Skocz do zawartości
Greg001

YAMAHA TENERE 700

Recommended Posts

3 godziny temu, arthurr napisał:

@dakarowy, już dwa razy użyłeś argumentu wagi ..... Masz jakieś inne dane na których się opierasz?

Waga problemu? ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to jest przede wszystkim kwestia stosunku masy do mocy , 95 i 75 koni robią różnicę . A stosunki jak wiadomo bywają różne :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie moc ma drugorzędne znaczenie (sic!), nawet lepsze zawieszenie mi lotto - bo ja jestem pizda nie kierownik, więc i tak lepszego nie wykorzystam. Za to masa ma duże znaczenie - w końcu to ja go muszę podnosić :D 

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyczytałem to na którymś z forów ... że dziwnym trafem Yamaha po cichu usunęła z tej sławetnej tabelki wagę swojego motocykla, co pozwala sądzić, że jest ona sporo wyższa od deklarowanej na poczatku, a porównywanej do tej KTMa.
Znajdę chwilę, pogrzebię w necie i przekleję źródło, ale to po weekendzie jakoś

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najważniejsze, że ludzie kupują i jeżdżą motocyklami, chrzanić jakimi i z jakiego powodu je kupili.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sama masa motocykla, to jedno. Druga sprawa, gdzie ta masa jest.

Wydaje się patrząc na zdjęcia, że np. paliwo w tenerce jest bardzo wysoko. Tak samo silnik.

Kilka razy trafiłem na dyskusje, gdzie "cycki" ktma 790 były wyśmiewane. Może i to nie wygląda ciekawie, ale na pewno obniża środek ciężkości, na czym nam przecież mocno zależy.

 

ya-s%C3%A9.jpg

Edytowane przez gilby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

790 Adventure White/Orange - 51999 pln

790 Adventure R - 56199 pln FB_IMG_1544733874185.jpegFB_IMG_1544733872027.jpegFB_IMG_1544733869910.jpeg

Wysłane z Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ładny kurcze. Ładniejszy od poduszkowo-niebieskiego F850GS...

To może jednak taki....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, BrunoJ napisał:

ładny kurcze. Ładniejszy od poduszkowo-niebieskiego F850GS...

To może jednak taki....

Od czego? :default_icon_eek::default_icon_mrgreen::default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Majtkowego miał napisać ...

Opony AVON Trail Rider - jakiś nowy pomysł na kapcie ?

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja babcia miała podszewki poduszek w takim kolorze. Stąd poduszkowy. Napisałbym pościelowy, ale to budzi zaraz skojarzenia jakieś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze?? Ja wiem, że tan KTM zajebisty och ach i w ogóle ale... z boku wygląda jak jakieś derbi czy romet 125. Sorry. Yama budget, ale zwyczajnie, normalnie ładniejsza jest.

 

No to se pogadałem i tak jak  będę któryś z nich kupował to już wszystko o nich będzie wiadomo - jak to o kilkuletnich mocno używanych modelach :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze można wrócić do BMW



Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jednak bedę na F800adfv polowal. Jakoś mi sie z tych wszystkich najbardziej podoba. Ale nieagresywnie, jest czym jezdzic, więc nie ma stresu

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z fb

Mamy wiadomość, na którą czekało wielu z Was. Znamy ceny Ténéré 700!

Od 27.03.2019 rusza internetowy system zamówień na ten motocykl.
40 999 zł - to cena w internetowym systemie zamówień, obowiązuje do 31 lipca 2019 roku.
42 999 zł - to cena regularna, obowiązuje od 01.08.2019 roku.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj na targach widziałem Tenere. Na żywo nie wygląda źle, ale z drugiej strony dupy nie urywa. Na pewno nie jest tak wysoka jak się wydawało. Bylo spore zainteresowanie, ale miałem wrażenie że motocyklisci mieli większą wiedzę na temat 700-tki niż pracownik Yamahy. Lipa trochę.

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 15.12.2018 o 12:24, arthurr napisał:

Szczerze?? Ja wiem, że tan KTM zajebisty och ach i w ogóle ale... z boku wygląda jak jakieś derbi czy romet 125. Sorry. Yama budget, ale zwyczajnie, normalnie ładniejsza jest.

No to se pogadałem i tak jak  będę któryś z nich kupował to już wszystko o nich będzie wiadomo - jak to o kilkuletnich mocno używanych modelach :D

A tak se śmigłem na sławetny warszawski odpust motocyklowy co by na własne oczy tudzież pod dupą poczuć te nowinki. I wrażenia na  żywo mam podobne. Nowy KTM jakoś mi niezbyt przypadł do gustu takie jakieś Kymco na sterydach A yama mi się spodobała moto bez jakichś udziwnień, wąskie siedzenie, dobrze leży między nogami :D zawiasy z regulacją, lampa na soczewkach fajnie się prezentuje, mam nadzieję, że świeci podobnie, wydaje się lekka,  nie posiada stu pięćdziesięciu tysięcy zbędnych systemów do mierzenia , ważenia i jazdy za kierownika no i dobra wiadomość dla karłów jak ja - niższa niż  żyrafa 660 z moim 166 w kłębie jest całkiem git. W sumie trochę mi we łbie namieszała, trza się bedzie gdzieś jakoś bujnąć na niej ...

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yamaha już od dawna odgraża się tym motocyklem rozpuszczając różne fantazje na temat jego parametrów. Niech go w końcu wprowadzą do sprzedaży to dopiero zobaczymy ile jest wart i ile wart jest.

Edytowane przez Moto Troter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie widziałem na żywo ale z tego co czytam wynika że  to budżetowy motocykl. Może taki był właśnie pomysł na zdobycie klientów. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Budżetowy? Za 41-42 tyś zł? To chyba całkiem spory budżet?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Budżetowy to jest benelli trk. Ale za gruby :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko jeszcze pytanie jak taki budżetowy Benelli bedzie wygladał po 15-20 latach. Bo GSy smigają dzielnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, dakarowy napisał:

Budżetowy? Za 41-42 tyś zł? To chyba całkiem spory budżet? emoji6.png

A Ty co? Nie bierzesz 500+ :default_laugh: 

Wszystko drożeje, to czemu motocykle mają być wyjątkiem? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×