Skocz do zawartości
gsdakar

Jakie polecacie Aku do f650gs Twin

Recommended Posts

Jak w tytule, potrzebny dobry akumulator do Twina , cena jest drugorzędną sprawą, chodzi o extremalnie pewny i niezawodny produkt

Co sądzicie o takim >>>

https://bmwonline.pl/pl/p/Akumulator-Intact-HVT-08-/7251

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czarek, zmieniłeś motocykl?!


Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 godzin temu, gsdakar napisał:

 

Jak w tytule, potrzebny dobry akumulator do Twina , cena jest drugorzędną sprawą, chodzi o extremalnie pewny i niezawodny produkt

Co sądzicie o takim >>>

https://bmwonline.pl/pl/p/Akumulator-Intact-HVT-08-/7251

 

12 godzin temu, mario2007 napisał:

Pewex , jak to mówią :default_icon_beer:

W beemwe pewex ale już taki sam np. TUTAJ 88 ojro z przesyłką ;)

W moim wieśniaku siedzi już trzeci rok Motobatt  nie dbam o niego jakoś specjalnie, ostatnio przestał zimę w zimnej kanciapie bo  zapomniałem wyjąć ;) trzyma, kręci porządnie mogę polecić. Drugi aku tej samej firmy przekładany z motka do motka ma już chyba z sześć lat i cały czas daje jeszcze radę w moim pierdolocie.

Do twina idzie zdaje się ten

Generalnie szukaj jakiegoś w technologii AGM, a nie zwykłej żelówki.

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się tak zastanawiam czy wymienić profilaktycznie ? Ciężko mi uwierzyć ale u mnie w Twinie jest oryginalny akumulator - 8 lat ...(ogólnie działa póki co bez zastrzeżeń) Nie sądzę aby ktoś wcześniej wymieniał na oryginalny :D Co o tym myślicie ? Wiem, że na niektórych rozrusznikach są takie sprzęgiełka które mogą zostać uszkodzone przy słabym akumulatorze - tego wolałbym uniknąć jeśli tutaj takie występuje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie i jeszcze zamówię z Niemiec żeby było pewne :D Pytam się poważnych ludzi i sobie ze mnie jaja robią :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja poważnie mówię - jak chcesz wydać osiem 574 pln na AGM , to kup sobie oryginał AGM . 322 pln minus rabat . 

Sorki , 700 minus rabat /niższa cena jest do singla , mój błąd.../ . ale to nie zmienia faktu że to tylko AGM  a nie żelowy . 

 

Edytowane przez mario2007
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie cudo kupiłem cztery lata temu do skutera , oczywiście się pomyliłem więc kupiłem drugi a ten stoi w garażu i służy jako eksponat . Ładuje się raz w roku jak sobie przypomnę... . Właśnie go doładowałem , trwało sześć minut więc pusty nie był. Dwa razy służył do odpalenia jako matka , raz f650gs , raz f800gs... . Polecam.d60dd3940fc4733dd46ccccd2b89021d.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czarek, zmieniłeś motocykl?!

Koleżanka w potrzebie dlatego pytam




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, gsdakar napisał:


Koleżanka w potrzebie dlatego pytam emoji4.png




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

a, że koleżanka warta grzechu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kwasowe, żelowe, wapniowe, litowo-jonowe ... - to tylko rozróżnienie na technologię. Do tego tak zwane markowe i "te" inne ...

Trudny temat. Każda opcja ma swoje zalety i wady. A to cena, a to żywotność, a to parametry w czasie. Generalnie akumulator to zawodne urządzenie. Kończą życie przed czasem i te tanie i te najbardziej markowe, ale jak chcesz sprawę ująć statystycznie co do żywotności czy utrzymania parametrów prądowych i napięciowych w czasie to kup aku markowe - warta, bosch ...

Nie ma gwarancji 7 czy 8 lat życia, a statystycznie żyje takie aku żyje dłużej trzymając parametry w ryzach i statystycznie jak padnie to raczej padnie ... ;)

Generalnie duży temat - podobny do oleju ... Ilu użytkowników, ilu ekspertów, ile marketingowych informacji tyle opinii.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Takie cudo kupiłem cztery lata temu do skutera , oczywiście się pomyliłem więc kupiłem drugi a ten stoi w garażu i służy jako eksponat . Ładuje się raz w roku jak sobie przypomnę... . Właśnie go doładowałem , trwało sześć minut więc pusty nie był. Dwa razy służył do odpalenia jako matka , raz f650gs , raz f800gs... . Polecam.d60dd3940fc4733dd46ccccd2b89021d.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Miałem coś takiego w Dakarze

Służył dobrze 4 lata i padł

To i tak 2 razy dłużej niż yuasy kwasowe czy varta która padła po 6 tygodniach.

 

Teraz mam chyba tuborga... jak na razie bez zastrzeżeń

 

taptarapta

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×