Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zrozummy się: Goretex (czy membrany przeciwdeszczowe w ogóle) to taka cerata(y), która(e) przepuszcza(ją) powietrze w górę (gorzej niż goła szmata), a wody w dół nie (gorzej niż goła guma).

Gdzie se ją dasz, to jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa :D Ja moją przeciwdeszczówkę (tzn znane i lubiane na naszym brytyjskie MVP) zakładam w celach wiartochronnych na wierzch nawet, jak nie pada. Łatwiej i szybciej.

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Xel, ale moim zdaniem nie ma potrzeby na 'zawsze na wierzchu'. Raz, że wtedy wcale nie jest łatwiej i szybciej (bo masz dwie warstwy zamiast jednej, spiętej), dwa, że prawdopodobnie kurtka ma wtedy ograniczoną funkcjonalność (dostęp do kieszeni, wywietrzników, widoczność odblasków...). 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
72573718_2415519325222885_6211286514115018752_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQmsrvDkawXQeQGsoXDH_lsPsWY58SO0nAEUVTyjaqvaMXsCG9i18GTpG0WgHiht9M4&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=e2000d38b1951d35976f4aa539fe3c80&oe=5E3925A1 Kurtka Rallye BMW Motorrad Team 2992,00 zł (3399,00 zł)   

 

Dokladnie taka kupilem za 1500zl dwa miesiace temu Jak zNajdziesz spodnie do kompletu za 1500 zl to daj znac aaaa.. i rozmiar 50 ...

Seb... jak zwykle na miejscu.. jak nie uzywales membrany goretex, a rozumiem ze nie, to powstrzymaj sie prosze od jednoznacznej oceny, ze jest to cerata jak kazda inna, tym bardziej jak mowimy o wprasowanym goretexie

Ich rodzajow tez jest kilka, jedne lepsze, drugie gorsze, ale nie generalizujmy.

A to jest wlasnie mieszanie kilku roznych systemow walutowych

Oczywiscie najlepiej miec wszystko i ubierac tylko to co potrzebne.

Seb gwarantuje Ci ze jak juz kiedys skorzystasz z jakiegos drozszego ciucha, to te Twoje wynoszone tu na piedestal zrzucisz sam do piekla, nawet nie bedzie trzeba Cie o to specjalnie prosic

Wszystko jest kwestia zasobnosci portfela, lachy, motocykle czy nawet dupy

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest łatwiej i szybciej. Nie muszę (dajmy na to w zaczynającym padać deszczu) ściągać kurtki (i kasku, jeśli takowy ktoś zdejmuje do montażu membrany), bujać się z tymi wszystkimi tasiemkami mającymi utrzymać membranę na miejscu, wpinać zameczków, (zakładać kasku).

MVP akurat ma dwa zamki przelotowe, umożliwiające dostęp do tego, co jest pod spodem. Problemów latania kurtki z "dwiema warstwami zamiast jednej" osobiście nie zauważyłem. W kontekście przeciwwiatrowym wywietrzników nie potrzebuję, w kontekście przeciwdeszczowym RACZEJ też nie. Odblasków nie widać, to jest prawda, na dodatek kurtka w kamuflażu to największy idiotyzm na szaro-burą deszczową aurę.

Jak chcesz jeździć na zimnie i wietrze, ale np bez deszczu czy w przelotnych opadach, to jasna sprawa, membrana wpięta pod spodem jak najbardziej. Choć może wtedy wystarczy softshell/podpinka ocieplająca pod spodem?

BTW, dzięki do @dakarowy za użycie nazwy "Paclite" w tym wątku. Zgłębiłem temat i jest to mniej więcej to, co ECWCS generacji trzeciej. Można polować na jakieś po taniości na allegro, co teraz planuję własnie uczynić :D

Edytowane przez xel
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 9.10.2019 o 13:48, mario2007 napisał:

Wiem że "niektórzy" :D wyposażeni w membrany wprasowane przemokli na zlocie - wszystko zależy nie od użytych środków impregnujących i innych niepotrzebnych "pierdół" , po wysuszeniu ciuchów i ostygnięciu należy aktywować powłokę DWR którą pokryte są ciuchy z wprasowanymi membranami . Należy do tego użyć suszarki bębnowej albo żelazka - nie aktywowana powłoka powoduje że pierwotnie wodoszczelna szmata  ciągnie wodę jak normalne ciuchy i żadne impregnaty dodawane do prania nic nie pomogą . 

instukcja prania jest tutaj :

https://www.gore-tex.pl/gore-tex-wash-instructions

i nie ma znaczenia jaka to membrana gore tex czy sympatex czy inna - wszystkie są impregnowane powłoką którą trzeba aktywować termicznie . 

