Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam 

W zeszłym tygodni zakupiłem nowy akumulator do swojego gsa. Dzisiaj chciałem go odpalić a tu cisza, nawet nie zakręcił. Mierzyłem napięcie i jest 0,5V. założyłem stary akumulator i zmierzyłem pobór prądu na wyłączonym zapłonie wskazania wahają się pomiędzy 0,02 a 0,08 A .Czy ktoś z was miał podobny przypadek i pomorze mi rozwiązać problem ? Proszę o pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akumulator trup a przy pomiarze pradu poczekaj kilka min az zegary sie uspokoja bo pomiar wskazuje ze jeszcze "cykaly"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, jajo68 napisał:

Proszę o pomoc

Zatem śpieszę z pomocą.

Musisz iść do Przywitalni i jak to mają w zwyczaju ludzie kulturalni powinieneś zwyczajnie się przywitać ze społecznością forumową … ;) 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja juz w przywitalni bylem to pociagne temat. F700GS Looksgoodinred ma taka przypadlosc, ze raz na jakis czas rozladowuje akumulator. I to tak w ciagu kilku minut. Ostatnio stanelismy na przyslowiowe siku po ponad 2 godzinnej jezdzie, a akuu tylko zacykalo zegarami. Po 10-15 minut odzyskuje troche pradu. Z akcesoriow ma tylko dodatkowe oswietlenie polaczone przez przekaznik.

Akumulator jest dobry. Na tyle dobry, ze stal kilka tygodni bez ladowania w zimie i odpalil jak nowy. Podejrzewam jakies zwarcie, ale zanim zaczne rozgladac sie za elektrykiem, co nic nie znajdzie, bo problem pojawia sie i znika moze ktos spotkal sie z czyms takim w Twinie? Poki co jezdzimy z "cegla" do rozruchu. Nawet przewod plusowy pociagnalem pod siedzenie, zeby latwiej bylo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najprawdopodobniej problem jest wewnątrz akumulatora. Były jakieś próby zamiany?

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stawiam na brak pojemności.

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, Pawel napisał:

Srawiam na brak pojemności.

Wysłane z Tapatalka
 

To ja postawię na nieparzyste czerwone czyli oberwaną płytę  :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Jarek napisał:

Najprawdopodobniej problem jest wewnątrz akumulatora. Były jakieś próby zamiany?

Szczerze to nie. Troche z przekory dla serwisu BMW, ktorzy po skasowaniu mnie 1.5 r/h nic nie znajdujac, taka dali wlasnie rekomendacje, troche dlatego, ze ma dwa lata i tani nie byl, a troche dlatego, ze mierzylem takim urzadzeniem z duza grzalka do testowania aku i wyszlo, ze akumulator trzyma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisze Jarek, uszkodzony wewnątrz i sam robi zwarcie. W takich małych to rzadsza przypadłość, ale w ciężarówkach jeżdżących po wertepach zdarzało się dość często.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, looksgoodinblack napisał:

….  ze mierzylem takim urzadzeniem z duza grzalka do testowania aku i wyszlo, ze akumulator trzyma.

To dobre narzędzie w wielu przypadkach, ale nie wszystkich. Prawie w 100% sprawdza się w przypadku klasycznego zużycia czyli tego co obstawił @Pawel - brak pojemności  … :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziekuje panowie. W takim razie szukam nowego aku.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, looksgoodinblack napisał:

Dziekuje panowie. W takim razie szukam nowego aku.

 

Na początek użyj innego. Może być używany i mniejszy. Chodzi o test. Jakiegoś innego uszkodzenia nie można wykluczyć!

Taki przypadek: nowe aku. Odpala, jedzie … Zatrzymanie gdzieś w drodze … Nie można odpalić. Różne teorie i hipotezy … Powód: główny kabel prądowy przechodził wzdłuż tamy ściśle do niej przylegając. Nic nie zwracało uwagi. Wszystko wyglądało na "nówka sztuka", ale od drgań przetarła się izolacja i warstwa farby powodując rodzaj okazjonalnego "iskrzenia" - zwarcia ...

