Skocz do zawartości

Recommended Posts

Trudno się z Tobą rozmawia bo nie bardzo wiesz co chcesz:default_blink: Poczytaj  w necie , na róznych forach o tych motocyklach - silniki , zawieszenia , wysokość kanapy , wagi , sprawność w terenie i na czarnym etc.etc.  Poczytaj i wtedy sprecyzuj o co kaman , jakie są priorytety . Wg tego co piszesz to myslę , że dla Ciebie najlepszym rozwiazaniem bedzie xcountry - świetny w terenie ( jak dla amatora oczywiście ) i na czarnym niczego mu nie brakuje. No i moja rada - nie kieruj się oszczędnościami , że cos  kosztuje tysiąc mniej , a coś więcej bo z reguły dzisiaj zaoszczędzony tysiąc jutro okaże się kosztowną wtopą. OCZĘTAMI NIE KUPUJEMY !!!! 
Swoją drogą jak przeczytałem , że traska do Poznania to dla Ciebie wyprawa na biegun to sorry , ale oplułem monitor :default_icon_e_biggrin:
 
Ale po co ma gdziesz szukać jak tu jest wszystko, a jak czegoś nie ma to się dopisze.

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

W myśl zasady, że biednego nie stać na tanie rzeczy.

Ride, eat, sleep, repeat!


Tanie mięso psy jedzą :-D

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ostatniego rozdziobią kruki i wrony. Czy jakoś tak.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To oczywiste, bo gdyby żaba nie skakała, to by ślimak pokaż rogi, na pewno.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kulawemu przeszkadza rąbek u spódnicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, xel napisał:

A kulawemu przeszkadza rąbek u spódnicy.

A skąd, przecież na krzywe drzewo nawet Salomon nie naleje ;)

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Cytuj

na krzywe drzewo nawet Salomon nie naleje

Mimo że mu się należy jak ślepemu psu ziarno na jego młyn.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może lepiej tak: 

1. Określ maxymalnie maxymalny budżet i kup maszynę za 80% tegoż budżetu. Nieważne czy Dakar, czy zwykły Gs. 

Jak tak zrobisz, to nie będziesz później pluł sobie w brodę, żeś gówno kupił, tylko zrobisz co trzeba i jazda. 

2. 180 wzrostu to może być na Dakara trochę przymało, więc myślę, że zwykły Gs Ci podejdzie i nie będziesz na nim wyglądał jak na rowerku. 

3. Jak ktoś mówi, że opuści tysiąc na potrzebne części/plastiki/serwis, to licz że wsadzisz lekko 2. 

4. Motocykl to nie lans, więc warto zadbać o wszystko związane z bezpieczeństwem (opony, hamulce, łożyska, napęd.....) Jak tu oszczędzisz, to nie ma frajdy ...... tylko ryzyko utraty... 

The end. 

Edytowane przez Pszemo
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niezła dyskusja wyszła, ale tak: 
1. Wiem, że chce GS'a (zastanawiałem się czy Dakar będzie dla mnie aż tak lepszy, że warto dokładać do niego x więcej ) - wychodzi na to, że raczej nie. A za oszczędzony haj zainwestuje w upgrade kurtki / spodni - bezpieczeństwo przede wszystkim.

2. Zdecydowanie nie kupuję oczami, dlatego odezwałem się do was doświadczonych jeźdźców i sporo czytałem i oglądałem na ten temat. ( chociaż nie widzę sensu kupować moto które Ci się nie podoba - bo ktoś mówi, że jest lepsze ;) - nie kupuje moto z rozsądku, tylko miłości ;P 

3. Od Dakara, któego miałem na oku odstrasza mnie bardziej to że Anglik bez ABS'u, bez Kufrów i przy którym już coś trzeba robić, nie cena - dobrze wiem, że gdybym teraz chciał oszczędzać to później będę musiał dopłacać

4. Do Poznania to nie jest wyprawa na koniec świata, ale łatwiej mi jest sprawdzić oferty ze swojej okolicy.

 

@Pszemo świetnie podsumował sprawę. 

