Skocz do zawartości
Ghost

Śpiwór - coś godnego polecenia >>

Recommended Posts

Cześć, 

 

Z uwagi na to że nie udało mi się znaleźć odpowiedniego tematu postanowiłem założyć osobny :)

 

Chciałbym kupić śpiwór, jakis cieplejszy niż typowe letnie bo taki już mam :)

W dodatku na zakup nie chciał bym wydać miliona monet :)

 

Znalazłem trzy modele i tu pytanie czy ktoś miał z nimi do czynienia, jakieś opinie lub ewentualnie jakieś alternatywne propozycje do tych moich. Opinie na temat producentów i rodzaju wypełnienia. Z uwagi na komfort zależy mi na śpiwórze o prostokątnym kształcie.

a oto propozycje:

FJORD NANSEN STAVOY

https://allegro.pl/oferta/cieply-spiwor-2w1-fjord-nansen-stavoy-do-10st-7373610421

CAMPUS COUGAR 350

https://allegro.pl/oferta/campus-cieply-spiwor-2w1-cougar-do-9st-koldra-350-7853936746?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=MWJlMDAxZjYtOTQ1Yy00YzVkLWI5ZTYtZDI5YTRjYWJlMTcwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4e1fba15-0e28-4251-bee3-98d1d7226daa

 

OUTWELL CAMPION LUX

https://allegro.pl/oferta/markowy-cieply-spiwor-outwell-campion-lux-do-16st-7949656564?reco_id=5325aa2f-69c2-11e9-8d0a-000af7f60050&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@przemekdab czy te które wymieniłem są wogóle warte uwagi? 

 

Dodam że z letniego mam taki:

https://www.mountainwarehouse.com/pl/microlite-500-piwor-p13095/ciemna czerwień/

Jakościowo spełnia moje oczekiwania, jednak na zimniejsze noce jest zbyt chłodny no i kształt mumia - niezbyt wygodny :)

Edytowane przez Ghost

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak chcesz tanim kosztem zmienić śpiwór letni w cieplejszy - poszukaj wkładki. Niestety z kształtem tak nie wygrasz..

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Ghost napisał:

@przemekdab czy te które wymieniłem są w ogóle warte uwagi? 

Nie wiem, tych nie sprawdzałem, ale od czasu jak używam śpiworów puchowych, nie chcę już z tworzyw sztucznych. Śpiwór puchowy daje dużo większy komfort, zajmuje mniej miejsca, ponieważ można go bardzo skompresować. Minusem jest to, że może zawilgnąć, chyba, że jest z puchem hydrofobowym

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A no myślę o zakupie osobnego w kształcie prostokąta a że w sumie średnio się na tym znam to zastanawiałem się nad tym czy w tej niskiej półce cenowej jest coś wartego uwagi. Śpiwora używam zazwyczaj kilka razy w roku i w sumie trochę szkoda mi inwestować w droższy sprzęt jak np cumulus :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Ghost napisał:

W sumie to nie miałem pojęcia że coś takiego istnieje :)

jedwabna zajmuje mało miejsca, szybko schnie po upraniu, daje dodatkową izolację termiczną,  jest przyjemna w dotyku, ale to rzecz gustu

Edytowane przez przemekdab
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i musisz za taki śpiwór dać minimum dwa-trzy razy tyle, co za podlinkowane...

Ghost, jeśli chcesz po taniości i sensownie, możesz się rozglądać za demobilem (amerykański MSS np), albo jakaś Carinthia czy inny Snugpak.

 

Tak jak chłopaki napisali, w dużej mierze należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak dużo znaczy dla Ciebie masa i objętość psiwora.

 

 

No i niektórzy mogą mieć na jedwab uczulenie ;-)

 

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam worki tej firmy, mam taki od przed wojny :default_cafe2:(a poważnie od od matury)

 

EDIT: ale wtedy to chyba jakoś mniej kosztowały :default_icon_eek:

Edytowane przez Marcin_Krk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Polecam worki tej firmy, mam taki od przed wojny :default_cafe2:(a poważnie od od matury)
 
EDIT: ale wtedy to chyba jakoś mniej kosztowały :default_icon_eek:
Matura tez byla tansza

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam plecak trekkingowy Robert's'a (duży). Jakościowo super. Ale widzę, że tutaj w ogóle nie ma w ofercie. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.04.2019 o 06:50, Pawel napisał:

25% na fjord i 15% na resztę.
Bierz co jest, na promocję nie ma wplywu.

https://www.tuttu.pl/pol_m_podroze-i-trekking-1054.html?node=1054

Wysłane z Tapatalka
 

A ten Twój z nad Siemianówki? Jest u mnie w kolejce zakupów.

W samych gatkach spał przy +3 podczas gdy ja ubrany byłem w co można, bez kasku oczywiście bo niewygodnie było leżeć.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A ten Twój z nad Siemianówki? Jest u mnie w kolejce zakupów.
W samych gatkach spał przy +3 podczas gdy ja ubrany byłem w co można, bez kasku oczywiście bo niewygodnie było leżeć.
Dlatego zmarzłeś .. bo bez kasku

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że przez głowę ucieka najwięcej ciepła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A ten Twój z nad Siemianówki? Jest u mnie w kolejce zakupów.
W samych gatkach spał przy +3 podczas gdy ja ubrany byłem w co można, bez kasku oczywiście bo niewygodnie było leżeć.
600g naturalnego puchu, mój jest chyba Malachowski ale marka tu chyba ma mniejsze znaczenie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W puchu oczywiście dużą rolę jeszcze, poza gramaturą, odgrywa sprężystość, no i pochodzenie puchu, czy jest kaczy, czy gęsi, biały, szary, ale to pewnie każdy wie ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po paru wyprawach na moto każdy będzie szary


Ride, eat, sleep, repeat...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×