Skocz do zawartości
alucard

GS Nadolice Wielkie

Recommended Posts

Podoba mi się ten motocykl i pasuje mi cena (nie mam zbyt wielkiego budżetu niestety)


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-gs-bmw-f-650-gs-rocznik-2000-dow-rej-a2-i-50-km-abs-super-opony-3-kufry-ID6AFIXc.html#f162e562e0


Trochę się obawiam przebiegu - 84,5k km i dlatego też chciałem prosić Was o opinie na ten temat. Sugerując się "Jak kupować motocykl" wychodziłoby, że może to być przebieg bliski większemu remontowi, co może mi się nie opłacać i lepszą opcją będzie kupienie droższego motocykla. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze możesz kupić włoski z przebiegiem 23000 :D 

Chcesz kupić 18-letni motocykl i chciałbyś "nówkę"? To tak nie działa. Pewnie jakiegoś wkładu będzie wymagał, ale zapewne silnik i skrzynia nie będą wymagać remontów (no może prócz pompy wody, ale niekoniecznie). 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No raczej, że nówkę. Złomem jeździć nie będę. Mi 30 prawie uderza i nie miałem części wymienianych, a taka 18-latka ma być zużyta?

A tak na serio, to pytam ludzi z doświadczeniem. Na crossach remont silnika trzeba było robić co sezon/dwa, nie wiem jak to wygląda w motocyklach turystycznych więc zasięgam pomocy. 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wolę się przygotować na ewentualne remonty jeśli miałbym kupić ten motocykl. Póki co czekam aż mi właściciel odpowie na pytania które ostatnio mu zadałem.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daway te pytania, my odpowiemy i sobie porównasz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest tu silna grupa z dolnego śląska myślę, że znajdziesz kogoś kto ma i może sprawdzić osobiście :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
48 minut temu, coolluk napisał:

Jest tu silna grupa z dolnego śląska myślę, że znajdziesz kogoś kto ma i może sprawdzić osobiście :)

Najsilniejszy z tej sinej grupy jest teraz gdzieś pod Chińską granicą - więc można za niego osobiście coś wypić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Jarek napisał:

więc można za niego osobiście coś wypić ;)

To zawsze :D :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przez olx albo otomoto wysyłałem pytania do niego, więc ich nie zacytuję, ale starałem się dowiedzieć informacji konkretnie o tym motocyklu, więc niestety mi nie pomożecie z tymi pytaniami. Jak pamiętam to pytałem o powód sprzedaży, czy właściciel dużo nim przejechał i jakie miał problemy w trakcie eksploatacji i o coś jeszcze, ale nie pamiętam.

10 godzin temu, coolluk napisał:

Jest tu silna grupa z dolnego śląska myślę, że znajdziesz kogoś kto ma i może sprawdzić osobiście :)

O to nawet prosić nie chciałem. Czekam na odpowiedź gościa, jak nie otrzymam to będę do niego dzwonił, a jak po tym dalej będę chciał kupić ten motocykl i ktoś by zechciał go obejrzeć to byłoby w ogóle genialnie. A jak nie, to sam się wybiorę, chociaż nie ukrywam, że opinia doświadczonego motocyklisty będzie dla mnie niezmiernie cenna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod niskiego to jaki zakres? Ja mam 179. Kanapę też w razie czego mógłbym w ostateczności wymienić. Może na forum nawet by się jakaś znalazła

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to raczej przy takim wzroście i takiej kanapie bedzie za nisko. Dobrze jest przed zakupem przymierzyć się wcześniej do wybranego modelu. Wg mnie przy 180cm to only DAKAR.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obawiam się że jest to wersja obniżona fabrycznie , aczkolwiek mam do Nadolic rzut beretem i mogę przymierzyć pod siebie :D , niestety mam 170 czyli zapewne będzie dobry .

Popaczeć ???  :D , główny oglądacz wraca , bedzie za kilka nocy .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz ochotę rzucić na niego okiem, to byłoby na prawdę świetnie. Jutro też zadzwonię do gościa, bo już za długo bez odpowiedzi są moje pytania. "Wysoka" kanapa może być dla mnie dalej za niska do komfortowej jazdy?

Albo odłożę zakup o kilka miesięcy i rzeczywiście nastawię się na Dakara

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozycja za sterami w Dakarze i zwykłym jest taka sama... I można ją zmienić kanapa. Są trzy rodzaje kanap niska, średnia i wysoka. Paradoksalnie wyższej osobie może być wygodniej na niskiej kanapie, bo wtedy szyba jest wyżej...

Dakar ma inne - wyższe zawieszenie i większy prześwit...