 

Ja suszę tradycyjnie i nic nie przecieka.

Producent pisze na stronie, że wiele produktów posiada DWR więc nie wszystkim pomoże suszenie w suszarce.

 

 

23 godziny temu, dakarowy napisał:

Nie znam producenta ktory ma mwmbrane goretex zakladaną na zewnątrz, choć teraz ma chyba Rukka, Klim? Nie używałem, bmw w Rallye ma membranę niegoretexową co za tym idzie jej oddychalność w zasadzie nie istnieje, na pewno nie w podobnym stopniu co goretex, reszta jak pisze xel.

 

Held ma kilka takich kurtek np. Carese ale to przede wszystkim flagowe rozwiązanie w Touratecha (Companero).

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie wewnętrzna podpinka gore wystarcza - prawie - w zupełności. Na zewnątrz wrzucałbym chyba tylko podczas letnich burz albo przewidując całodniową jazdę w deszczu. W Skandynawii, owszem, zewnętrzna kurtka czasem trochę przemokła, ale (sorry, Artex!), to jeszcze nie jest powód, żeby dzwonić do mamy i płakać.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ej, jeśli to mama była winna, to ja też bym dzwonił.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, MrBodek napisał:

Mnie wewnętrzna podpinka gore wystarcza - prawie - w zupełności. Na zewnątrz wrzucałbym chyba tylko podczas letnich burz albo przewidując całodniową jazdę w deszczu. W Skandynawii, owszem, zewnętrzna kurtka czasem trochę przemokła, ale (sorry, Artex!), to jeszcze nie jest powód, żeby dzwonić do mamy i płakać.

Nawet latem przykro jest przy drodze ściągać spodnie aby założyć membranę więc mam przeciwdeszczówkę a membrany leżą w szafie.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy - oczywiscie, wszystko jest kwestią zasobności portfela, jednak gdzieś zaczyna się zdrowy rozsądek. Ten rebelhorn to był mój pierwszy NOWY komplet, biorąc pod uwagę sposób użytkowania, a sam wiesz jaka miałem wtedy średnia gleb na wyjazd - kupowanie kompletu za 5k wtedy, byłoby mało rozsądne, bez względu na zasobność portfela.
Masz natomiast racje, drozej często znaczy lepiej. Jak sobie przypomnę swoje pierwsze buty Formy i porównam je z ostatnimi O’neala - to mnie pusty śmiech ogarnia
Niemniej jednak - wprasowana na stałe membrana - zawsze będę mówił nie, jaka by to nie była membrana. Może dlatego ze mi jest zawsze za ciepło, rzadko jest mi za zimno, tak już mam. W tym roku latem do pracy jeździłem „na zdrapkę”, jak gdzieś dalej, to kupiłem sobie kurtkę Ispido, która w zasadzie cały przód i tył ma z siatki, a i tak żeby się schłodzić musiałem latać 180+
Z innej beczki - czy Wy kurwa naprawdę nie macie co robić??? Normalni ludzie o tej godzinie pracują!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, MrBodek napisał:

Mnie wewnętrzna podpinka gore wystarcza - prawie - w zupełności. Na zewnątrz wrzucałbym chyba tylko podczas letnich burz albo przewidując całodniową jazdę w deszczu. W Skandynawii, owszem, zewnętrzna kurtka czasem trochę przemokła, ale (sorry, Artex!), to jeszcze nie jest powód, żeby dzwonić do mamy i płakać.

Daleko to ty nie zajechałeś, a zresztą nie ma fot, nie ma relacji, nigdzie nie byłeś ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, artex napisał:

Daleko to ty nie zajechałeś, a zresztą nie ma fot, nie ma relacji, nigdzie nie byłeś ;)

Ja widziałem, Mangart z Bodkwą zdobył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
33 minuty temu, Piotrek napisał:

Ja suszę tradycyjnie i nic nie przecieka.

Producent pisze na stronie, że wiele produktów posiada DWR więc nie wszystkim pomoże suszenie w suszarce.

