Skocz do zawartości
BrunoJ

intercom BT - dwa telefony, jeden jako nawigacja

Recommended Posts

Wiem że to taki temat uboczny ale wierzę że brać forumowa doświadczona również w sprzętach około motocyklowych. 

Uległem promocji i zakupiłem sobie zestaw Cardo cośtam SmartH (dopasowany do kasków HJC, ale funkcjonalnie jak inne Cardo z serii Scala Rider).

Probuję podpiąc dwa telefony (to się oczywiście udaje), przy czym jeden z telefonów chciałbym używać jako nawigację, a drugi jako źródło muzyki, plus oczywiście fajnie byłoby gdyby z obu telefonów dało się odebrać rozmowy. Ale w skrajności byłbym skłonny nawet używać ten jeden tylko do nawigacji (rozmowy mogę przekierować czy coś). 

Ale mimo prób nie do końca mi sie to udało, oba telefony łączą się z profilami BT dla rozmów i audio media, gdy jednak w jednym gra muzyka, to nawigacja z drugiego nie gada (telefon rozpina sie i nawigacja zaczyna gadać na telefonie, a nie w kasku). Jest duża szansa że robię coś źle, ale może fabryczna nawigacja ma jedna jakiś inny profil? Wg instrukcji inaczej paruje się telefon, a inaczej nawigację, ale nie udało mi sie sparować telefonu sposobem dla nawigacji. Raz jeden miałem wrażenie, że to zadziałało jak chciałem - muzyka się wyciszyła i zagadała nawigacja, ale zaraz potem BT się rozsypało. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale jeden telefon to jabcok, a drugi android (na nim nawigacja). 

Jakieś sugestie?

Próbowałem szukać coś po internecie, ale tam raczej ludzie skupiają się na funkcjach interkomowych, a w kontekscie nawigacji raczej zawsze jest mowa o fizycznym urządzeniu, a nie o google mapsach czy innych aplikacjach. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak łączysz telefon z androidem, to przy łączeniu z urządzeniem audio bt możesz wybrać, które usługi są obsługiwane (telefon/telefon z obsługą multimediów/same media?)

Kwestia priorytetów urządzeń BT dla interkomu to wewnętrzna sprawa interkomu, ale to, czy interkom rozpozna telefon jako to czy tamto może zależeć od tego co wyżej. Tzn teoretyzuję, ale może tak być :-D

 

Spróbuj w ustawieniach połączenia telefonu z interkomem wymusić "media only", jak na obrazku:

ef85ca2ef6c2a61d9c83081a6a837b9a.jpg

 

Sam nie wiem, czy moje dywagacje cokolwiek wniosły, bo ja akurat łączę telefon z normalną navi, a ją z interkomem. Temat jednakże bardzo ciekawy i chciałbym wiedzieć, jak się rozwinie.

 

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za podpowiedź. Dam znać jak się rozwinie. Dziś już odpadłem, ile można w salonie w kasku siedzieć ;-)

Na razie zaciągnąłem (sporo) nowszy system do interkomu i znalazłem opcje 'równoległego' otwarzania - nakładanie rozmów na muzykę (chociaż to raczej nie to). Ale jeszcze nie sprawdzałem czy to coś wnosi do sprawy.

Ustawienia które pokazałeś widziałem i się pobawię (wizualnie mam checkbox'y a nie suwaki, pewnie inna wersja antka). To może być dobry trop również dlatego, że program nawigacji ma wybór czy ma komunikaty odtwarzać przez media czy call audio. Tak na szybko myślę czy czasem lepiej nie będzie dokładnie odwrotnie jak napisałeś - ponieważ muzykę (media audio) puszczam z iphone, to jakby androidowy telefon miał ustawione tylko call audio, to może by się nie gryzło. Bo obecnie to jakoś wygląda ze interkom nie lubi dostawać media audio z dwóch źródeł. 

Ewentalnie spróbuję jeszcze tak jak napisałeś z nawigacją - podłączyć jeden telefon do drugiego, a drugi do interkomu. Ale nie mam przekonania że to zatrybi poprawnie. 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z dwoma telefonami to raczej nie przejdzie, bo choćby przekazywanie rozmów by nie działało - to na 99% ślepy zaułek.

To "równoległe" odtwarzanie brzmi dobrze. Tylko że chyba jeśli podłączysz telefon tylko jako "telefon", to nie będą też odtwarzane komunikaty z navi, a obsługiwana będzie tylko funkcja dzwonienia.

Z ciekawości: co Cię powstrzymuje od muzyki i navi na tym samym telefonie? Kupiona muzyka na iTunes, której nie można przewalić na telefon z andkiem?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To raczej kwestia że używam na codzień dwóch telefonów w ten sposób. jak trzeba bedzie to ostatecznie poprzegrywam wszystko na jeden. 