Przymierz się i sam wybierz

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz like'a za szybę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, alucard napisał:

A tak na szybko, to ten egzemplarz ma niezłą cenę, a opis sprawia wrażenie zadbanego motocykla
https://www.olx.pl/oferta/okazja-bmw-gs-gd-650-wersja-dakar-nie-transalp-africa-tenere-CID5-IDwRdGN.html#efaf0424c4

 

Jaka średnica przedniego koła?

1 godzinę temu, manioora napisał:

Są trzy rodzaje kanap niska, średnia i wysoka. 

Pokaże?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, raby napisał:

 

Pokaże?

Jak był mały to pokazywał. Teraz się wstydzi...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie potrzebuję Dakara i zwykłego GS'a w okolicy żeby sprawdzić na którym będzie mi wygodniej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, raby napisał:

Jaka średnica przedniego koła?

Nie no, jest w tym egzemplarzu 21 cali na pewno ;) 

A sam motocykl wizualnie nie wygląda wcale źle, w końcu ma 18 lat.

Przyczep się tylko o szybę bo nie oryginalna i jak mechanicznie sprawny to brać ;)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, alucard napisał:

W takim razie potrzebuję Dakara i zwykłego GS'a w okolicy żeby sprawdzić na którym będzie mi wygodniej

Poczytaj:

10 godzin temu, manioora napisał:

Pozycja za sterami w Dakarze i zwykłym jest taka sama... I można ją zmienić kanapa. Są trzy rodzaje kanap niska, średnia i wysoka. Paradoksalnie wyższej osobie może być wygodniej na niskiej kanapie, bo wtedy szyba jest wyżej...

Dakar ma inne - wyższe zawieszenie i większy prześwit...

Przymierz się i sam wybierz

 

Tak więc sama pozycja ( z wykluczeniem kanapy ) będzie taka sama, a co najwyżej dostęp nóg do podłoża będzie inny. Wzrost 179 nie jest jakimś jednoznacznym wyznacznikiem Dakar'owym ... Masz wzrost uniwersalny i oba motocykle będą z Tobą współpracowały - na chyba, że będzie to GS obniżany wtedy trochę słabo, ale też da się jechać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, mario2007 napisał:

 

Popaczeć ???  :D , główny oglądacz wraca , bedzie za kilka nocy .

mario - jakbyś mógł, to poproszę. Rozmawiałem z właścicielem i zrobił dobre wrażenie. Niestety sam nie jest specjalistą, a jak go zrozumiałem to jest jego 1 motocykl i się okazało, że po kilkuset kilometrach stwierdził, że to jednak nie dla niego (czasem to chyba tak bywa jak się chce realizować młodzieńcze marzenia i okazuje się to inne w rzeczywistości). Patrząc na powyższe, opinia kogoś kto dobrze zna te motocykle będzie bardzo wartościowa.

Myślę, że ze względu na cenę zostanę przy zwykłym GS'ie a w razie potrzeby będę kombinował z kanapą. Jak okaże się, że takiej potrzeby nie będzie to jeszcze lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, raby napisał:

Widzisz Raby... Już tyle lat czyta forum i zawsze wierzył w to co piszą... A tu taki zonk... Cytując znany tytuł, chce Ci Rabeuszu napisać, że "teraz już wiem" że są dwie kanapy... I czuję się jak ten filozof, co nie wiedział, że ma na dupie przedział...

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecie wyraźnie widać że są trzy a nawet cztery :D , zwykła zwana wysoką , niska , niska żółta i siedzenie pojazdu służbowego . Czyli nikt nie zgadł :default_icon_beer: 

. Wysokościowo są dwie : zwykła i niska , są jeszcze wysokie akcesoryjne i przeróbki różnych tapicerów popularne wśród użytkowników . 

2 godziny temu, alucard napisał:

mario - jakbyś mógł, to poproszę. Rozmawiałem z właścicielem i zrobił dobre wrażenie. Niestety sam nie jest specjalistą, a jak go zrozumiałem to jest jego 1 motocykl i się okazało, że po kilkuset kilometrach stwierdził, że to jednak nie dla niego (czasem to chyba tak bywa jak się chce realizować młodzieńcze marzenia i okazuje się to inne w rzeczywistości). Patrząc na powyższe, opinia kogoś kto dobrze zna te motocykle będzie bardzo wartościowa.

Myślę, że ze względu na cenę zostanę przy zwykłym GS'ie a w razie potrzeby będę kombinował z kanapą. Jak okaże się, że takiej potrzeby nie będzie to jeszcze lepiej.

Postaram się umówić na jutro , dzisiaj miałem sporo latania a tera leje :D , w końcu ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×