Zmienne warunki, drgania, temperatura … wywoływały "efekt" Mierzone w spoczynku - nic, naprawdę nic! Tak więc do obstawienia na ruletce jeszcze kilka cyfr i kolorów ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, Jarek napisał:

Na początek użyj innego. Może być używany i mniejszy. Chodzi o test. Jakiegoś innego uszkodzenia nie można wykluczyć!

Taki przypadek: nowe aku. Odpala, jedzie … Zatrzymanie gdzieś w drodze … Nie można odpalić. Różne teorie i hipotezy … Powód: główny kabel prądowy przechodził wzdłuż tamy ściśle do niej przylegając. Nic nie zwracało uwagi. Wszystko wyglądało na "nówka sztuka", ale od drgań przetarła się izolacja i warstwa farby powodując rodzaj okazjonalnego "iskrzenia" - zwarcia ...

Zmienne warunki, drgania, temperatura … wywoływały "efekt" Mierzone w spoczynku - nic, naprawdę nic! Tak więc do obstawienia na ruletce jeszcze kilka cyfr i kolorów ;)

O to, to... Tak zrobie. Sprobuje cos dopasowac I pojezdzic. Zobaczymy. A glowny kabel jeszcze raz przegladne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzeczywiście mi ostatnio podobny efekt dawała luźna klema. Niedoładowany akumulator, czasem z trudem kręcił, aż w końcu wszystko zgasło na postoju. Byłem pewien, że aku pada.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, looksgoodinblack napisał:

A glowny kabel jeszcze raz przegladne.

Szukaj tam gdzie nie widać... i gdzie wszystko wygląda idealne..

Jednak po kolei... Nie wszystko naraz...;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Falcon nie srawia publicznie, ja natomiast publicznie popieram JackaJ i obstawiam luźną klemę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, Pszemo napisał:

Falcon nie srawia publicznie, ja natomiast publicznie popieram JackaJ i obstawiam luźną klemę ;)

Pszemo elektrykiem nie jestem, ale klema...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, looksgoodinblack napisał:

Pszemo elektrykiem nie jestem, ale klema...

Poważnie? :default_icon_eek:

Jeżeli tak to jestem w szoku. Dla mnie to tak jakby ktoś skarżył się, że mu jest w zimie zimno. Rady przebiegały w kierunku: ubierz naturalną ( bawełnianą ) podkoszulkę, albo kup puchową kurtkę czy wełniany serdak ... A tu jeden: może chodzisz w niezapiętej kurtce? No fakt ... zapiąłem i jest cieplej  ;)

Normalnie szok!

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pszemo elektrykiem nie jestem, ale klema...
Faktycznie klema, czy szydzisz?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Pszemo napisał:

Faktycznie klema, czy szydzisz? emoji6.png
 

Bez polityki proszę ... :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Poważnie? :default_icon_eek:
Jeżeli tak to jestem w szoku. Dla mnie to tak jakby ktoś skarżył się, że mu jest w zimie zimno. Rady przebiegały w kierunku: ubierz naturalną ( bawełnianą ) podkoszulkę, albo kup puchową kurtkę czy wełniany serdak ... A tu jeden: może chodzisz w niezapiętej kurtce? No fakt ... zapiąłem i jest cieplej 
Normalnie szok!
Jarek, moje zdziwienie raczej chcialem wyrazić. Tak, klemy sprawdziłem w pierwszej kolejności

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Faktycznie klema, czy szydzisz?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Szydzę ;)

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
26 minut temu, looksgoodinblack napisał:

Szydzę ;)

W sumie to szkoda. Byłoby przynajmniej po problemie i tanio bardzo ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

?

Edytowane przez FALCON

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×