Skocz do zawartości
pawełrz

Ustawienie rozrządu pegaso 650

Recommended Posts

Witam wszystkich miłośników 2kółek , jestem tu nowy i mam nadzieję, że są tu specjaliści służący pomocną radą happy.gif

Dwa tygodnie temu zakupiłem aprilie pegaso 650 1999r motocykl zakupiłem jako uszkodzony (uszczelka pod głowicą) motocykl był rozebrany wiec zakupiłem nową uszczelke termostat. i problem spotkał mnie przy ustawieniu rozrządu poniżej zamieszczam zdjecia. zdjęcie przykładowe bo nie wiem na ktorym znaku ustawić i czy poprawnie to robie. proszę o pomoc

roz1.jpg

roz3.jpg

roz2.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć tylko jak widać u mnie na zdjęciu wal jest zablokowany tlok u góry znaki schodzą się do siebie nie wiem na której kresce ustawić wałek ssący, czy wogole to jest poprawne ustawienie ponieważ jak tak bym chciał skręcić to walki wciskają zawor. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1

Krzywki na zewnątrz.  Znaki też.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Jarek napisał:

1

Krzywki na zewnątrz.  Znaki też.

 

9 minut temu, pawełrz napisał:

Czyli jak na zdjęciu powyżej jest ok tylko na kreskę z nr. 1 ma sie rozumieć ?

Skąd Ty takie wnioski wyciągasz?

Zapakuj to wszystko i zawieź do jakiegoś mechanika. Masz naprawdę duże braki w wiedzy mechanicznej. Widziałeś kiedyś takie ustawienie znaków, aby zawory wchodziły do komory spalania? To pokazuje tylko, że nie wiesz nawet co to jest "pokrycie zaworów" i w jakiej fazie ono następuje … 

Mechanika to coś więcej niż tylko bierne wykonywanie czynności. Teraz jesteś w fazie wydech - ssanie, a powinieneś byś sprężanie - praca. 

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak ło ma być, tylko o tłoku pamiętaj gdzie ma być

YdT-cqkPnqRH7XQlbcIk3nA3xugjvgKGCl3T0g8r

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Dziadek - fota nie świeci.

Nie ma się co rozpisywać. To powinno wystarczyć … choć wiedzy  praktyczno - mechanicznej nie zastąpi ;)

Aprilia Pegaso 650 Engine Manual.pdf

okolice stron - 30 i 112 … gdzieś do 120 , ale można sobie przeczytać całą … ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ustawiłem rozrząd wał zblokowany wałki ex na kreseczce in na 1 jak widać na poniższych zdjęciach. motor odpalił ale nie pracuje tak jak powinien na wolnych obrotak strzela w gaźnik i gaśnie ciężko odpala. przejechałem 2 km. wykręciłem świece i jest bialutka. mam nadzieje ze ktoś jeszcze służy pomocą

roz7 (1).jpg

roz7 (2).jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
28 minut temu, pawełrz napisał:

 .... mam nadzieje ze ktoś jeszcze służy pomocą

 

Zrozumiałem.

Tak na marginesie: wpadłeś na forum z problemem, nie byłeś z dobrej woli w Przywitalni. Oki zdarza się, ale jak dostałeś pełną serwisówkę do silnika to też nie stać Cię na zwykłe "dziękuję"

Tak więc dobrze się skłąda, że szukasz innych do pomocy ... Nawet mi to pasuje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przyszedłęm z pomocą na forum owszem jedyne forum na którym cos sensownego piszą. jeśli to pana uraziło że nie odziekowałem to bardzo dziekuje. przeczytałem serwisik ustawiłem jak pan pisał i moto i tak nie chodzi prawidłowo moim zdaniem. jak wyżej napisałęm. wiem zadałem pyt. czy ktoś służy pomoca czy dobrze ustawiłem rozrzad jak przedstawiaja zdjecia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko - mnie nie jest łatwo urazić - jestem zbyt wredny z natury ... ;)

Tak czy owak mam pewne zasady które są Ci obce. Może tak być. Nie muszę być przewodnikiem wszystkich problemów technicznych. Jak zauważyłeś - są też inni.... Tak więc możesz być spokojny ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, pawełrz napisał:

wykręciłem świece i jest bialutka

 

1 godzinę temu, pawełrz napisał:

strzela w gaźnik i gaśnie ciężko odpala

mieszanka za uboga - gaźnik... lewe powietrze ... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Dziadek - lubię Cię, ale ... ;)

9 godzin temu, pawełrz napisał:

.... przejechałem 2 km. wykręciłem świece i jest bialutka.

... ale dobrze Ci idzie ... ( choć ja trochę inaczej to widzę.. ). Teraz tylko powiązać fakty i zagadka rozwiązana. Będę Cię obserwował w akcji  :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam jeszcze jedno pytanie wcięcie w wale od strony sprzęgła powinno pokrywać się ze znakiem na kole zapachowym ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panie Jarku, Pan się zlituje i podpowie.

