Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ej, dobra.

Mam na twinie takiego puiga:

 

https://allegro.pl/oferta/puig-szyba-turystyczna-bmw-f650-f800-gs-08-16-7898558133?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

I przy 100 na godzinę zaczyna niemiłosiernie walić powietrzem po łbie. Jak się lekko pochylę, to jest ok, ale to GS, a nie ścigacz, garba idzie dostać.

Ktoś testował, czy do takiej szyby da się dopasować jakiś deflektor poza puigowskim za milion monet?

 

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie Cie to nie pocieszy, ale jestem świeżo po zamontowaniu wysokiej szyby Wunderlicha do singla i mam podobnie. Przy czym u mnie to głównie jest hałas, chyba większy niż przy niskiej szybie, nie ma żadnych "uderzen" powietrza w kask. Schylanie się niekoniecznie coś zmienia. Z deflektorem nie mialem kiedy przetestować, leży w pudełku jeszcze. 

U Ciebie przy takim kształcie szyby to faktycznie może być ciężko dobrać, patrz na takie z dwoma wąskimi mocowaniami, ewentualnie podpatrz dokładniej jak zrobiony jest oryginał. Ja mam deflektor mocowany centralnie, a mocowanie jest szerokie i wymaga płaskiej szyby, więc do Twojej by na pewno nie pasował. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@xel mam taką samą szybę, tylko czarną. Rzeczywiście, przy większych prędkościach daje po łbie default_smile.png

 

Ale z deflektorem będzie telepać mocniej... Dlatego nie chcę deflektora.

 

W temacie: zobacz deflektor Darkojaka - mierzyłem (w akcie desperacji) i będzie pasować rozstaw mocowań. Ten najniższy -12 cm powinien być ok.

 

Www.darkojak.rkr.pl

 

 

Wysłano na Berdyczów...

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam szybę GIVI 333DT + deflektor (chyba 14 cm). Mam 185 cm wzrostu i mnie tam nic nie telepa. 

Może nie pijcie tyle..... :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

333 miała była w twinie, bez deflektora, jej chyba nie waliło. Ale tam chyba kierownica haczyła o szybę.

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, xel napisał:

333 miała była w twinie, bez deflektora, jej chyba nie waliło. Ale tam chyba kierownica haczyła o szybę.

No co Ty, mnie tam nic nie haczy, nawet na max skręcie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla pocieszenia turystyczna BMW ma podobnie  . Powyżej 120km/h czuć już wyraźnie 

686x484

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja robiłem dziś "testy", powyżej 90 mocno zaczyna szumieć, przy ok. 110 już się odechciewa przyspieszać.

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za szybko jeździcie :D

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Pszemo napisał:

Ja mam szybę GIVI 333DT + deflektor (chyba 14 cm). Mam 185 cm wzrostu i mnie tam nic nie telepa. 

Może nie pijcie tyle..... :default_laugh:

Moja Łona również wymogła tą szybkę bo ja wiało po kasku i nic tam nie telepało ani haczyło ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.0ad8b08474d70b7086de3f6dd076f015.jpg

Wysłane z mojego S61 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cytując dakarowego... Tu już wszystko napisano. Tylko się nie chce albo za ciężko się do tego dokopać, bo temat walkowany lata temu.

Tylko deflector Was uratuje. Nie musi być duży. A jeśli będzie, to można go opuścić na szybę główna. Ważne, żeby "ciął" powietrze.

Swój kupowałem po jeździe próbnej. Wam też polecam taki test.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie za ciężko. Liczyłem, ze ktoś testował coś z konkretnie tą szybą :-)

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Se przyjedziesz to ci coś przykręcę na próbę :P

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty to @arthurr jesteś gość, lubię ludzi, którzy potrafią bezinteresownie pomóc. 

Przypowieść o tym jak dobre uczynki wracają: dziś na stacji benzynowej koleś nie umiał napompować kół, więc mówię: daj stary, pomogę Ci. 20 min później stoję na mieście bluzgając na czym świat stoi, bo zatrzasnąłem kluczyki i tel w aucie. I kto podjeżdża? Ów gość, któremu pompowałem koła. Zawiózł mnie z córką do domu po zapasowe kluczyki i odstawił z powrotem do samochodu - bez kosztów i zbędnych pytań. 

 

 

 

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, arthurr napisał:

Se przyjedziesz to ci coś przykręcę na próbę :P

Tylko se pacz żeby CI jakiej sklejki nie przykręcił :default_icon_mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Póki co wszystko co mi przykręcił, to bardzo ładnie, więc nie podejrzewam, żeby się miało zmienić :-P

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakju all :D :P

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, arthurr napisał:

Fakju all :D :P

Panie, Panie co to ma być tu se fakju, a tutaj co ? pod jajcami utknęli, a już poniedziałek i 11:18 :cafe4:

Edytowane przez Dziadek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Dziadek napisał:

Panie, Panie co to ma być tu se fakju, a tutaj co ? pod jajcami utknęli, a już poniedziałek i 11:18 :cafe4:

Się nie awanturuje, no...

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wprawdzie to wątek o twinie a nie singlu, ale szyba jest szyba. 

Zamontowałem deflektor, i niespecjalnie pomógł. Nic nie telepie, ale jest głośno pod czapką. Za to wyraźnie mniej wieje, mogę wreszcie jeździć bez kołnierza ocieplającego na szyję. 

Nie mniej efekt jest taki sobie po dodaniu dużej szyby. Może kwestia samej szyby, która nie jest idealnie dobrania do motocykla (mimo że dedykowana), a może po prostu wyższa szyba zawsze ma efekty uboczne. Aż kusi spróbować jakąś niższą, ale inną niż oryginalna (mam oryginalne niską i wyższą, ale obie są zaokrąglone na kierowcę, i cały wiatr idzie w klatę/szyję).

Jestem trochę zawiedziony samym deflektorem, który za mało chyba nachodzi na szybę od dołu, i chyba po prostu nie spełnia swojej roli - nie znalazłem żadnej pozycji która by wyraźnie zmniejszyła hałas, a wręcz w niektórych przypadkach zacząło mi telepać po głowie, czego nie ma przy samej szybie i niektórych ustawieniach deflektora. Jeździłem wczoraj 1.5h w tę i z powrotem z torxem w ręku i eksperymentowałem. Co ciekawe, hałas jest inny w zależności w którym kierunku jechałem, więć wyraźnie nakłada się na to wiatr zewnętrzny (w Norwegii jednak zauważalny  i obecny prawie zawsze). Ciekawostką dla mnie był również fakt że w tunelu cześć hałasu zauważalnie znika - może właśnie przez brak wiatru zewnętrznego z kierunków przypadkowych. 

Sprobuje dodać zdjęcie później, jak to teraz wygląda, ale to po południu z taptaka, jak będę miał dostęp do telefonu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkręć szybę całkiem: będziesz miał ciszej i kurtkę do prania :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

u mnie komarów aż tyle nie ma. Bez szyby jest ciszej, natomiast wtedy całe ciało jest uderzane wiatrem. Przy wyzszej oryginalnej (średnia wysokość i mocno nachylona), cały strumień szedł na ramiona/szyję. w zasadzie musiałbym jeszcze wypróbować z taką średnią szybę, ale bardziej pionową i trochę szerszą. Tylko trochę głupio zakupić wszystkie szyby na rynku do testowania ;-)

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba już nie mogę dodać do istniejącego postu. Zdjęcie szyby poniżej. Przy czym w realu linka wyroku jest wyżej, nad deflektorem. Mam ponad 180cm.
878ef5cf962b4e7774c6f388c004f225.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×