 

Edytowane przez Ziejka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Angliku największym problemem jest to, że ma kierownicę ze złej strony, rdza to kwestia indywidualna. Mój trup jest z Irlandii, w Polsce miał przede mną dwóch właścicieli (a może trzech?) i poza tym, że ma kilka... śmiesznych rozwiązań, to śmiga zajebiście i nic mu nie mogę zarzucić (poza tym, że jest dla mnie za duży i za ciężki xD). Zresztą zobaczysz. Swoją drogą @MarekP sprzedaje singla w Krakowie chyba, czyż nie?

 

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się przestałem udzielać, bo wywnioskowałem, że ty już wybrałeś, a tylko chcesz żebyśmy zgodnie pokiwali głowami: tak, kup tańszego małego gs-a, jest/ będzie zajebisty, nie będziesz żałował, "będzie pan zadowolony". A my kombinujemy, podsyłamy ci inne oferty, wskazujemy czemu tak a nie inaczej... A tobie nie o to chodzi ;) To forum to społeczność, znamy się live, wierzę, że między nami nikt nikomu miny nie wciśnie - stąd sugestie żeby zainteresować się forumowymi ofertami. Zrobisz jak chcesz, mówisz że czytasz i oglądasz...  To może już czas pooglądać na żywo jakieś motki, bo ci sezon ucieknie ;) Do dzieła :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ehh... Widzę że co bym nie powiedział to i tak coś nie tak, no trudno. Tak idę dziś zobaczyć jaki jest Dakar @xela, a na niedzielę jestem umówiony na oglądanie i mam nadzieję zakup, więc nie powiedziałbym że tylko czytam i oglądam. ;) 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

prawda, mój jest na sprzedaż. I ma kufry, i gmole i nowy naped i nowe opony, i nawet drugie nowe opony. No i do tego jest w Krakowie.
https://www.olx.pl/oferta/bmw-f650gs-abs-bezwypadkowy-CID5-IDwtE6d.html

W sumie, to możemy się spotkać w 3'ech z Xelem i poprzymierzać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Ziejka, teraz ciekawy jestem twoich argumentów "na nie" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam argumentów przeciw, wręcz przeciwnie! Za późno sprawdziłem niestety wiadomość ale pisze na priv i chętnie obejrzę :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Ziejka napisał:

Ehh... Widzę że co bym nie powiedział to i tak coś nie tak, no trudno. Tak idę dziś zobaczyć jaki jest Dakar @xela, a na niedzielę jestem umówiony na oglądanie i mam nadzieję zakup, więc nie powiedziałbym że tylko czytam i oglądam. ;) 

 

Spoko:default_icon_beer: przecież wszyscy chcą Ci pomóc w zakupie  i jeżeli mają do treści Twoich postów jakieś uwagi to raczej coś jest na rzeczy :default_unsure: Żeby sprawdzić , który z wygladu i podobania  jest dla Ciebie "lepsiejszy " musisz po pierwsze przymierzyć się do nich , a po drugie jak nie masz doświadczenia to żeby ewentualnie chronić swój portfel weź na oględziny kumatego . Jak oglądniesz kilka sztuk to porównując je ze sobą gwarantuję Ci , że bedziesz miał w pytę pytań. Owocnego polowania :default_moto2:

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dakar Xela nie jest czasem obniżony?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest, o czym koledze Ziejce powiedziałem. Mój dakar pod względem wysokości jest tak pomiędzy małym singlem a normalnym dakarem, ja wysokość siedzenia oceniam na 870mm - 25 mm kości - 30 mm kanapa = 815 mm. Może.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warto rozmawiać!

Ride, eat, sleep, repeat!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i qwa.

Graty zarówno dla Ciebie jak i MarkaP.