Pan nie będzie taki bo się chłop zamęczy i jeszcze szkód narobi. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
38 minut temu, Pawel napisał:

Panie Jarku, Pan się zlituje i podpowie.

 

Godzinę temu, pawełrz napisał:

…. na kole zapachowym ?

Nie interesuje się żadnymi sprawami zapachowymi - ani kołami, ani choinkami, ani kostkami ;)

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na kole zaplonowym. Hehe. 

Ustawiam i Ustawiam i dalej strzeli w gaznik.i na wolnych i gasnie i ma problem z rozruchem

Juz odchodzę od zmysłów.  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako, że sam Admin Paweł wstawił się u mnie z wołaniem o pomoc to zrobię wyjątek i napiszę coś na poważnie, bardzo poważnie:

Nie znasz się na mechanice, nie znasz nawet pojęć które są niezbędne, aby Cię poprowadzić. Pomijając literówki w tego typu motocyklu nie ma koła zamachowego, tak samo jak zapłonowego !! To raz, a dwa … kupiłeś motocykl rozebrany z uszkodzoną uszczelką pod głowicą … na pewno? Nie zastanawia Cię co było powodem takiego uszkodzenia i sprzedaży motocykla w takim stanie? Może, ale może nie …. To jest klucz i początek analizy co "temu misiu jest". Może część cylindryczna jest uszkodzona, może głowica jest pęknięta … ? Planowałeś głowicę i sprawdzałeś jej szczelność? Tylko mi nie pisz, że nic nie było widać … Czasem nie widać! A komora spalania jest szczelna? Kompresja? Ubytki? Zawory w wyniku ciągłych prób i przekręcania wałków ( zupełnie z dupy ) czasem się nie skrzywiły? Teraz, kiedyś ...Zawory nie są nadpalone? Prowadniczki zaworów w normie? Jak piszesz, że po dwóch kilometrach świece są zupełnie białe to znaczy, że bladego pojęcia nie masz o procesie spalania - nie mam w ręce tych świec ani nawet zdjęcia, żeby to ocenić, że taki nalot może być związany z zanieczyszczeniami i dopalaniem np. aluminium … , ale sama świeca nie miała prawa złapać nagaru po którym można coś wnioskować o procesie spalania - choć bez wątpienia jest to istotna informacja ...  Zapłon masz w dobrym miejscu? Dekompresator działa poprawnie? Paliwo odpowiednie?, Skład mieszanki i wszystkie regulacje odpowiednie? Takie pytania można mnożyć … Napisałem: weź i zaprowadź pacjenta do ogarniętego mechanika …, ale oczywiście to Twój motocykl, zapłaciłeś za niego więc masz prawo bawić się nim do woli … ;) Pewnych spraw nie da się ocenić i zdiagnozować na odległość. Czasem zwyczajnie trzeba "to" słyszeć, czuć smród czy "wysłuchać". Wszystko ma znaczenie. Bez realu może to być niemożliwe.

Nie gniewaj się, że tak surowo, ale tak to widzę i nie widzę na tym etapie ( Twojej wiedzy ) światełka w tunelu takiego, którego mógłbym się uchwycić i Cię poprowadzić. Nie zmienia to faktu, że życzę Ci szybkiego znalezienia rozwiązania. Kibicuję Ci, abym wyszedł na dupka i mylił się we wszystkim co wyżej napisałem. Jak jest nie wiem. Oceniam to tylko na podstawie ilości i jakości informacji jakie dostarczasz na forum.

Sorrki Ojcze  Pablo - tak to widzę, a wiesz, że jestem niezwykle pomocnym człowiekiem … :default_tongue: , ale … 

  • Like 3
  • Thanks 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, pawełrz napisał:

Juz odchodzę od zmysłów.  

pawełurzetu teraz tylko psychiatra ... mechanik już nie pomoże

2 godziny temu, Jarek napisał:

dopalaniem np. aluminium

pouczam Pana Admina ma być - AMELINUM i sie go nie spawa i tego nie pomalujesz :default_icon_mrgreen:

  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Dziadek napisał:

pawełurzetu teraz tylko psychiatra ... mechanik już nie pomoże

To już nawet Ty się poddajesz? :default_icon_eek:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po

1 minutę temu, Jarek napisał:

To już nawet Ty się poddajesz? :default_icon_eek:

Tak, to wpływ koła zamachowego. :default_blink:

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Dziadek napisał:

Po

Tak, to wpływ koła zamachowego. :default_blink:

Nie pachnie Ci? :default_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O @Jarek dzień dobroci dziś? :D

Może coś powiesz o czujnikach prędkości...

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×