek90 napisał:

Nie planuję naprawiać motoru w ASO bo to chyba nie byłoby opłacalne. Po tych wszystkich wpisach nie pozostaje mi nic innego jak szukać swojego wymarzonego GS'a. Czy jest ktoś z Krakowa kto się zna bardziej niż w miarę na tym modelu aby pomógł mi w razie potrzeby w ogledzinach, czywisci nie za free. Stawiam flache i dobry obiad :D

ja niby robię/mieszkam w krakowie, ale mój dakar to podobno paść i ogólnie nie wiem jak nim jeździłem w zeszłym sezonie :D także nie wiem czy chcesz polegać na mojej opinii :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim pierwszym f650gs zrobiłem 55kkm i sprzedałem tylko dlatego że dla małżonki był za ciężki a sam jeździłem już dakarem. Małżonka mimo niewielkiego doświadczenia zrobiła nim trasę do Chorwacji i z powrotem.

Wcześniej byliśmy tym samym motocyklem też w Chorwacji jadąc we dwójkę. Tak więc motocykl nadaje się i dla początkujących i na przeloty we dwoje.

A dakarem też za chwilę zrobię 35kkm i nadal zajebiście mi się nim jeździ.

 

taptarapta

 

 

 

 

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22.06.2018 o 06:39, Pszemo napisał:

A który z nich ma BMW? 

Spalanie 3,5-4,5l, klocki ~ 30zł, olej z filtrem ~120zł, termostat 30zł. Akumulator, opony i inne kosztują normalnie, jak do innych motocykli. Nie rozumiem Twoich obaw. To sprytny pojazd, który w większości przypadków możesz naprawić sam, do tego świetnie się prowadzi, dużo błędów wybacza a i przebiegi ponad 100kkm nie są niczym niezwykłym. 

Poczytaj forum, zamiast słuchać kolegów, którzy nie mieli f650gs. 

Znalazłem za 18, ale chyba trochę k...a strach :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×