Skocz do zawartości
major

O co tu chodzi (czujnik temperatury...?)

Recommended Posts

Cześć,

Jestem świeżo upieczonym właścicielem Dakara z 2004 r. (wersja dwuświecowa). Jeszcze niewiele o nim wiem, ale coś tam próbuję ogarniać... Przy okazji wymiany świec zauważyłem jakąś - jak mi się zdaje - prowizorkę związaną z prawdopodobnie czujnikiem temperatury (o ile to jest to...). Załączam fotki, żeby było wiadomo o co chodzi. Z tego co wypatrzyłem, to czujnik jest chyba oderwany od tej śruby, którą powinien zdaje się być przykręcony do silnika, a wszystko wewnątrz jest wysmarowane białą pastą. Nie wiem co to i dlaczego tak, ktoś coś podpowie, jak to ogarnąć...? W czujniku są 4 przewody, jeden oderwany, próbowałem go przylutować, ale nie wiem czy tak można... Da się to kupić/wymienić/zrobić porządnie? Proszę o radę. Dzięki, pozdrawiam.

IMG_0515.jpg

IMG_0516.jpg

IMG_0517.jpg

IMG_0518.jpg

IMG_0519.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś tu coś grzebał. To białe wygląda jak pasta termoprzewodzaca. 

Ja bym po prostu wymienił ten czujnik.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, raby napisał:

Ktoś tu coś grzebał. To białe wygląda jak pasta termoprzewodzaca. 

Ja bym po prostu wymienił ten czujnik.

Ok, tak mi się wydaje, że to najlepsza opcja. Czy to jest faktycznie czujnik temperatury wentylatora? Czy można takowy gdzieś zakupić nowy? Znalazłem takie coś (używka): https://allegro.pl/bmw-f650-gs-czujnik-temperatury-wentylatora-wody-i6234508193.html

Będzie to to pasować...? Poprzeglądałem manuale, serwisówki i nie mogę się doszukać oznaczeń części do mojego sprzęta. Jest oferta na boxer-parts, ale z powodu braku zdjęcia też nie wiem czy właściwy... https://boxer-parts.eu/czujnik-temperatury-wody-f650

Dzięki za odpowiedź i sugestię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wykręć, wyrzuć i kup taki sam  za 1/6 ceny albo jak chcesz pomarudzić to masz tutaj nr czesci 13621703993

Edytowane przez Dziadek
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Dziadek napisał:

wykręć, wyrzuć i kup taki sam  za 1/6 ceny albo jak chcesz pomarudzić to masz tutaj nr czesci 13621703993

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Miło, że można liczyć na Wasze wsparcie i że nastąpiło ono tak szybko :) Wspaniała społeczność. Doceniam!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×