Skocz do zawartości

Recommended Posts

a masz do tego czujnik?

bo seryjnie jest tylko od luzu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, strike51 napisał:

Czołem,

Czy montował ktoś takie cudo od Chińczyka, ma to jakiś większy sens?

https://tiny.pl/trrd1

Ma. Kupisz i się dowiesz, że tego nie da się podłączyć ... , ale to stosunkowo tania nauka jest ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powinno się dać, w treści aukcji jest wszystko ładnie wytłumaczone (Joda by się nie powstydził ;-)

  • Łatwy do zainstalowania.
  • Rozmiar produktu: 21x15mm/0.8x0.6 cal
  • Czerwony: pozytywne drutu
  • Nie kolor: pozycji neutralnej
  • Negatywne drutu: żółty-brązowy 1, zielony-czarny 2, zielony-niebieski 3, żółty-niebieski 4, czerwono-brązowy 5
  • Uwaga:
    -Jeśli twój rower nie mają biegów, że nie można używać do.
    -Na zewnątrz czarny przewód podłączyć do zasilania.
    -Inne przewody podłączyć do cylindra biegów przewodów.
    -Przed zainstalowaniem go, trzeba przetestować go przez uniwersalny DC 12 V woltomierz do testowania drutu biegów cylindra, a następnie podłączyć do swój oryginalny biegów drutu. Takich jak: ten element niebieski przewód jest 2 cylinder, i żółty przewód jest 2 cylinder w swój rower tak, że niebieski podłączyć do żółty
  • Like 5
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tego się nie da (po opisie) ale są takie, które wpina się w sygnały prędkości i obrotów - wyświetla biegi uprzednio "ucząc się" przy jakich konkretnych obrotach silnika jaka jest prędkość motka. Montowałem taki w gs-ie singlu, przerzucając biegi do góry nawet dobrze działał, potrafił się pogubić przy redukcjach, ale generalnie rolę spełniał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są jeszcze wersje prymitywne, z czujnikami przy dźwigni biegów. W założeniu powinno reagować na ruch dźwigni podczas zmiany biegów. Ale biorąc pod uwagę precyzję skrzyni w singlu raczej byk z tego rozwiązania nie korzystał.
Mi osobiście tego nie brakuje, chociaż jakby taki wskaźnik był to oczywiście fajnie. Przez lata jeździłem autem bez obrotomierza (X.Picasso) i rozpoznawałem obroty po kombinacji prędkości, wrzuconego biegu i hałasu. W GSie mam do dyspozycji hałas, prędkość, obrotomierz, wiec w zasadzie łatwiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, BrunoJ napisał:

 Ale biorąc pod uwagę precyzję skrzyni w singlu raczej byk z tego rozwiązania nie korzystał.

Byk nie ma takiej precyzji. na pewno by nie skorzystał   ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×