Na razie to w zasadzie temat wtórny się zrobił, bo po założeniu wysokiej szyby hałas w kasku jest taki, że ledwo co słychać tę muzykę. Spędziłem dziś półtorej godziny, żeby spróbować poprawić to deflektorem, ale bez wyraźnego rezultatu. Ciszej jest dopiero gdy wstanę zupełnie na podnóżkach. Przy małych szybach oczywiście mocniej wiało na korpus, ale ogólny hałas pod czapką był mniejszy.  A miało byc tak pięknie :/

W każdym razie jezdziłem dziś z jednym telefonem tylko ;-)

A - i przy okazji przekonałem się że podwójne rękawiczki skutecznie blokują mozliwość dotykowych funkcji telefonu, który jest w futerale. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te interkomy to wogóle gupie so :default_icon_mrgreen:

Jak dostałem od Łony Cardo G9 to też wydawało mi się oczywiste że bez problemu da się słuchac muzyki lub radia i jednocześnie mieć możliwość korzystania z interkomu. Niestety okazało się że nie ma takiej opcji co uważam za bezsens.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No wg instrukcji niby właśnie się da słuchać muzyki w tle rozmawiając przez interkom. Hmm, w zasadzie to mógłbym to wypróbować, bo mam dwa interkomy. 

Na razie to walczę ogólnie, żeby trafić w czasie jazdy w dobre przyciski, i nie zacząć dzwonić zamiast zmiany utworu itp. Obecnie bardziej interesują mnie funkcje bezprzewodowej słuchawki, niż interkomu, ale to też będę musiał rozpracować. 

A w ogóle to na razie walczę z szumem od szyby, który skutecznie zabija muzykę. Chyba na kilka dni zdejmę w ogóle...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, BrunoJ napisał:

Na razie to walczę ogólnie, żeby trafić w czasie jazdy w dobre przyciski, i nie zacząć dzwonić zamiast zmiany utworu itp.

Nie masz opcji sterowania głosowego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam. Ale jeszcze nie przećwiczyłem. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To poćwicz bo fajnie załatwia grzebanie paluchami. Czasem co prawda się nie zrozumiecie ale generalnie daje radę :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pactalka i q3 da się słuchać muzyki i jednoocześnie rozmawiać przez telefon. Przy komunikatach z nawi też słychać w tle muzykę ale jeśli łączą się interkomy nie ma możliwości słuchania jednocześnie muzyki i nawi .

Możesz mieć dwa telefony na jeden z nich musisz ustawić wyższy priorytet i komunikaty z drugiego tel. powinny być słyszalne w kasku .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, martab99 napisał:

To poćwicz bo fajnie załatwia grzebanie paluchami. Czasem co prawda się nie zrozumiecie ale generalnie daje radę :)

Niezrozumienie mam przećwiczone, mam sterowanie głosowe w Fordzie ... ;-)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam src Schuberth tak jak @piotrusz i@dakarowy. Jeszcze nigdy nie udało nam się sparowac urządzeń.
A prób było kilka. Na czeźwo też. Ale raz.

Wysłane z Tapatalka

  • Like 4
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie pisałem, bo ostatecznie nie spinałem się zbytnio w temacie. Działa po japońsku. Jako tako. Czasem od razu widzi dwa telefony, czasem nie. Czasem muzyka gra bezproblemowo, a czasem rwie, i to mam wrażenie jakby w jakiejś korelacji z pracą silnika, aż się zastanawiam czy coś może się zakłócać. 

Do tego po zamocowaniu glosnikow od czasu do czasu żle ułoży mi sie kask i muszę poprawiać, żeby mi ucha nie ściskało. Zadowolenie takie sobie. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...jak byś kupił Goldasa to by było z górki, mega skuteczne głośniki w kokpicie i niech się ludziska na poboczu odchamiają przy klasycznej muzie czy czego ty tam podsłuchujesz :D...a tak trza się boksować z tematem...ehhh , ta wygoda 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ostatecznie rozwiązałem problem z n-com'em aktualizując ..... Androida w telefonie. 

Przestało ciąć muzę i zaczął w końcu odbierać połączenia. Jak widać problem nieraz tkwi nie tam gdzie myślimy. 

Powodzenia w dalszej walce ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, ale ja to chyba jakiś niedorozwinięty jestem. Bruno, to co chcesz osiągnąć, ja bałbym się osiągnąć w samochodzie. Nie żebym komuś życie układał, ale qrła... Jeżdżę na moto - nie odbieram telefonu - dla mnie to proste i oczywiste. NIE MA TAKIEGO WAŻNEGO TELEFONU który muszę odebrać w tej sekundzie, a jeśli zadzwoni bardzo ważny telefon - zawsze mogę się zatrzymać i oddzwonić. Ja po prostu nie rozumiem, po co niektórzy tak bardzo na sile próbują sobie utrudnić życie. Jeden telefon do rozmów i muzyki, drugi do rozmów i navi... I to wszystko na motocyklu? Bez jaj mam interkom, ale go nie używam, nie wyobrażam sobie tez sytuacji, w której musiałbym. Jeżdżę na moto po to, żeby zostawić za sobą cały ten syf, telefony, maile, messengera i inne gowna. No ale jaki iż wspominałem - widocznie jestem niedorozwinięty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, FALCON napisał:

j w :)

czego ten skrót dotyczy ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, ben napisał:

czego ten skrót dotyczy ?

Jednostki Wojskowej.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma co się denerwować "jeden lubi jabłka drugi gospodarza córki " 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodziło o ogórki :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już to tylko gruntowe, surowe, lekko solone. Ale @Seb zaraz powie, że najlepsze są kiszone, małosolne, korniszone, i że on innych jadł nie będzie, bo nie :default_laugh:

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×