 

DWR musi byś aktywowana termicznie , jak nie jest to Paweł ci powie jak działa DWR nie aktywowana :D

Kilka razy jechałem w deszczu i nigdy nie przemokły mi ciuchy Rukki , może nie lało jak z cebra , ale pamiętam że kiedyś złapała mnie z kolegą krótka burza na 100 zakrętach i poza tym że miałem jezioro między nogami w kanapie tzw komfortowej BMW to nic mi nie było . Przepraszam buty mi przemokły w cholerę bo pojechałem w TCX-ach mocno przewiewnych . Latem jak mocno grzeje to niestety jest gorąco , ale na takie pory roku są inne ciuchy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, mario2007 napisał:

DWR musi byś aktywowana termicznie , jak nie jest to Paweł ci powie jak działa DWR nie aktywowana :D

U Pawła prawdopodobnie skończyła się membrana i wtedy aktywacja niewiele pomoże bo DWR to tylko impregnacja i nie powstrzyma dłuższego deszczu. Moim zdaniem impregnacja głównie pomaga membranie oddychać ponieważ zalana wodą nie może odprowadzić wilgoci.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
59 minut temu, dakarowy napisał:

Dokladnie taka kupilem za 1500zl dwa miesiace temu emoji6.pngJak zNajdziesz spodnie do kompletu za 1500 zl to daj znac emoji6.png aaaa.. i rozmiar 50 emoji16.png...

Seb... jak zwykle na miejscu.. jak nie uzywales membrany goretex, a rozumiem ze nie, to powstrzymaj sie prosze od jednoznacznej oceny, ze jest to cerata jak kazda inna, tym bardziej jak mowimy o wprasowanym goretexie emoji6.png

Ich rodzajow tez jest kilka, jedne lepsze, drugie gorsze, ale nie generalizujmy.

A to jest wlasnie mieszanie kilku roznych systemow walutowych emoji12.png

Oczywiscie najlepiej miec wszystko i ubierac tylko to co potrzebne.

Seb gwarantuje Ci ze jak juz kiedys skorzystasz z jakiegos drozszego ciucha, to te Twoje wynoszone tu na piedestal zrzucisz sam do piekla, nawet nie bedzie trzeba Cie o to specjalnie prosic emoji28.png

Wszystko jest kwestia zasobnosci portfela, lachy, motocykle czy nawet dupy emoji28.png

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Miałeś szczęście z tą kurtką 1500 to darmo ja brał bym w ciemno.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, artex napisał:

To jest kurtka przeciwdeszczowa 100%, chyba się nie zrozumieliśmy, pewnie nie jest to goretex.

Ok chyba jednak jest (przynajmniej w Carese, jak pisał Piotrek). Jeśli zamki się nie pierdolą od samego patrzenia, to mój głos idzie na Helda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście polecam HELD HAKUNA  MATATA ma szósty rok i nic się nie dzieje . Teraz przymierzam sie do zakupu II jest w ciekawych kolorach . Zawsze wrzucam przeciwdeszczowy kombinezon na siebie i nie zaskoczy mnie nawet duży deszcz . 

A chcę zmienić dla tego bo kupiłem czarny zestaw, a jasny jest bardziej praktyczny .

 

728c1ff87465e5bdc735dcedea2a3d47.jpg

Edytowane przez JeyJey

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli Wam zależy, to mojego kumpla znajomy pracuje w hurtowni, takiej wielkiej, sieć jakaś, Dobre Sklepy Motocyklowe czy jakoś tak. No i ten koleś zajmuje się między innymi reklamacjami, maja sporo marek, mogę się dowiedzieć, co najczęściej wraca na reklamacje, może to pomoże w podjęciu wyboru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to chyba tylko Jezier szuka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś tak... Ale ten temat wraca podobnie ja olejowy czy oponiarski


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, MrBodek napisał:

Ok chyba jednak jest (przynajmniej w Carese, jak pisał Piotrek). Jeśli zamki się nie pierdolą od samego patrzenia, to mój głos idzie na Helda.

Mogę zaręczyć u nie zamki bez problemu szósty rok .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, MrBodek napisał:

Ale to chyba tylko Jezier szuka.

Jezier prosił innych aby mu poszukali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze niech poda rozmiary i pociągniemy sprawę do końca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, KaeS napisał:

90-60-90?

Też bym tak strzelał.

  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym ciągnięciem tematu Jezierowi, to ja podziękuje, akurat w ten dzień nie mam czasu...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×