Edytowane przez xel
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎2018‎-‎07‎-‎12 o 09:01, Pszemo napisał:

To może lepiej tak: 

1. Określ maxymalnie maxymalny budżet i kup maszynę za 80% tegoż budżetu. Nieważne czy Dakar, czy zwykły Gs. 

Jak tak zrobisz, to nie będziesz później pluł sobie w brodę, żeś gówno kupił, tylko zrobisz co trzeba i jazda. 

2. 180 wzrostu to może być na Dakara trochę przymało, więc myślę, że zwykły Gs Ci podejdzie i nie będziesz na nim wyglądał jak na rowerku. 

3. Jak ktoś mówi, że opuści tysiąc na potrzebne części/plastiki/serwis, to licz że wsadzisz lekko 2. 

4. Motocykl to nie lans, więc warto zadbać o wszystko związane z bezpieczeństwem (opony, hamulce, łożyska, napęd.....) Jak tu oszczędzisz, to nie ma frajdy ...... tylko ryzyko utraty... 

The end. 

Ad.2 Ja w takim razie jakis dziwny jestem bo majac 172 cm na zwyklym GSie jest mi ciasno. Dakar ma dalej do ziemi, I troche grubsze siodlo, ale az takiej roznicy to nie widze. Przy 180cm to ja proponuje jednak V Stroma

 

 

 

:cafe4:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, looksgoodinblack napisał:

Ad.2 Ja w takim razie jakis dziwny jestem bo majac 172 cm na zwyklym GSie jest mi ciasno. Dakar ma dalej do ziemi, I troche grubsze siodlo, ale az takiej roznicy to nie widze. Przy 180cm to ja proponuje jednak V Stroma

 

 

 

:cafe4:

Dakar ma to samo siodło co nie dakar a jak ciasno to kanapa była obniżona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@looksgoodinblack

Spoko póki co jest mi wygodnie, jak pisałem 2 posty wyżej moto już kupione. Poza tym nie podoba mi się V Storm, a to jednak jest ważne (przynajmniej dla mnie). Niemniej dzięki za opinie. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam ponad 180 i na normalnym GS jest w sam raz, chociaz czasem muszę sie pilnować żeby nie siedzieć częściowo na tylnym siedzeniu. Przy dwóch osobach jest mi stanowczo mniej wygodnie. Ale odleglosc do ziemi itp jest ok. A motocykl ogólnie nie jest mały. 

Natomiast co do obniżania na nowe plastiki, to ja dostałem kawał zniżki na to, i co z tego jak od roku nie moge dorwać pod kolor (lub pod kolor w stanie zauwazalnie lepszych od moich). 

To źle o tyle że po roku to ja już się przyzwyczaiłem to tych 'szram", i zupełnie mi nie przeszkadzają, a wiem że wzbudzają mieszane uczucia u oglądających, bo czasem wprost dostaje komentarze. Chociaż zazwyczaj hasło że motocykl zasadniczo jest terenowy i był używany zgodnie z przeznaczeniem wystarczają ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 godzin temu, raby napisał:

Dakar ma to samo siodło co nie dakar a jak ciasno to kanapa była obniżona.

Mojej zony GS mial siedzenie od Dakara. Wyraznie wyzsze niz standard Seat Concepts jaki ma teraz. Na tym z Dakara bylo dla mnie w miare ok. Na tym obecnym jest ciasno. Wg Seat Concepts standard Dakar to wysokie w GS. Wiec czy nie bylo tak ze GS mial niska (standardowa),  a Dakar wysoka kanape?

https://seatconcepts.com/collections/bmw/products/bmw-2000-16-f650gs-tall-2000-07-dakar-sertao-standard

19 godzin temu, Ziejka napisał:

@looksgoodinblack

Spoko póki co jest mi wygodnie, jak pisałem 2 posty wyżej moto już kupione. Poza tym nie podoba mi się V Storm, a to jednak jest ważne (przynajmniej dla mnie). Niemniej dzięki za opinie. 

Gratki!

A co do V Stroma to dluzsza historia. Jak sie kiedysz rozczytasz w forum to zrozumiesz :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×